Керівники органів місцевого самоврядування окремих районів і міст Львівщини саботують ремонт доріг, – Михайло Костюк

Remont Dorohy
У містах обласного підпорядкування Моршин та Самбір, а також у Бродівському, Буському, Дрогобицькому, Сокальському та Стрийському районах Львівщини практично не освоюються кошти з Держбюжету, які виділені постановою Кабінету міністрів України на будівництво, реконструкцію та утримання комунальних доріг. Загалом із виділених 73 мільйонів 837 тисяч гривень державних коштів райони і міста Львівщини загалом використали 34 мільйони 520 тисяч гривень. 

Зокрема, взагалі не використало жодної копійки коштів місто Моршин, якому постановою Кабміну виділено 167 тисяч гривень.
Обмаль коштів (порівняно із виділеними) використали місто Самбір (виділено 914 500 гривень, використали – 60 тисяч), Бродівський район (виділено 1 млн169 тис. грн, використано – 158 138 гривень), Буський район (виділено 572 600 грн, використано 50 700 грн), Дрогобицький район (виділено 835 100 грн, використано 114 584 гривні), Сокальський район (виділено 1 млн 12 тис. 200 грн, використано – 370 904 гривні) та Стрийський район (виділено 3 млн 173 тис. гривень, використано – 1 млн 139 тис. 577 гривень).
“Складається враження, що керівники окремих міст та органів місцевого самоврядування області просто саботують ремонт доріг. Таких керівників ми викликатимемо на розмову – адже неприпустима ситуація, коли є кошти, а роботи просто не виконуються. Питання ремонту доріг в області є пріорітетним і жостко контролюватиметься ”, – наголосив Михайло Костюк.
Для довідки:
Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” визначено обсяг фінансових ресурсів, який спрямовується з Державного бюджету місцевим бюджетам Львівської області на будівництво, реконструкцію і утримання комунальних доріг в обсязі 137000,6 тис. грн, з них безпосередньо до бюджетів міст обласного значення і районних бюджетів – 99301,6 тис. грн. та обласного бюджету – 37699 тис. грн.
Головою обласної державної адміністрації підписано розпорядження від 15 травня 2012 року № 301/0/5-12 «Про затвердження переліків об’єктів доріг комунальної власності в населених пунктах області, ремонти яких у 2012 році  проводяться  за кошти субвенції з державного бюджету» та розпорядження від 19 червня 2012 року № 393/0/5-12 «Про затвердження переліків об’єктів доріг комунальної власності в населених пунктах області, ремонти яких у 2012 році проводяться за кошти субвенції з державного бюджету для обласного бюджету».
Основною причиною затримки освоєння коштів були відсутність проектно-кошторисної документації та нові пропозиції щодо внесення змін у переліки об’єктів доріг комунальної власності, які були запропоновані органами місцевого самоврядування. 
Зазначені вище кошти спрямовані лише на проведення ремонтних робіт на дорогах та вулицях комунальної власності. 
Окрім цього обласним бюджетом передбачено фінансування ремонту доріг на суму 30,5 млн. гривень. 
Програмою «Про затвердження Програми фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2012 рік», прийнятою на сесії обласної ради, передбачено направлення вищезазначених коштів в основному на ремонт доріг комунальної власності. 
Особливо критична ситуація склалась на дорогах загального користування місцевого значення, обсяги фінансування яких в останні роки забезпечують з капітальних ремонтів на 1,1 – 1,5 відсотка від нормативної потреби, з поточних ремонтів та експлуатаційного утримання – на 45-50 відсотків. Окремі ділянки цих доріг є вщент зруйновані, що унеможливлює під’їзд до населених пунктів автотранспорту загального користування. Це, в свою чергу, викликає соціальну напругу серед мешканців цих населених  пунктів.
Обласна державна адміністрація неодноразово зверталась в обласну раду з пропозицією внести зміни у затверджену Програму шляхом перерозподілу фінансового ресурсу області на ремонт доріг загального користування місцевого значення. Пропозиції обласної державної адміністрації відхилено, що залишає автомобільні дороги загального користування місцевого значення в  неналежному експлуатаційному стані.

Джерело: Львівська обласна державна адміністрація

  1. ЯнаЯна08-08-2012

    Є такі дороги в Дрогобичі, які вже не можна і назвати дорогами. Це бездороги.

Leave a Reply