Хто рахуватиме наші голоси?

Holosuvannya1

ВО “Свобода” заявляє, що головні виборчі фальсифікації відбуватимуться в окружкомах.

“Спосіб формування окружних виборчих комісій, фактичне недопущення до участі в роботі цих комісій провідних партій – реальних учасників виборчого процесу – і, натомість, наповнення комісій представниками так званих “технічних” партій свідчить, що саме окружні виборчі комісії стануть базою для фальсифікацій майбутніх парламентських виборів”. Про це заявив представник ВО “Свобода” у Центрвиборчкомі, керівник Юридичної служби “Свободи” Олег Махніцький.

Олег Махніцький зазначив: “На кожному етапі виборчого процесу ми спостерігаємо застосування з боку влади маніпулятивних технологій виборчим законодавством з метою фальсифікацій результатів майбутнього волевиявлення.

Це спостерігалося під час проведення виборчих з’їздів, коли провладні партії навіть не створювали видимості дотримання процедур колективного затвердження виборчих списків.

Згодом було задіяно технологію масової реєстрації так званих “клонів”, при чому деякі кандидати змінювали свої імена та прізвища буквально за день до виборів та не гребували неправдивими відомостями про належність до провідних опозиційних партій. На жаль, ЦВК та судова система пасивно споглядали на це свавілля.

Потім усе суспільство стало свідком спроби “зачистки” ЦВК від неугодних, незалежних членів, і тут уже на повну потужність було запущено незаконні дії та рішення судової гілки влади.

Тепер ми стали свідками того, як під час жеребкування окружні виборчі комісії було сформовано фактично без участі провідних опозиційних партій. Натомість партії, що не спромоглися висунути свої виборчі списки на парламентських виборах, зареєстрували одного-двох кандидатів-мажоритарників в одномандатних округах – враз виявилися “здатними” запропонувати свої кандидатури у всі окружні виборчі комісії на всій території України! При чому в списках від цих партій були і “мертві душі” – кандидатури включали навіть без їхньої згоди, що є прямим порушенням законодавства.

Очевидним законодавчим абсурдом є надання дозволу партіям, що не висунули своїх списків у загальнонаціональному виборчому окрузі, ба навіть не змогли висунути достатньої кількості мажоритарників, заповнювати своїми кандидатурами не лише округи, де вони висунули кандидатів у депутати, але й усі окружні виборчі комісії. Більшість партій, представниками яких заповнено усі 225 окружних виборчих комісій, висунули по 1-2 кандидати у депутати в одномандатних виборчих округах. Так, політична партія “Руська єдність” висунула лише 5 кандидатів в одномандатних виборчих округах, проте подала свої кандидатури і отримала квоту у всіх 225 округах. Аналогічно формуватиме всі 225 окружних комісій партія “Громадянська солідарність”, яка висунула 4 кандидатів, політична партія “Русь єдина”, яка висунула 3 кандидатів у депутати, партія “Союз анархістів України”, яка висунула 2 кандидатів, партії “Молодь до влади”, “Братство” та “Єдина родина”, які висунули лише по 1 кандидату в депутати в мажоритарних виборчих округах. Очевидно, що такі партії заповнили майже всі вакансії у всіх 225 окружних комісіях не з метою здійснення контролю за виборчим процесом в інтересах висунутих ними кандидатів (оскільки у відповідних виборчих округах їхні кандидати не балотуються), а з метою фальсифікації виборів в усіх 225 окружних комісіях, в яких сумарно вони мають більшість. Власне, очевидною є та обставина, що кандидатів у депутати такі партії висували не з метою реальної участі у виборах, а з метою отримати квоту в усіх ОВК. Варто зазначити, що політичні партії, які висунули кандидатів за партійними списками, зобов’язані були внести грошову заставу в розмірі близько 2,5 млн. грн., тоді як за одного мажоритарника вносилась застава в розмірі близько 14 тис. грн. Таким положенням Закон поставив у нерівні та неоднакові умови всіх учасників виборчого процесу, чим порушено один із основних його принципів.

Ця технологія з підконтрольними виборчими комісіями була апробована на останніх місцевих виборах.. Наведу промовисті факти. На місцевих виборах на Київщині результат, отриманий “Свободою” і зафіксований у протоколах з дільниць із “мокрими печатками”, наприклад, у Білій Церкві, склав понад шість тисяч голосів, а у підсумковому протоколі в територіальній виборчій комісії навпроти позначки “Свободи” уже стояло “1700”. І таких випадків була маса. У кінцевому результаті у “Свободи” вкрали понад 50% голосів, а відповідно – і половину мандатів в обласній раді. Ще більш промовистим є той факт, що у Тернополі впродовж двох років (!) після закінчення виборів обласна ТВК цинічно відмовляється реєструвати 13 депутатів-свободівців. Отож, цілком вірогідно, подібну технологію застосують і на парламентських виборах.

Очевидно, наступним етапам стане спроба формування і дільничних комісій із представників “технічних” кандидатів і провладних партій, що взагалі поставить під сумнів можливість об’єктивного і справедливого встановлення результатів виборів і дотримання рівності,змагальності, відкритості та законності виборчого процесу. У такому разі, за фактичної бездіяльності судової системи лише голос народу як безпосереднього джерела влади, форми прямої демократії та небайдужість громади під час встановлення результатів голосування дозволять зупинити це беззаконня”.

Окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу №121
вул.22 Січня, 37, м. Дрогобич, Львівська обл., 82100
приміщення Дрогобицької районної ради

Кількість членів комісії: 18

 

Прізвище, ім’я, по батькові Посада Суб’єкт подання кандидатури до складу ОВК
Тесля Оксана Миколаївна Голова окружної виборчої комісії фракція “Блок Юлії Тимошенко” – “Батьківщина”
Плоскодняк Лідія Богданівна Заступник голови окружної виборчої комісії Партія Наталії Королевської “Україна – Вперед!”
Пурій Ірина Ігорівна Секретар окружної виборчої комісії фракція Народної Партії у Верховній Раді України
Андрусенко Яна Володимирівна Член окружної виборчої комісії партія Всеукраїнське політичне об’єднання “Єдина Родина”
Ванджала Юрій Ярославович Член окружної виборчої комісії Політична партія “Руська Єдність”
Карнаущенкова Поліна Юріївна Член окружної виборчої комісії Політична партія України “РУСЬ ЄДИНА”
Кулинич Олександра Іванівна Член окружної виборчої комісії Політична партія “Молодь до ВЛАДИ”
Ловінська Світлана Степанівна Член окружної виборчої комісії Політична партія “Народно-трудовий союз України”
Лузяніна Галина Сергіївна Член окружної виборчої комісії Партія “Руський блок”
Миронов Ілля Олександрович Член окружної виборчої комісії Всеукраїнська політична партія “БРАТСТВО”
Михайлівська Зоряна Василівна Член окружної виборчої комісії фракція Блоку “НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА”: Народний Союз “Наша Україна”, Політична партія “Вперед, Україно!”, Народний Рух України, Українська Народна Партія, Українська республіканська партія “Собор” , Партія Християнсько-Демократичний Союз, Європейська партія України, Громадянська партія “ПОРА”, Партія захисників Вітчизни
Мокрий Василь Зіновійович Член окружної виборчої комісії Політична партія “Союз анархістів України”
Мукомел Марія Валеріївна Член окружної виборчої комісії Християнсько-демократична партія України
Павлів Юрій Олексійович Член окружної виборчої комісії Українська партія “Зелена планета”
Сердюк Юлія Дмитрівна Член окружної виборчої комісії фракція Комуністичної партії України
Сисан Мирослав Миколайович Член окружної виборчої комісії фракція Партії регіонів
Тимощенко Аліна Олександрівна Член окружної виборчої комісії політична партія Єдиний Центр
Шуневич Марія Олексіївна Член окружної виборчої комісії Ліберальна партія України

За матеріалами ВО “Свобода” і ЦВК

  1. Голос народуГолос народу08-27-2012

    Добре, що є списки членів комісії, бо будемо тепер знати своїх “героїв”. А потім,,,

  2. SamSam08-28-2012

    What’ ll we do with them afterall?

Leave a Reply