Актори з Борислава «перевернули гори»

Нещодавно Борислав вкотре підтвердив звання театрального міста. Народний драматичний театр ім. Петра Телюка Бориславського Палацу культури на XVII Всеукраїнському конкурсі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» (м. Очаків) здобув перше місце. Конкурс, на який з’їхались 25 театральних колективів з 10 областей України тривав з 22 червня по 1 липня. Львівщину представляли три колективи. Поряд з бориславськими акторами своє мистецтво на огляд журі презентували дитячий театр «Вишенька» з Новояворівська, та театральний колектив з с. Судова Вишня. Як розповіла нам неформальний керівник бориславського театру п. Ольга Ридзанич, відбір здійснювався на основі презентованих в Інтернеті відеопортфоліо. Що сподобалось членам журі важко сказати, але саме бориславську трупу було відібрано у фінальну частину. Пані Ольга також зазначила: «Для бориславців ця поїздка була надзвичайною подією: ми виконували останню волю свого режисера – Петра Михайловича Телюка, який 15 лютого цього року відійшов у вічність».

Ось місто Очаків і на конкурсній сцені музична п’єса Володимира Канівця «Витівки шинкарки» у виконанні наших земляків, після якої зал аплодував стоячи. За словами членів журі Бориславський театр вразив як режисерською постановкою так і індивідуальною грою акторів. Тож в результаті – два дипломи «за перше місце» і «за кращу режисерську роботу». А також виступ у фінальному гала-концерті. Зокрема східний танець у виконанні Наталії Покори вкотре продемонстрував багатогранність таланту кожного з 16 акторів бориславського театру.

Під час спілкування з акторами довідуюсь, що на фестиваль їх виряджало майже усе місто. Меценати, спонсори, друзі, журналісти, керівники держустанов по мірі можливості долучилися до цього успіху. Та все ж без фахового менеджера та чудового режисера в особі пані Ольги Ридзанич усього цього б не сталося. Насправді пані Ольга є просто фанатом театрального мистецтва. Не будучи офіційним керівником, на власному ентузіазмі взяла на себе складну театральну відповідальність і довела її до логічної перемоги на загальноукраїнському рівні. Мабуть для нас це ще один приклад, як при великому бажання можна перевернути гори.

Ярослав Баран

Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply