На Львівщині держчиновники цього року вже отримали хабарів на 1,4 млн грн

F5e32e7f50 133059

Цього року оперативники Державної служби боротьби з економічною злочинністю уже задокументували більше шести десятків фактів хабарництва. Загальна сума отриманих хабарів вже сягає майже 1,4 мільйона гривень.

Про це йдеться в інтерв’ю начальника управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Львівській області, полковника міліції Руслана Галаза.

Більшість зі здирників – посадовці органів влади та управління. Друге місце у цьому списку посідають співробітники контролюючих органів.

«Серед затриманих начальник управління Львівської облдержадміністрації, начальник обласного управління водних ресурсів, виконувач обов’язків начальника управління міськради, заступник міського голови району. За оборудки, пов’язані з землею, зокрема, затримано голову та секретаря сільської ради, які отримали 40 тисяч доларів США, а також секретаря та спеціаліста міськради (майже 9 тисяч американських доларів). Цей список можна продовжувати. Цьогоріч також задокументовано системи вимагання та отримання хабарів у медичних установах. До кримінальної відповідальності у судовому порядку притягуються завідувачі поліклінік у Городку та Дрогобичі», – розповів Руслан Галаз.

За його словами, на розгляд судів Львівщини з початку року скеровано кримінальні справи, які порушені за 55 фактами хабарництва: «Хочу відзначити, що цьогоріч за матеріалами ДСБЕЗ засуджено низку здирників. Вироком Апеляційного суду Львівської області до трьох років позбавлення волі засуджено голову Турківської райдержадміністрації, котрий спільно з начальником управління державного земельного кадастру та посередником – отримали 25 тисяч доларів США за сприяння у видачі рішень, пов’язаних з виготовленням земельних ділянок у Карпатському регіоні під будівництво готельного комплексу. А начальникові районного контрольно-ревізійного відділу за фактом отримання хабара у розмірі 2 тисячі американських доларів суд призначив покарання у вигляді 2 років та 9 місяців ув’язнення. До штрафу у розмірі понад 10 тисяч гривень засуджено викладача кафедри Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького».

Джерело: Зік

Leave a Reply