“Пригоди Копієчки” на Дрогобицькій сцені

17 червня у Львівському академічному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбулася прем’єра музичної казки Ірини Шевчук «Пригоди Копієчки» за мотивами оповідання маленької дрогобицької письменниці Юлії Фиштик.

Режисура та музичне оформлення вистави – Влад Сорокін, сценографія та костюми – Юлія Гнатенко, балетмейстер-постановник – Сергій Дмитрієв, автор віршів – Андрій Водов.

Перед початком дійства Юля спільно з оркестром театру виконала фортепіанний твір. А відтак численні глядачі стали свідками яскравої, динамічної музичної казки. Чудову гру молодих акторів доповнювали цікаві танцювальні композиції балетної групи, гарні костюми, декорації і дивовижна гра світла. І, звичайно, пісні, покладені на музику найвідоміших хітів груп «АББА» та «Боні М.».

Цікавою є сюжетна лінія вистави. Дівчинка Копієчка (актриса – Олена Новосьолова-Ільїнчик) потрапляє у невеселе і бідне місто, де править скупий багатій Скнара. Копієчка, подружившись із Ласкою (Анна Лапшина) та місцевими дітлахами, пропонує збудувати цирк, щоб розвеселити усіх мешканців. Діти із радістю погоджуються, проте звідки взяти гроші? І тут дівчина розкриває таємницю: у неї є чарівна кишенька, з якої можна дістати таку суму грошей, яка тобі необхідна для добрих справ. Про це дізнається Мідний Гріш (Юрій Федчук) та його господар – злий Скнара (Іван Гарасимчук), який вирішує заволодіти кишенькою, щоб примножити своє багатство… Але, як і в інших казках, добро перемагає зло.

Вистава сподобалася і дітям, і дорослим. Тож недаремно після її завершення ще довго звучали оплески вдячних глядачів.

Щоб висловити слова вітань на адресу маленької письменниці Юлії Фиштик та творчого колективу театру на сцену підіймалися секретар Дрогобицької міськради Тарас Метик, заступник голови райдержадміністрації Галина Гайдук, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, професор Микола Зимомря та інші гості. Головний редактор радіо «Франкова Земля» Йосип Фиштик, батько маленької письменниці Юлії, вручив подячну грамоту директору театру Миколі Гнатенкові за творчу співпрацю з радіоредакцією, якій нещодавно виповнилося 60 років.

Ярослав ГРИЦИК

Джерело: Галицька зоря

Leave a Reply