У Дрогобичі вимагають призупинити роботи із створення Меморіалу «Тюрма на Стрийській»

Лицемірними назвав дії влади Дрогобича щодо створення Меморіалу «Тюрма на Стрийській» голова громадської організації «Небайдужі дрогобичани» Святослав Сурма, який 24 червня виступив на загальноміському мітингу з нагоди 16-их роковин Конституції України від імені національно-демократичних сил Дрогобиччини.

«Влада, яка принципово не приймала участі у вшануваннях жертв радянської системи в минулі часи тепер вирішила самозванно очолити минулорічно самоорганізований громадою процес творення Меморіалу, – сказав Святослав Сурма. – При цьому порушено право громади завершити розкопки, які були там розпочаті 20 років тому, обрати проект Меморіалу на конкурсі проектів, мати право бачити на чолі громадських ініціатив тих менеджерів, яким довіряють».

Виступ Сурми: Трускавецьке Тб

Громадський діяч запропонував висловити недовіру самопризначеному організаційному комітетові щодо створення Меморіалу «Тюрма на Стрийській» від 21 травня 2012 року та створити новий із широким залученням громадськості, а не чиновників, а також відмінити термін відкриття Меморіалу, як такий, що перешкоджає створити його таким, як цього бажає громада, і призупинити договори на виконання робіт на вул. Стрийській до часу виправлення допущених викривлень волевиявлення громади.

25 червня Олексій Радзієвський, під час оперативної наради в Ратуші, назвав виступ Святослава Сурми «скиглінням» і просив посадовців не звертати на нього уваги. «Будемо робити свою справу, яку хочуть бачити громадяни міста», – наголосив очільник Дрогобича.

Нагадаємо, що розпорядженням міського голови Олексія Радзієвського створено організаційний комітет із побудови меморіалу на території колишньої катівні НКВД-МГБ-КГБ СРСР на вул. Стрийській, 3. Саме там влітку 1941 року відбулися масові розстріли українців. «З метою вшанування пам’яті жертв сталінського режиму і виник цей задум», – каже секретар міської ради Тарас Метик.

Зі слів секретаря міської ради, ініціаторами створення меморіального комплексу виступили духівництво УГКЦ, депутати, представники громадськості. Автором архітектурного проекту є Максим Чирка. Члени організаційного комітету визначились з назвою меморіалу – «Тюрма на Стрийській». Вирішено у відділенні Ощадбанку відкрити розрахунковий рахунок для акумулювання коштів з пожертв на спорудження меморіалу. Меморіал «Тюрма на Стрийській» планують відкрити 12 липня ц.р. за участю Глави Української греко-католицької церкви Святослава (Шевчука).

Іван ТИХИЙ.

 Інтернет-газета Дрогобицьке земляцтво

Leave a Reply