СІМЕЙНИЙ БІЗНЕС ПО-ДРОГОБИЦЬКИ?

Sortuvannya Smittya

Як стало відомо, в Дрогобичі хочуть створити сміттєсортувальний завод на базі комбінату міського господарства.
Для цього на сесію Дрогобицької міської ради, яка відбудеться у п’ятницю, 27 липня, вносять питання про зміни в статуті цього підприємства. Тепер комбінату міського господарства дозволять створювати спільні підприємства. Сміттєсортувальний завод має стати українсько-словацьким.
Працівники комбінату, які побажали залишитися невідомими, стверджують, що міська влада заборгувала підприємству понад півмільйона гривень. Тепер, зі створенням нового підприємства вся техніка, на їхню думку, відійде до нього, а працівники комбінату можуть залишитися безробітними. На території комбінату бачили сина Олексія Радзієвського, який приїжджав разом зі словаками. Працівники підприємства бояться, що сімейний бізнес по-дрогобицьки у виконанні влади не може призвести ні до чого доброго.
За великим рахунком, сміттєсортувальний завод не розв’язує проблему охорони довкілля. Вже понад двадцять років ведеться розмова про будівництво в Дрогобичі сміттєпереробного заводу. Здається, ще не було такого міського голови, який би не обіцяв цього, а віз і нині там.
Працівники комбінату кажуть, що зі створенням спільного підприємства їм стане гірше. Але вся біда в тому, що вони бояться публічно відстоювати свої права, аби не позбутися роботи. Цим і користаються можновладці.
Економічних і соціальних розрахунків, чи потрібен Дрогобичу саме сміттєсортувальний, а не сміттєпереробний завод, наразі нема.
Анатолій ВЛАСЮК

Від редакції:
Сміттєсортування є необхідним етапом сміттєпереробки. Першим етапом є запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Другим — сміттєсортування і третім, — переробка або захоронення. Висмикнути з технологічного ланцюга і реалізувати один окремий процес не дасть ефекту.
Найбільш ефективним методом утилізації відходів в Україні, є захоронення після сортування. Під захоронення підпадають ті, фракції, які не можна вторинно переробити.
Для Дрогобицького регіону найбільш доцільним є влаштування сміттєсортування на полігоні захоронення твердих побутових відходів, який є неподалік від Дрогобича. Це дасть можливість сортувати тверді побутові відходи які довозяться, і які є вже на полігоні. Враховуючи різке зменшення об’ємів сміття під захоронення та їх значно меншу токсичність, можна облаштувати порівняно невеликими коштами сучасний полігон за європейськими стандартами, який не буде загрожувати довкіллю та залучити на переробку відходи з міст регіону, а не тільки Дрогобича. Це зробить проект фінансово привабливим і корисним для регіону.
Отже, проект сміттєсортування може бути успішним тільки при реалізації всього комплексу заходів і в регіональному масштабі. Містечковість і закритість проекту дискредитує благородну мету боротьби з забрудненням навколишнього середовища.
Головне слово тут має бути за громадою, точніше, за громадами сіл і міст регіону, які шляхом громадських слухань мають дати згоду на реалізацію такого проекту, почути про затрати на його впровадження, і як такий проект вплине на тариф з вивезення сміття, та чи зможуть вони його сплачувати.

Leave a Reply