Звітує прокурор, інформація про стан законності на території м.Дрогобича та Дрогобицького району впродовж 6 місяців 2012 року

Pavych1

Дрогобицька міжрайонна прокуратура у межах повноважень, визначених ст.121 Конституції України та п.9 Перехідних положень, упродовж 6 місяців 2012 року вживала організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, забезпечення відшкодування завданої шкоди.

З метою активізації роботи органів прокуратури рішенням розширеного засідання колегії Генеральної прокуратури України від 22 грудня 2011 року про підсумки роботи органів прокуратури України у 2011 році та заходи, спрямовані на покращення їхньої діяльності, визначено головні пріоритети у здійсненні наглядової діяльності у першому півріччі 2012 року, зокрема: забезпечення конституційних прав і свобод громадян при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, досудового слідства та підтриманні державного обвинувачення в суді; забезпечення протидії корупції; захист прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення, а також соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей, попередження насильства та порушень статутних взаємовідносин у військових частинах; захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у сфері використання земельних ресурсів.

Так, у 1-му півріччі 2012 року на території м.Дрогобича, Дрогобицького району зареєстровано на 243 заяви і повідомлення про злочини менше, порівнюючи з аналогічним періодом часу 2011 року (6 міс. 2012 року – 2468 заяв та повідомлень; 6 міс. 2011 року – 2711 заяв та повідомлень).

Водночас збільшилась реєстрація шахрайств – з 34 до 43, дорожньо-транспортних пригод із смертельним наслідком – із 1 до 4.

Поряд з тим по інших категоріях злочинів спостерігається спад рівня злочинності, зокрема:

– тяжкі тілесні ушкодження у 2012 році – 3 злочини (у 2011 році – 4);

– грабежі у 2012 році – 11 злочинів (у 2011 році – 22);

– хуліганство у 2012 році – 7 злочинів (у 2011 році – 12).

За 6 місяців 2012 року Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою з питань нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, в загальному внесено 43 документи прокурорського реагування, з яких станом на кінець звітного періоду розглянуто 33 документи (у 2011 році – 27 документів), за якими притягнуто до дисциплінарної відповідальності 24 особи (у 2011 році – 31 особа).

Дрогобицька міжрайонна прокуратура провела значну роботу з нагляду за дотриманням законів про оплату праці та пенсійне забезпечення. Так, упродовж І півріччя 2012 року районною прокуратурою внесено 27 подань про усунення порушень вимог трудового законодавства України. За документами прокурорського реагування 5 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, в тому числі 1 – контролюючий орган, відшкодовано 5568 тис.грн. заборгованої заробітної плати, порушено 1 кримінальну справу за ч.1 ст.175 КК України.

З метою захисту прав і свобод дітей Дрогобицька міжрайонна прокуратура провела актуальні перевірки дотримання законодавства у сфері охорони дитинства, прав дітей на охорону життя і здоров’я, освіту, попередження злочинності та бездоглядності серед неповнолітніх, запобігання шкідливому впливу на них алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами проведених перевірок Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою внесено 30 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 27 осіб та опротестовано 15 незаконних актів, порушено 1 кримінальну справу.

Заслуговує на увагу і проведення Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою перевірки в порядку здійснення правозахисної функції з питань дотримання вимог чинного законодавства про приватизацію комунального майна та встановлено низку порушень вимог чинного законодавства службовими особами управління комунальних ресурсів Дрогобицької міської ради, за результатом якої порушено кримінальну справу за фактом вчинення службовими особами управління комунальних ресурсів виконавчих органів Дрогобицької міської ради злочинів, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.233 КК України.

Крім того, Дрогобицька міжрайонна прокуратура провела перевірку дотримання вимог чинного законодавства при підготовці до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. СВ Дрогобицького МВ УМВСУ у Львівській області за результатами проведеної перевірки порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

З огляду на пріоритетність питання захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин, органами прокуратури підвищено ефективність правозахисної діяльності на вказаному напрямі. Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою порушено 2 кримінальні справи, внесено 10 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 особу, та принесено 6 протестів на незаконні акти.

Так, у порядку здійснення правозахисної діяльності перевіркою дотримання та застосування вимог чинного законодавства у сфері земельних відносин встановлено порушення вимог Конституції України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України у діяльності Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району. Під час перевірки з’ясовано, що рішенням Доброгостівської сільської ради «Про надання згоди на виготовлення проектно-технічної документації для надання згоди на передачу на умовах довгострокової оренди ставка для риборозведення гр.С.» та рішенням Доброгостівської сільської ради «Про надання згоди на передачу гр.С. в оренду на 25 років водоймища для риборозведення» надано згоду на оренду земель водного фонду площею 2,9221 га. На підставі вищезазначених рішень Доброгостівської сільської ради між Доброгостівською сільською радою (орендодавець) та суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою С. (орендар) укладено договір оренди земель водного фонду. Вищевказані обставини стали підставою для внесення Дрогобицьким міжрайонним прокурором у Господарський суд Львівської області позову про визнання недійсними рішень Доброгостівської сільської ради та договору оренди, а також повернення земельної ділянки водного фонду площею 2,9221 га.

Результати вивчення стану прокурорського нагляду та ефективності діяльності правоохоронців у сфері запобігання і протидії корупції 29 червня 2012 року розглянуто на колегії прокуратури Львівської області з прийняттям низки додаткових заходів у цій сфері. Так, Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою в порядку здійснення правозахисної діяльності 03.05.2012 року складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за ч.2 ст.172-2 КУпАП. 14.05.2012 року Дрогобицьким міськрайонним судом вказаний протокол розглянуто і на правопорушника накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2550 грн.

Питання розгляду звернень та особистого прийому громадян є одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури і постійно перебуває на контролі у керівництва.

У 2012 році до Дрогобицької міжрайонної прокуратури надійшло 378 звернень, з них вирішено по суті 268 та 90 скеровано в інші відомства для вирішення по суті.

За напрямами прокурорсько-слідчої діяльності вирішено скарг із питань правозахисної діяльності – 107, слідства і дізнання – 94, решта звернень із питань представництва інтересів громадян та держави в судах, законності вироків та інших судових рішень у кримінальних справах, нагляду за дотриманням кримінально-виконавчого провадження.

Останніми роками до зростання соціальної напруги у суспільстві призводить невиплата заробітної плати, що зумовлює вирішення значної кількості скарг зазначеної тематики (23 звернення, з них 5 задоволено).

Значна увага приділяється питанням дотримання законів про конституційні права і свободи органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. З цих питань проводилися перевірки, за результатам яких внесено 3 подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 осіб.

Стан законності на території м.Дрогобича та Дрогобицького району та результати роботи Дрогобицької міжрайонної прокуратури впродовж 6 місяців 2012 року розглянуто 16 липня 2012 року на засіданні колегії прокуратури Львівської області, де надано оцінку наглядовій роботі, визначено пріоритетні завдання та конкретні заходи, спрямовані на удосконалення і підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності.

Володимир ПАВИЧ, дрогобицький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції
Джерело: Галицька зоря

Leave a Reply