Через сміттєвий безлад урвалося терпіння

Musor Svalka Pomoyka Vidy Musora Vyvoz1

Представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Фірманом та депутата Бориславської міської ради обурилися через сміттєвий безлад у місті. Тож питання вивезення та утилізації твердих побутових відходів обговорили у сесійній залі.

Нагадаємо, суть проблеми. Вивезенням твердих побутових відходів у Бориславі займається приватна фірма «Ком-Еко-Борислав». Крім того, в оренді у фірми «Ком-Еко-Борислав-2010» перебуває бориславське сміттєзвалище. Проте, як свідчить обговорення, що відбулося на черговій сесії Бориславської міської ради, і депутатський корпус, і міський голова до якості роботи цього підприємства мають низку зауважень. Зокрема, депутат міськради і в.о. головного лікаря ЦМЛ Віталій Головчак, котрий порушив питання вивезення твердих побутових відходів з міста, наголосив на тому, що сміттєві майданчики поблизу медичних закладів завалені сміттям і не відповідають санітарним нормам. Депутат Олег Городиський навіть заявив на сесії, що вимагає, аби угода з фірмою «Ком-Еко-Борислав» була розірвана. А депутат Андрій Ровенський запропонував заблокувати дорогу для автомобілів фірми «Ком-Еко-Борислав», які завозять на бориславське сміттєзвалище тверді побутові відходи з Трускавця. Зі схожими пропозиціями і вимогами на сесії виступало і багато інших депутатів.

Додамо, що міська влада вже робила спроби відсторонити фірму «Ком-Еко-Борислав» від вивезення та утилізації твердих побутових відходів на території Борислава. Зокрема, як розповів на сесії міськради Бориславський міський голова Володимир Фірман, договір на оренду сміттєзвалище намагалися розірвати у судовому порядку. Наразі справу цю Бориславська міська рада програла, але вже подано апеляцію і, за інформацією начальника юридичного відділу Бориславської міської ради Оксани Тахтарової, на 22 серпня призначено відповідне судове засідання. Тож наразі справа у суді, а отже приймати жодних рішень з цього приводу міська рада не може.

Тим часом напруга досягла апогею. І навіть прийнято рішення утворити депутатську комісію, яка напрацює різні шляхи і способи розв’язання сміттєвої проблеми у Бориславі. Ідеї утворення такої комісії Бориславські депутати підтримали одноголосно.

Наступного дня після сесії, на нараді у міського голови Борислава також створено комісію з представників різних служб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Така комісія негайно вийшла в місто, щоб обстежити стан сміттєвих майданчиків, скласти протоколи за статтею порушення правил благоустрою, щоб потім розглянути їх на адмінкомісії та притягти керівництво фірми «Ком-Еко-Борислав» до відповідальності. Чим завершилася робота цієї комісії, наразі невідомо.

Варто додати, що на нараді з уст міського голови Борислава Володимира Фірмана, прозвучала інформація про те, що така сміттєва напруга у Бориславі виникла через те, що у фірми «Ком-Еко» поламались сміттєвози. Але мер Володимир Фірман переконаний, що це внутрішня проблема фірми, яку керівництво фірми і повинно вирішувати, наприклад, залучаючи техніку для вивезення сміття з інших міст, бо не може цілий Борислав бути засміченим через внутрішні проблеми однієї фірми.

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Leave a Reply