Чому галицькі ґазди легко переходять від «помаранчевих» до «регіоналів»?

Chesno

У прямому ефірі програми «Чесно. Фільтруй Раду!» чимало питань сформулювали на адресу кандидата у Верховну Раду від Партії регіонів авторитетного підприємця-аграрія Івана Білака.

Іван Білак у роки, коли при владі в державі були представники «помаранчевих» політичних сил, вступив у партію Юлії Тимошенко – ВО «Батьківщина». І як член цієї партії у 2006-2010 рр. очолював Самбірську районну державну адміністрацію. Однак, коли Президентом України став Віктор Янукович, то пан Білак повернувся у крісло керівника райдержадміністрації, але вже як представник нині владної партії «регіоналів». Причини звільнення з посади голови РДА у 2010-му році І. Білак пояснив «розходженнями у позиціях» з середовищем «Батьківщини» на Львівщині.

Представник Руху «Чесно» з Києва, керівник Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран так звернувся до Івана Білака: «От вам щось не сподобалося у фракції «Батьківщини» в обласній раді і ви перейшли у Партію регіонів… І немає значення, які принципи сповідує Янукович, а які принципи стояли за «Батьківщиною» – ставлення до мови, до історії. Це все не має значення, бо головне, що ви з кимось посварилися у фракції і змінили свою політичну позицію… У цих ваших словах вся проблема української політики – персоналізм, власні інтереси переважають і ви легко змінюєте свою політичну позицію».

Голова Самбірської РДА відповів: «Я відповідаю за регіон Галичини, за Самбірський район і за ту структуру, яка є на Самбірщині…».

Ведучий програми Антін Борковський на такі слова висуванця в депутати ВР від Партії регіонів зі здивуванням зреагував: «То маємо Партію регіонів Галичини? Це щось нове…»

Пан Білак продовжував. «Не будемо говорити про Партію регіонів Галичини. Я є галичанин, маю свою позицію і свою думку. І коли я був депутатом обласної ради у фракції БЮТ, то зі мною часто не погоджувалися. І я розумів, чому зі мною не погоджувалися. І я з посади голови Самбірської РДА пішов, а пізніше я вийшов з партії «Батьківщина», маючи там свою власну позицію», – сказав він.

Вочевидь, така відповідь видалася іншим експертам програми не достатньо аргументованою, бо власний кореспондент Радіо Свобода Галина Терещук також з цього приводу звернулася на адресу «регіонала».

«Знаєте, якщо людина має якусь свою позицію, свою мораль, то, мабуть, плюнула би на це все і вела би своє фермерське господарство, плюнула би на цю владу, на ці «регіони» і не пішла би працювати головою районної державної адміністрації…».

Пан Білак замість відповіді сформулював зустрічне питання: «А чому ми повинні плювати на Януковича, на владу? Скажіть, що поганого ми зробили як Партія регіонів у Самбірському районі?». По чому на свою адресу почув шквал реплік як від експертів, так і від інших кандидатів. Представникові Партії регіонів закидали і «мовне питання» і справу «приватизації «Укрзалізниці» і т.д.

Голова Самбірської РДА відповів, що у «мовному питанні» притримується позиції, що лише українська є державною мовою. А про «приватизацію «Укрзалізниці» йому нічого не відомо.

12 серпня фігурантами спільної програми телеканалу ZIK, Комітету Виборців України і Громадянського Руху «Чесно» були особи, які претендують на потрапляння до Верховної Ради за підсумками виборів у окрузі №120. Цей округ об’єднує Городоцький, Мостиський і майже весь Самбірський (тільки без самого м. Самбір) райони Львівщини. Учасниками прямого ефіру були: Тетяна Чорновол (від Об’єднаної опозиції), самовисуванець Ярослав Дубневич, представник партії «УДАР» Андрій Тиндик та висуванець Партії Регіонів Іван Білак.

Нагадаємо, що проект «Чесно. Фільтруй Раду!», який виходить щонеділі о 22:00 – це спеціальний двогодинний політичний проект, у прямому ефірі якого журналісти та експерти, виходячи з критеріїв доброчесності кандидатів, розроблених рухом «Чесно», «фільтрують» кандидатів у Верховну Раду.

Наступної неділі, 19 серпня, фігурантами програми будуть кандидати у народні депутати у Дрогобицькому виборчому округу №121. Виборцями в цьому окрузі є мешканці лише Дрогобиччини.
Джерело: ЗІК

  1. ІннаІнна08-20-2012

    Дивилась цю передачу. Було дуже цікаво.Приємно,що прості люди мають право контролювати кандидатів, вишукувати про них всяку інформацію, задавати їм питання. А ми, глядачі, маємо можливість краще оцінити цих претендентів,зробити свої висновки. Це вже якийсь поступ порівняно із минулими виборами.

  2. Павло НестеровичПавло Нестерович08-20-2012

    “ЧЕСНО”-сміливий проект, підтримую,хоча є у мене багато запитань

  3. КвасноКвасно08-20-2012

    Класна вийшла передача. Головне що дуже цыкава

Leave a Reply