Літературний конкурс, pro i contra

Literaturnyj Konkurs1

На нашому сайті до статті “Двадцять років газеті “Тустань” і проблеми свободи слова на Дрогобиччині” дописувач під іменем Кам’яний гість залишив коментар, що стосується літературного конкурсу, який проводив інтернет ресурс Дрогінфо:

“Нещодавно ДРОГІНФО провели так званий “всеукраїнський літературний конкурс“.
Фарисеї фарисействували про мову, про нарід наш багатостраждальний, і головне – щиро та проникливо просили грошей у потенційних спонсорів. Хто ж давати грошей не хотів того “пісочили” прямо на форумі. Причому, умови конкурсу було прописано таким чином, що критерії оцінювання творів пани організатори вигадували самі і за “за замовчуванням”. Єдиною умовою була вимога, щоб перемогу здобули члени “мєждусобойчика”. Лише третє місце вельможні судді великодушно жалували “варягу”. А як інакше підкреслити статус “всеукраїнського”?
Виникає ряд питань:
1. Де Положення про конкурс? Хто його розробляв і хто затверджував. А така процедура має бути обов’язковою! І чи існує такий документ взагалі?
2. Де затверджені критерії відбору творів – переможців?і І де письмові науково та літературно аргументовані відгуки журі?
3. Чиї “чисті” руки брали спонсорські гроші? І де звіт про їх використання?
4. Чому відзначення переможців відбулося потайки, без жодної про те інформації на ДРОГІНФО?
Людей поставили до відома постфактум. Доки народ будуть мати за бидло? Хіба ви б із сім’єю не пішли на таку подію як вручення нагород лауреатам? Я би пішов! Якби знав про те що така подія має бути. Отже, фактом є те, що нагороди вручалися потайки і у ресторані. Невже у нашому славному місті замало бібліотек чи музеїв? Очевидно, що там не наливають і закусить не дають. А тут і пропіарилися і випили-закусили на дармівщинку, та ще й під сиропом боротьби за рідну неньку-Україну. Великий сором, коли пройдисвіти торкаються своїми брудними руками найсвятішого! Може досить уже спекулювати “українством”? Попросіть грошей на шинок і я вам їх дам. Але ви плюнули у душу тим молодим, щирим, наївним котрі ще не втратили віри у справедливість.
Схаменіться!”

Від редакції:
Цього конкурсу  ми торкалися в публікації “ За українську мову треба боротися не на мітингах, а купуючи та читаючи українське” і вважаємо, що проблема захисту мови має здійснюватись у різних формах, таких як мовні конкурси, протести, концерти, тощо. Шкода, що на теренах Дрогобича розгорнулась боротьба за те, хто кращий борець за мову, при цьому зневажаючи людей із іншим поглядом на мовну проблему.
Ми не поділяємо категоричність погляду автора коментаря на проведений захід. Пропонуємо читачам висловити свої думки на цю тему.

фото: Дрогінфо

Leave a Reply