ДОГНАЛІВЦІ АТАКУЮТЬ- Витівки “Молоді за здорове життя” не дають спокою ні дрогобичанам, ні гостям міста

Shylnyk I Metyk1

Минулого вівторка у міській раді відбулась прес-конференція на тему діяльності громадської організації “Молодь за здорове життя”, яку організували секретар міської ради Тарас Метик та керуючий справами виконкому Євген Шильник. Причиною цього зібрання стали неправові дії членів цього угрупування на чолі з Назаром Струком.

У четвер, 19 липня, у виконком міської ради надійшов лист від Назара Струка, в якому він повідомив місцеву владу про проведення зібрання цього ж дня на площі Ринок. Влада його отримала менш як за дві години до початку запланованої акції. Звісно, голова виконкому не зміг надати дозвіл на проведення цієї акції, адже звернення надійшло не в зазначені Конституцією України терміни, а також на той день вже було заплановано концерт у підтримку української мови. Тим не менше група людей, які представляли цю організацію, незважаючи на заборону місцевої влади проводити того дня свої збори, разом з транспарантами та інсценізованими трунами вийшли на вулицю й почали провокувати мирних громадян та міліціонерів. Декілька з цих людей прорвалися на сцену. Щоб їх угамувати, довелось застосувати силу.

Ініціатори прес-конференції переконані, за цим стоїть ні хто інший, як громадська організація “Молодь за здорове життя”, адже недавно рішенням суду було заборонено об’єднанню проводити ходьбу містом через порушення плану проведення та конституційних прав громадян. Щоб обійти закон, у ГО громадяни вирішили зазначити ініціатором дійства не організацію, а мешканця Самбора Назара Струка.

“Коли я спілкувався з людьми, які прийшли на демонстрацію, то кожен із них був переконаний, що представляє саме “Молодь за здорове життя”, а не мешканця сусіднього міста“, – розповів Євген Шильник.

З достовірних джерел відомо, що ця громадська організація підпорядковується відомому релігійному угрупуванню А.Догнала. Його члени називають себе “Українською правовірною греко-католицькою церквою” (УПГКЦ). Проте Владика Ігор (Возняк), Архієпископ І Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви наголошує: “Згідно з каноном 19 Кодексу Канонів Східних Церков, члени цього формування не мають права вживати у назві слова “католицька”, адже вони не є визнані авторитетною церковною владою, а також вони позбавлені права використовувати атрибути і назви Української Греко-Католицької Церкви”.

Нагадаємо, секта стала відомою у 2010 році своїми крикливими, нахабними та антицерковними діями. Того року догналівці оголосили анафему (відлучення від церкви) на єпископів Католицької Церкви, викладачів Григоріанського університету, світових лідерів Ангелу Меркель та Барака Обаму, представників різних протестантських деномінацій, а також на блаженного Івана-Павла II, Папу Бенедикта XVI і Патріарха РПЦ МП Кирила.

29 березня ц.р. Апостольський Престол висловив міжнародну позицію щодо діяльності організації А.Догнала через Конгрегацію Віровчення й оприлюднив “Декларацію про канонічний статус самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів”. У ній офіційний Ватикан підкреслив, що не визнає дійсності єпископських свячень членів групи А.Догнала та не визнає “всіх свячень, ними уділених, чи які будуть уділені”.

Секретар міської ради зазначає: “Буквально сьогодні нами було отримано знову листа, який викликає занепокоєння. Його відправниками знову виступають догналівці, які можуть уже в який раз спричинити неспокій в місті. Лист надійшов від голови ГО “Голос Господній” Василя Кирилича. У зверненні сказано, що, згідно з законом України, ними буде проведено 1 серпня мирний захід, присвячений річниці хрещення Русі-України. Дійство відбуватиметься на площі Ринок і включатиме в себе ходьбу навколо ратуші, молитву, спів та гасла”.

Міська влада переконана, що захід знову буде спрямований на те, щоб посіяти в місті розбрат та чвари, і сподівається на розуміння та допомогу дрогобичан у боротьбі з неправовими та антидемократичними діями цієї сектантської організації та відновленні у місті спокою.

Юрій МАЦЬКІВ

Фото автора
джерело: Галицька Зоря

 1. ІгорІгор08-07-2012

  а шо міській раді мішає, що вони проти гоміків боряться? що педерасти в міській раді завелися чи що?

 2. ПетроПетро08-08-2012

  їх потрібно цілою громадою Дрогобича вигнати і все!!! невже ви ще досі не розумієте, що ці дибіли просто нищать людей!!! геть з України!!!!

 3. ПетроПетро08-08-2012

  Ігоре, міська рада переживає за своїх. не боряться вони проти гомосексуалізму а самі вони є гоміками!!!!! просто треба перевести стрелку на інших, бачу ти ще не знаєш добре Методія і Догнала, тих підарасів!!! геть ту секту з нашого міста!!!!!

 4. дрогобичаниндрогобичанин08-08-2012

  А що, хіба в ратуші вже і гоміки є? Цікаво хто?

Leave a Reply