Меморандум

Адресується владним і політичним фарисеям Дрогобича, що лукаво вболівають щодо “порятунку непошанованого місця трагедії у Дрогобичі”.

Дрогобицька міськрайонна організація Українського Добровільного Культурно- просвітницького Благодійного Товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса ( УДКППБ) організатори і члени якої ініціювали розкопки в Дрогобичі, здійснили перепоховання 486 останків у липні 1991р. закатованих українців московськими комуно-окупантами водночас Трускавецька організація ( УДКППБ Товариства “Меморіал” ім В. Стуса виражає здивуваня і застереження прочитавши інформаційний бюлетень №1 червень 2012 “Дрогобицький Меморіал Тюрма на Стрийській” в якому “благодійники” пропонують побудувати нащадкам закатованих “Архітектурно-мистецьку концепцію меморіалу” що є вищим рівнем блюзнірства і комуно-фашистської облуди та продовження 370-річного царско-комуністичного ошуканства. Це є той факт, що ініціатори цієї афери щось недотягають до поняття християнського обов’язку поховати усіх закатованих, що лежать у криниці однієї із кімнат, залитих кров’ю приміщень тюрми НКВД – світових терористів окупантів московського комуно-фашизму.

За обов’язку голови Дрогобицької Міськрайонного УДКППБ Товариства “Меморіал” ім. В. Стуса майже щороку на відзначеннях річниці здійснених звірств я наголошував, що це лише якась одна третя або четверта частина кривавих “досягнень” комуністів, про що писалось у пресі, інтернеті, говорилось на мітингах.

Приходилось з наголосом цитував документи, що з 8-го метра 32 метрової криниці у 1991 р і у 2008 році видобуто кістки людей, фрагменти кісток черепа людини, надрізані пилою опісля розломані кістки рук, ніг, сліди надрубів гострим предметом (сокирою) суглобової поверхні стегнових кісток людини , пробитий кулею фрагмент вискової кістки і ряд інших, як свідчення механічного розчленування людських тіл катами-м`ясниками, з наступним варінням в котлі ї згодовуванням ще живих в’язнів м’ясом вчорашніх сокамерників, за твердженням очевидців.

21 рік постійно підтверджував фактами, що у колишній тюрмі на Стрийській залишаються не видобутими з 32 метрової глибини криниці щонайменше півтора тисячі закатованих, є кричуща потреба продовжити розкопки. Ніхто з нинішніх ініціаторів не дослухався до мого крику “волаючого в пустині”. Дві каденції був нинішній “благодійник” головою міста, а тепер голова оргкомітету О. Радзієвський, який в часах першої своєї каденції при “демократії” за мою активність погрожував посадити мене в тюрму, відчувши, очевидно, смак комуністичної помсти тоді, в іпостасі вождя міста.

Отож, впродовж 21-го року жоден із сьогоднішніх самозваних благодійників, що заявили про себе в інформаційному бюлетені №1 “Дрогобицький меморіал – тюрма на Стрийській” не змогли піднятися до того рівня , щоб підставити плече ініціативі продовження розкопок і заставити голову нинішнього оргкомітету Радзієвського допомогти Меморіалу і родичам закатованих, їхньому людському болю по втраті близьких, видобути з криниці і поховати півтора тисячі українців, закатованих комуно-окупантами.

Замість цього нинішні фарисеї, вживаючи прийоми софістики, щоб викликати жаль і співчуття по замордованих українцях, а для себе забезпечити роль добродія і на критиці бездіяльності влади інших (самі будучи дві каденції при владі!) пропіаритись, виливають крокодилячі сльози за тих “… хто взиває до нашої совісті про молитву та християнське поховання.”

Тут і вирисовується невеличка хитрість-обман. Ви моліться за християнське поховання, а ми вам здійснимо “Спорудження меморіалу “Тюрма на Стрийській”- (бо то) справа нашої честі”. Відтак, продовження розкопок, це не було і вже не є тепер справою вашої честі, чи як? І чи мали у своїй окупантській діяльності кати – комуністи честь???

Ставиться пряме питання: Чому усі ВИ замовчуєте потребу довершення розкопок у 32 метровій криниці? Чому злочин проти людства, вчинений без вини, без слідства, без суду (за тиждень до початку війни) – мордерство невинних українців і поляків, нинішні фарисеї применшують до трагедії. Адже відомо, що трагедія це подія яка може привести до смерті.

Чому ті, що сьогодні ллють крокодилячі сльози по закатованих не обурювалися своїм реагуванням, що мої звернення в усі органи української влади ігноруються?

Чому Єпархія Греко-Католицька впродовж 21 року не виступила з ініціативою до парафіян і влади про підтримку проекту виготовленого Товариством “Меморіал” ім. В. Стуса побудови планованого меморіального комплексу з врахуванням закінчення розкопок у криниці?

Адже пам`ятний хрест, як центральну ознаку з цього проекту я, як голова Меморіалу, особистим коштом за матеріальної (50%) підтримки дрогобичанина п. І.З. Гука поставили вже давно. Проект був представлений депутатам міської ради, а також на Координаційній раді міста. Було розпорядження передати 20 гранітних шліфованих таблиць в розпорядження “Меморіалу” для вписування на них відомих прізвищ закатованих та виготовлення портретів відомих нам закатованих. Виникає питання: Хто у Дрогобичі є той невидимий “диригент” саботажу продовження розкопок і доведення справи поховання до кінця на вул. Стрийській,3, розпочатої Товариством “Меморіал” ще в роки СРСР?

Однак, дуже загадково, чому після багаторазового наполягання здійснити судово-медичну експертизу добутих з 8- го метра розкопаної криниці речових доказів , результати експертизи залягли в архівах Дрогобицького міськвідділу міліції з відмовою видачі копії на руки овариства Меморіал, водночас не відкрито кримінальної справи по факту виявлених речових доказів знищення людей?

Для підтвердження вищевикладеного рекомендую прочитати матеріали додатку, які проясняють явища байдужості до проблеми, ігнорування і повного саботажу щодо виявлених злочинів .

Додаток:

1. Копія листа Прокурору Дрогобицького р-ну від 30.03.2009р.

2.Копія витягу з інтернету Український форум\Укр. Новини і Політика.

Від 02 листоп.2008р.

3.Копія листа Голові. Україн. Інстит. Нац. пам’яті акад. І.Юхновському. 29.11.08р

4.Копія звернення до голови Дрогоб. РДА М. Кравця. 19.01.2011р.

5.Копія звернення Прокур м. Дрогобича О. Соболю та Начальнику Дрог. МВМ Гусашвілі Д.О. від 02.09 08р.

6. Копія витягу ЗІК, 05 вересня 2008р. У Дрогобичі на розкопках… вчинено диверсію.

Голова Товариства

Меморіал” ім. В. Стуса м. Трускавця                  М.Бучацький.

24.06.2012р.

  Інтернет-газета Дрогобицьке земляцтво

Leave a Reply