Олег Баган – лауреат премії імені Степана Бандери

30 червня у Львові на урочистій академії з нагоди 71-ої річниці проголошення Акта відновлення української держави відбулося нагородження перших лауреатів Обласної премії імені Героя України Степана Бандери, заснованої Львівською обласною радою.

У номінації “Громадська діяльність” цієї премії удостоєний Олег Баган – науковець, публіцист, громадський діяч, керівник ГО “Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова”, упорядник багатьох науково-публіцистичних видань, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

“Положення про обласну премію імені Героя України Степана Бандери” було прийнято депутатами Львівської облради та затверджено їх рішенням від 16.03.2012 р. № 423.

Згідно з Положенням, її призначають у галузі національного державотворення. Нею відзначають громадських і політичних діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Премія передбачає три номінації: громадська, політична, науково-навчальна національна державотворча діяльність. Лауреати отримають дипломи, а також грошову винагороду у розмірі 20 тисяч гривень у кожній номінації.

У номінації “Політична діяльність” премію отримав Олександр Панченко – громадський діяч, політик, видавець, правозахисник і краєзнавець з міста Лохвиця, що на Полтавщині.

У номінації “Науково-навчальна національна державотворча діяльність” журі вирішило премію розділити порівну між Ярославом Гаврилюком – народним артистом України, режисером, упорядником книги “Крути. Січень 1918 року”, з міста Києва, та Євгеном Перепічкою – істориком, громадським діячем, автором десятків дослідницьких праць, зокрема “Феномен Степана Бандери”, публіцистом зі Львова.

Вітаючи Олега Багана з високою нагородою, сподіваємося, що премія імені Степана Бандери не стане розмінною монетою в руках політиків і нею нагороджуватимуть дійсно гідних людей.

 Анатолій ВЛАСЮК

 

Leave a Reply