На Батьківщині Каменяра розписують храм

Rozpys

Наприкінці квітня 2012 року група майстрів розпочала підготовку до художнього розпису церкви Перенесення мощів Святого Миколая УПЦ КП у Нагуєвичах. Зараз роботи у розпалі. Вже розписана більша частина Святилища. У храмі працює бригада з чотирьох осіб. Керівником групи майстрів є бориславчанин Євген Хруник.http://i.io.ua/img_su/small/0021/25/00212565_n3.jpg

Нагадаємо, стара дерев’яна церква Перенесення мощів Святого Миколая у Нагуєвичах згоріла у 1996 році. Поруч зі згарищем громада звела тимчасовий дерев’яний храм і потрохи почала будувати нову цегляну споруду. Зараз новобудова, що яскраво виблискує золотими куполами, стала справжньою окрасою рідного села Івана Франка.

Завітавши до храму, ми застали майстрів за роботою. Двоє поралися з риштуваннями, двоє інших працювали з фарбами. Художник Євген Хруник, який малює безпосередньо ікони святих, на декілька хвилин відірвався від роботи і погодився відповісти на запитання журналістів. Цікаво, що пан Євген хоч і мешкає в Бориславі, народився і виріс у Нагуєвичах.

 

 

– Уже пішов четвертий місяць, як ми на запрошення отця Андрія Безушка та церковної громади приступили до роботи, – розповідає Євген Хруник. – Спершу встановили риштування, багато часу пішло на підготовку стін, і лише тоді розпочали сам розпис. Як бачите, зараз працюємо над Святилищем.

– Кажуть, для настінного розпису Ви використовуєте якісь незвичні фарби?

– Це так звані кварцеві фарби на мінеральній основі. Після висихання вони так взаємодіють із поверхнею стіни, що розпис майже не відрізняється від фресок, не стирається, не вигорає. Окрім того, фарба на основі рідкого скла є екологічно чистою. Щоправда, вона дорожча за традиційні акрилові фарби, тому не кожна парафія зважиться на їхнє використання.

– З чого починається трудовий день іконописця?

– Щодня перед початком роботи усі разом обов’язково молимося. І вже тоді приступаємо до виконання завдання.

– Як Вам вдається зберігати пропорції зображення, розписуючи таку велику площу?

– Якось не замислювався над таким питанням. Очевидно, допомагають відчуття простору, досвід… І, звичайно, перш ніж приступити до стін, ми робимо детальні ескізи на папері.

До розпису скількох храмів Вам довелося бути причетним у своєму житті?

– Ніколи спеціально не рахував. Розписів церков із великим обсягом роботи (за площею) набереться з десяток, а невеличких – ще близько тридцяти.

– Чи тяжіє над Вами вантаж відповідальності, адже розписуєте храм у рідному селі?

– Тягаря не відчуваю. До того ж, практично завжди ми знаходимо порозуміння з настоятелем храму отцем Андрієм. А відчуття відповідальності, безперечно, є дуже великим.

– На коли заплановане завершення робіт?

– Орієнтовно, з Божою допомогою, розпис храму плануємо завершити наприкінці 2013 року. Все залежить від наявності коштів, погодних умов і, звісно, щоб членів нашої бригади не підводило здоров’я.

Ярослав ГРИЦИК,

Леся ГРИЦИК

Фото Ярослава ГРИЦИКА

Джерело : Галицька Зоря

Leave a Reply