Обережно — самовисуванці!

Vybory Sam1
Обережно — самовисуванці!

Наталя Балюк

Партія регіонів у багатьох областях, в першу чергу західних, застосовує метод висунення основних та запасних кандидатів у народні депутати в мажоритарних округах. Про це заявив заступник Голови Верховної Ради, один з лідерів БЮТ Микола Томенко.

За його словами, як не парадоксально, у більшості випадків головними є не ті кандидати, що офіційно презентовані Партією регіонів, а ті, хто вже не перший місяць фінансово «стимулює виборців» в округах. Микола Томенко наголосив, що, зазвичай, ці кандидати є самовисуванцями і «давно отримали згоду місцевої влади на підтримку їхньої виборчої роботи». «Ці особи мають вільний доступ до адміністративних приміщень, системи освіти, охорони здоров’я і взяли на себе зобов’язання увійти до «правильної» фракції влади», – заявив віце-спікер. «Для того, щоб зберегти владу і мати більшість, яка б підтримала президента, команда Януковича іде на те, щоб принести в жертву власних представників від Партії регіонів і через самовисування завести до ВР залежних від влади осіб», – вважає Томенко.

У цьому контексті згадуються знамениті “плівки Забзалюка”, на яких голова депутатської групи “Реформи заради майбутнього” Ігор Рибаков, по суті, здав підступні плани влади на парламентські вибори. Нагадаю, у “групу Рибакова” входять переважно так звані парламентські тушки, тобто народні депутати, які після перемоги Януковича на виборах покинули опозиційні фракції. «Бютівець» Забзалюк начебто теж вирішив “здатися” владі, а з Рибаковим обговорював “ціну питання”. Цю розмову записав на диктофон, а потім продемонстрував громадськості, аби вивести “перекупників” депутатських душ на чисту воду. Під час торгу пан Рибаков, зокрема, розповів Забзалюку, що має від президента завдання – якомога більше залучити на наступні парламнентські вибори так званих фальшивих кандидатів у депутати від опозиції. Ось красномовна цитата Рибакова з аудіозаписів Забзалюка: “…Президент лично меня на встрече попросил: «Дай мне больше, максимально…». Нам любые кандидаты нужны. Любые… Мажоритарку отдадим под них. Всю власть, которая есть: область, губернатор, главы администраций, СБУ, прокуратура – все будет под него. Весь админресурс. Так жестко, что они оху..ют. Но нужно, чтобы процентов хотя бы на 50 он сам начинал. 50 мы дадим админресурсом, а 50 – должен быть он…”.

Іншими словами, влада планувала виставляти на округи, де найбільші шанси на перемогу мають опозиційні кандидати, фальшивих опозиціонерів. Але реалізувати цей план в чистому вигляді не вдалося. По-перше, ідея була “засвічена”, по-друге, не так просто у регіонах зламати чинних, та ще й з іменем та авторитетом, опозиціонерів. Тому влада пішла іншим шляхом. Вона вирішила робити ставку на так званих незалежних кандидатів, які йдуть на вибори як самовисуванці. Або ж кандидатів, яких висувають маловпізнавані політичні партії. Паралельно влада висуває в мажоритарних округах кандидатів від Партії регіонів. Вони, зрозуміло, у Західній Україні шансів на перемогу не мають, але виконують роль громовідводу.

Виборцю треба уважно придивитися до отих самовисуванців, які, власне, і можуть бути замаскованими, прихованими кандидатами від Партії регіонів. Такими собі вовками в овечій шкурі. Зверніть особливу увагу на такі нюанси: чи сприяє їм місцева влада, чи використовують вони для “засівання” округу гроші з бюджету чи державних підприємств, і взагалі, чи не смітять грошима під час виборчої кампанії. Якщо грошей у кандидата — неміряно, не виключено, що його підфінансовує влада. А значить, цей кандидат в разі перемоги і буде стовідсотковою “тушкою”.

Наталія БАЛЮК
Джерело: Високий Замок

 

Leave a Reply