НЕ ВІРЮ!

Viryu Ne Viryu

Гряде велика подія – вибори до Верховної Ради. Тішить те, що є багато охочих узятися за цю нелегку роботу – писати і приймати закони. І боротися проти беззаконня.

Однією із чільних фігур на Дрогобиччині, яка давно не приховує свого нестримного бажання поринути в цю боротьбу, є голова правління Дрогобицької райспоживспілки, депутат Львівської облради від партії «Свобода» Михайло Задорожний. Активність і всюдисущість цього добровольця, котрий, очевидно, з найблагородніших намірів хоче стати виразником нашої територіальної громади в парламенті, вражаюча. Як кажуть у народі, де не посієш, там пожнеш. Перефразовуючи Франка, можна без перебільшень сказати, що голос Задорожного чути скрізь. Чесно кажучи, подеколи аж завидки беруть: як один чоловік може стільки потрафити – і райспоживспілці давати раду, і депутатські обов’язки виконувати, і, так би мовити, закладати фундамент у Верховну Раду.

Об’єкти РСС в Підбужі…

 

Але то є так звана біла заздрість. На превеликий жаль, трапляються серед нас і такі люди, які страждають чорною заздрістю. Днями недоброзичливці, які, вочевидь, готові втопити Задорожного в ложці води, надіслали до редакції «компру», читаючи яку, волосся дибки на голові стає.

У «компрі» йдеться про те, що Задорожний, буцімто, за час свого правління, по суті, зруйнував райспоживспілку як організацію. Цитуємо дослівно:

«Першим кроком, з метою обкрадання державної і колективної власності в особливо крупних розмірах, М.Задорожний забирає все майно на баланс правління РСС, провівши кампанію по ліквідації 4 споживчих товариств: Доброгостівського, Івано-Франківського, Підбузького, Грушівського (разом із їхніми основними засобами і статутними фондами приєднав на баланс правління РСС). Загальними зборами вищеназваних споживчих товариств були прийняті рішення про об’єднання їх із Приміським товариством. Так М.Задорожний, шляхом обману пайовиків, став одноосібно розпоряджатися всім майном. Орендна плата на об’єкти встановлюється одноосібно М. Задорожним. Ціна 1 метра кв. може бути від 2 до 70 грн. (вибіркова, по особистій вказівці Задорожного). Розрахунки орендної плати ніхто не проводить.

На деякі об’єкти договори оренди не оформляються. Так, магазини у с.Ступниця і с.Винники здані в оренду більше 5 років, однак коштів у РСС зовсім не поступало. У ряді заключених договорів занижено наполовину площі оренди, хоч використовується вся площа. У самому приміщенні РСС теж здаються кімнати в оренду, однак 2-3 кімнати постійно працюють без договорів, оплата постійно іде голові М.Задорожному.

 

З 2004 року по 2011 рік Задорожним було продано 35 об’єктів основних засобів. Із них шість об’єктів було за безцінь продано МПП «Лівач» (цікава назва), де засновником є сам Михайло Задорожний.

Які об’єкти сам у себе купив Задорожний:

1. Нежитлове приміщення (170 м кв.), 1 поверх, м.Дрогобич, вул.Ринок,6 (зараз кафе «Час поїсти») – незаконно, без аукціону привласнене за 40 тис.грн. Ринкова вартість цього приміщення на той час становила 400 тис. грн.

2. Нежитлове приміщення в м.Дрогобич на вул. Малий Ринок,6, 1 поверх – 160 м.кв. і 130 м.кв. за цією ж адресою: це магазин «Урожай» і кафе «На ринку». Ці 2 об’єкти були оцінені лише на 150 тис. грн.

На час складання договору купівлі-продажу не було проведено проплату, не було також дозволу Львівської ОСС на продаж. Експертна оцінка на дані приміщення була явно занижена, оскільки у 2004-2005 рр. тут було проведено євроремонт за кошти РСС у сумі 203 тис.грн.

Вміло провівши амортизаційні нарахування, М.Задорожний вивів вартість лише 150 тис. грн.

Зборами ради РСС у грудні 2007 року було визначено перелік об’єктів, які можна продавати у 2008 році. Приміщень магазинів «Урожай» та кафе «На ринку» у переліку не було, їх ринкова вартість на той час становила 1,5 млн.грн. Внаслідок злодійських махінацій Задорожний незаконно привласнює за 150 тис. грн!!!

3. Підвальне приміщення в м.Дрогобич на вул. Малий Ринок,6 – 133м.кв. за 30 тис.грн. теж Задорожний продає собі, тобто ПП «Лівачу» у 2007 році.

4. Ковбасний цех у м.Дрогобич на вул.Горішня Брама,51 М.Задорожний незаконно привласнив, оформивши право власності знову на «Лівач» у 2007 році, не заплативши цього разу жодної копійки.

5. ПП «Лівач» також викупляє магазин «Золота осінь» у вузькій вулиці м.Дрогобича (зараз тут книжний магазин Задорожного). Аналогічним методом було придбано «Лівачем» ще один магазин «Кооператор» у м.Дрогобичі на вул.Володимира Великого,72.

Дані магазини були продані Дрогобицькому МСТ як орендонаймачу з першочерговим правом викупу. Дрогобицьке МСТ по тій же ціні, що купили, продає тут же «Лівачу».

6. Незаконно М.Задорожний стає власником нежитлового приміщення площею до 1000 м.кв. на вул.Опришківській,1 (колишній магазин-склад Дрогобицької РСС, яке викупив через підставну фірму у 2003 році у Приміського СТ всього за 14 тис. грн!

За всі продані РСС об’єкти з 2004 по 2010 роки було вилучено всього 1,2 млн. грн. І ці кошти М.Задорожний направив на ремонт своїх магазинів та закупівлю обладнання.

Дрогобицька РСС у своїй діяльності керується статутом, який М.Задорожний постійно одноособово змінює. Він вносить зміни ті, які вигідні йому, щоб прикривати свої злодійства. Укооспілка розробила примірний статут для всіх споживчих товариств. Але Дрогобицька РСС прийняла і затвердила статут, який під себе розробив Задорожний, викинувши з примірного все, що стосується законного порядку проведення приватизації. З мовчазної згоди керівництва Львівської облспоживспілки М.Задорожний вилучив із статуту положення, які стосувались погодження продажі основних засобів із Львівською ОСС. Дані функції він делегував собі і правлінню РСС, яке стало злодійським кланом Задорожного.

М.Задорожний одночасно є власником і засновником ПП «Лівач», головою Дрогобицької РСС, директором КП «Підгір’я» – по сумісництву. Він є також директором кафе «На ринку».

Обіймаючи стільки посад, він використовує кошти Дрогобицької РСС для потреб своїх, незаконно приватизованих фірм. І це відбувається при мовчазній згоді всіх контролюючих органів міста і району. Ось приклад: у 2007 році Дрогобицькою РСС були перераховані гроші у статутний фонд КП «Підгір’я», а також як безповоротні допомоги на ремонт магазину «Кооператор», який є власністю ПП «Лівач» (у сумі 40 тис.грн.). При цьому Задорожний уклав фіктивну угоду КП «Підгір’я» з ПП «Лівач» на оренду приміщення магазину в м.Дрогобич на вул.Малий Ринок,6. На ремонт магазину «Кооператор» одночасно використовувались кошти в сумі 68 тис.грн. від райспоживспілки.

Так, ПП «Лівач», ставши власником більш як 600 м.кв. у м.Дрогобичі на вул.Малий Ринок, не заплатив жодного податку за землю у бюджет міської ради».

Чорні заздрісники резюмують про те, що ніякої райспоживспілки, по суті, не існує. Вона не займається виробничою діяльністю як такою. За роки правління Задорожного втрачені такі важливі галузі діяльності як роздрібна торгівля, заготівля сільськогосподарської продукції, гуртова торгівля, виробництво хлібобулочних і ковбасних виробів тощо. В основному РСС отримує доходи від здачі майна в оренду. Функції Задорожного як керівника РСС, по суті, зводяться до збирання данини.

Але те, що «накропали» недоброзичливці на Задорожного, як сказав би безсмертний Йозеф Швейк, ще півсправи. Вершиною цинізму є те, що вони наважилися надіслати більше десятка знімків із зображенням об’єктів РСС, на яких, за їхніми лихими намірами, Задорожний мав би пасти козу.

Причім тут коза? Річ у тім, що Задорожний мав необережність, не з’ясувавши що й до чого, учетверте пікетувати райдержадміністрацію. Але коли довідався, що голова РДА перебуває на лікарняному, в чоловіка зм’якло серце. Він накупив помаранчів, прихопив із собою ще й козу (кажуть, що козяче молоко дуже помічне для хворого) і прийшов із усіма цими дарами до обійстя Сендака. І що ви думаєте? Люди з чорним піднебінням одразу замельдували хлопа і нещасного разом із козою забрали до буцегарні. Щоправда, довго там Задорожний не затримався, бо, як-не-як, має якийсь імунітет.

Але грець із ним – із злощасним затриманням міліціонерами депутата. Найприкріше те, що Задорожного за його благородний вчинок недоброзичливці звинувачують у збиткуванні над худобиною: мовляв, замість того, щоби мордувати козу на асфальті, міг би її помістити біля об’єктів райспоживспілки у Підбужі, Підмонастирку чи деінде, де є купа паші.

Автор цих рядків давав читати цю «компру», яку заздрісники заготували на реального кандидата до ВР, багатьом авторитетним людям. Одні стверджували, що це чиста правда, а інші – що чиста брехня. Я, щоби не припуститися помилки, не вірю ні тим, ні іншим.

Петро МАЦАН

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply