За закриття бориславської лікарні – до кримінальної відповідальності

Handcuffs

Питанням ймовірного закриття Бориславської центральної міської лікарні та ймовірним утворенням Дрогобицького шпитального округу займаються вже на державному рівні. Ми вже інформували вас свого часу, що депутатський запит з цього приводу у найвищі державні інстанції адресував народний депутат України Арсеній Яценюк. Тепер ще один народний депутат долучився до процесу. Це – Юрій Кармазін. Під час чергової сесії Бориславської міської ради місцевий депутат Богдан Барнацький розповів, що Юрій Кармазін підготував звернення щодо недопущення ліквідації центральної міської лікарні у Бориславі до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Генерального прокурора України Віктора Пшонки, Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Валерії Лутковської та віце-прем’єр-міністра України – міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.
У зверненні народного депутата йдеться про те, що за незаконне скорочення мережі державних і медичних закладів охорони здоров’я частиною 2 статті 184 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність. А тому Юрій Кармазін просить прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Уповноваженого ВРУ з прав людини та віце-прем’єр-міністра України організувати перевірку законності прийняття рішень Львівської обласної державної адміністрації, відповідно до яких ліквідовується Центральна міська лікарня Борислава, перевірити факти можливого вчинення посадовими особами ЛОДА злочинів передбачених ч.2 ст.184 Кримінального кодексу України (незаконне скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я – прим. автора) та ч.3 ст.365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень – прим. автора), притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності та вжити заходів для збереження існуючої мережі лікувально-профілактичних закладів на території Борислава.
Серед аргументів на користь окремої Бориславської лікарні народний депутат України у своєму депутатському запиті акцентує увагу на тому, що Бориславська лікарня обслуговує місто нафтовиків та селища Східниця з населенням 32191 особа та хворих з навколишніх сіл: Попелі, Ясениця, Опака, Новий Кропивник Дрогобицького району, с. Ластівки та Турківського району. «Таким чином, як наслідок ми можемо мати ситуацію, – йдеться у запиті, – за якої фактично близько 30 тисяч осіб залишаться без належного медичного захисту, який гарантується Основним Законом України, так і є основним обов’язком держави, будуть вимушені проходити лікування у м. Дрогобич, а це щонайменше 20 км від рідного дому… Якщо враховувати всі негативні наслідки, які тягне таке реформування, а це витрати як на їжу, так і на проїзд, незважаючи на витрати на ліки, це зможе дозволити собі тільки заможна людина. А що ж тоді робити соціально незахищеним верствам населення?! Звертаю Вашу увагу на те, що відповідно до міжнародних досліджень, за межею бідності в нашій країні знаходиться близько 80%, а то й більше».
Нагадаємо, що кардинально проти утворення Дрогобицького шпитального округу і переважна більшість населення Борислава. Люди збирають підписи і пишуть листи у всі державні інстанції. Збиралася громада і на загальноміське тематичне віче, щоб відстояти бориславську лікарню. Але наразі питання так і залишається відкритим.

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Leave a Reply