Політично-економічний шантаж?

КП «Трускавецьтепло» вже не здатне буде забезпечити всіх трускавчан теплом. Приблизно в такому дусі висловився на понеділковій нараді в мерії 9 липня керівник цього підприємства Руслан Крамар. Він повідомив, що працівники комунального підприємства відвідуватимуть квартири у ряді визначених для відключення від ЦО будинків і попереджуватимуть їх про те, що цієї зими для мешканців цих будинків централізованого теплопостачання не буде. Водночас шокованим мешканцям будуть підсуватися папери для підписання – щоб встановлення автономного опалення відбувалося власне підприємством КП «Трускавецьтепло». Такого цинізму та беззаконня годі ще десь пошукати. Зважаючи на ажіотаж в країні навколо мовного питання, у Трускавці тишком-нишком вирішили зайнятися «бізнесом», поєднаним із шантажем знедолених громадян. Авось, пракатаєт, подумали трускавецькі «захисники мови».
Афера із закликами до встановлення автономного опалення у Трускавці не приносить владі бажаних результатів. Так, за словами Петра Нестерівського, другого заступника трускавецького міського голови, минулої п’ятниці, 6 липня, на міжвідомчу комісію не поступило жодної (!) заяви на від’єднання від ЦО. Бойкотують встановлення автономного мешканці вулиці Івасюка, що визнав під час понеділкової наради Руслан Крамар. Маючи у помешканнях газові колонки, люди не відчувають відсутності гарячого водопостачання, яке було у Трускавці востаннє тільки за часів Лева Грицака. В час, коли у Трускавці одна з найнижчих зарплат в Україні та найнижча по області, люди не мають коштів для встановлення автономного, а лізти в кредитну чи боргову кабалу не хочуть. «Фількіною грамотою» виявилися обіцянки чинної трускавецької влади щодо безвідсоткових кредитів для малоімущих верств населення. І це вже не перший раз трускавчан розводять як кошенят. В травні минулого року мер міста Руслан Козир обіцяв суттєві знижки тим споживачам, які вчасно оплачуватимуть за спожиті комунальні послуги. Та замість виконати обіцянки – майже щомісячне підвищення тарифів за ті чи інші послуги.
Психологічна промивка мізків трускавчан триватиме не лише на їхній території, тобто в помешканнях людей, де їм «втиратимуть», що потрібно підписати угоду з КП «Трускавецьтепло» на монтаж автономного опалення власне силами цієї фірми. Людей викликатимуть «на килим» до керівництва підприємства, де їм доводитимуть, що іншого виходу, ніж встановлення автономного у них немає.
Пресинг відчуватимуть в першу чергу мешканці ряду будинків на Стебницькій (102, 104), Мазепи, Стуса, Сагайдачного – тих, котрі в першу чергу повинні бути відключені від ЦО. Про те, що не мають змоги встановити автономне малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, безробітні, у владі не думають. Плювати вони хотіли на думку людей. Тут діє право сильного – вожак має отримати найбільшу частку здобичі, гієни теж не повинні бути голодними. Злодійське нахабне випотрошування кишень довірливих мешканців триває.
Що цікаво, Трускавець не єдине місто в Україні, де людей дурять таким способом. Фактично всюди, де на керівних посадах в органах місцевого самоврядування є представники «Фронту змін», ця політика у дещо видозмінених формах активно втілюється в життя. Так, для прикладу, в сусідньому Бориславі діють таким же чином – відключення однієї з центральних котелень міста проходить саме з метою переведення споживачів на автономне.
Мова про те, який вид опалення кращий, зараз не стоїть. Як неважливо, чи вирішаться газові проблеми на державному рівні, яку політику проводить Уряд, яка стратегія розвитку області тощо. Хапай, що бачиш і атас! Таку політику застосовує наше місцеве керівництво, чоломкаючись з гнобителями міста і жорстко визискуючи мешканців, яким і на керівні посади в мерію зась, і торгувати не дозволено, бо треба прилаштувати заїжджих, котрі більш щедрі. А тепер лізуть до людей прямо по хатах, шантажуючи та ставлячи умови, від яких не можна відмовитися (згідно «Хрещеного батька» Маріо П’юзо).
Одне цікаво – чи депутати, які мали б захищати інтереси громади, знову промовчать? Ой, про що це ми, так же ж Руслан Крамар – теж депутат. Тоді цікаво, чи звернуть увагу на факт корупційного, на нашу думку, діяння, зрощення влади та бізнесу, ті, хто мав би слідкувати за строгим та неухильним виконанням закону, дотриманням конституційних прав та свобод громадян України?

Володимир Справедливий
Джерело: Трускавецький вісник

  1. НерозумнийНерозумний07-10-2012

    Нічого не розумію. У. нас в Дрогобичі автономне поставити неможливо без хабаря,а в Трускавці-ніхто не хоче ставити. Як це?

Leave a Reply