Тарас Гентош не вважає псевдо-націоналістами Олексія Івченка, Миколу Гука і Тараса Метика

Hentosh1

Кандидат у народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Тарас Гентош, який очолює Львівську обласну організацію Конгресу українських націоналістів, провів у середу, 22 серпня, прес-конференцію.

Чи то невдалий день було обрано (бо в середу зазвичай подібні заходи не проводять), чи то керівники засобів масової інформації не вважають Тараса Гентоша фаворитом нинішніх перегонів, але на зустріч з ним прийшло всього декілька журналістів.

Втім, сам претендент на депутатський мандат переконаний у своїй перемозі. Принаймні, матиме можливість упродовж двох місяців пропагувати ідеї та завдання своєї політичної сили.

У вступному слові Тарас Гентош підкреслив, що КУН не йде на вибори за партійними списками, але члени цієї політичної сили висуваються партією по мажоритарних округах. Всього 24 представники КУНу змагатимуться за мандат народного депутата, в тім числі шестеро – на Львівщині.

Відтак Тарас Гентош розповів, що йде на вибори, маючи потужну команду, до якої, зокрема, входять, скажімо, колишній міський голова Львова Василь Шпіцер, колишній керівник обласного КУНу Микола Пшевлоцький, юристи, науковці і практики виробництва.

Зупинився він і на тих законопроектах, які вже підготовлені й чекають свого часу у Верховній Раді України. Здебільшого вони стосуються так званої соціальної складової. Зокрема, мова йде про молодіжну політику, малий і середній бізнес, новації по гірських селах. Що стосується останнього законопроекту, то, на думку Тараса Гентоша, підприємства в гірській зоні повинні мати пільги упродовж п’яти років. Є напрацювання щодо земельних питань. Зокрема, чорноземи обов’язково повинні залишитись у власності держави, не можна їх продавати. Повинне бути пільгове кредитування так званих молодіжних господарств. Є законопроекти щодо молодих сімей, коштів на житло для них на пільгових умовах. Значна роль відводиться питанням оподаткування, адже не секрет, що значна частина коштів нині іде до Києва, а місцевим громадам мало що залишається для розвитку.

На думку Тараса Гентоша, визріла необхідність об’єднання всіх націоналістичних сил України. Певні напрацювання й домовленості вже є. Очевидно, цей процес розпочнеться після виборів до Верховної Ради України.

Далі Тарас Гентош наголосив, що підписав зобов’язання і з Комітетом опору диктатурі, і з рухом “Чесно”. Він пообіцяв, що якщо наприкінці вересня буде проведене соціологічне опитування і хтось з кандидатів із національно-демократичного табору матиме вищий рейтинг, то зніметься з перегонів на його користь.

Мене цікавило, чи вважає Тарас Гентош псевдо-націоналістами Олексія Івченка, Миколу Гука та Тараса Метика. Адже не секрет, що, очолюючи “Нафтогаз України”, Олексій Івченко був, м’яко кажучи, помічений у корупційних схемах, адже недаремно його назвали “Льошею-мерседесом”, а, очолюючи Конгрес українських націоналістів, своєю поведінкою дискредитував українську національну ідею. Зараз він третій у списку “Нашої України” Віктора Ющенка. Що стосується Миколи Гука, то він показав себе з ненайкращого боку, будучи на посаді дрогобицького міського голови, фактично проклав шлях до перемоги Олексієві Радзієвському. Тарас Метик, будучи почесним головою районного КУНу, працює в одній команді з Радзієвським і Коростельовим, які фактично руйнують Дрогобич. З його боку не видно опозиційності щодо цих керівників.

Тарас Гентош зі мною не погодився. Він сказав, що Кремль запустив механізм дискредитації Олексія Івченка, і це спрацювало. Щодо мерседесів, то “Нафтогазу” було дешевше придбати їх, ніж орендувати. Висунення Миколи Гука на посаду міського голови Дрогобича Тарас Гентош назвав своєю особистою помилкою і помилкою КУНу. Але на обласній конференції цієї організації делегати висловлювалися щодо трьох кандидатур на цю посаду. Вибір впав на Миколу Гука, який пообіцяв формувати команду в тім числі й за рахунок представників КУНу. Проте цієї обіцянки він не дотримав. Не виконував він завдань і як націоналіст. Також від моєї критики захистив Тарас Гентош і Тараса Метика. Всіх трьох він не вважає псевдо-націоналістами, як автор цих рядків. Що ж, Тарас Гентош у цій команді й має право на власну думку. Так само як і я маю право думати, що він теж належить до псевдо-націоналістів, про яких гнівно й іронічно писав у своїх працях великий дрогобичанин Василь Іванишин, Провідник Всеукраїнської організації “Тризуб” імені Степана Бандери.

Кандидат у народні депутати зазначив, що незабаром дрогобицьку організацію КУНу очолить Ігор Логин, директор п’ятнадцятої школи. Наскільки мені відомо, він не горить бажанням це робити, але ще існує партійна дисципліна.

Цікавою була й відповідь Тараса Гентоша на запитання, за які гроші він придбав дорогий автомобіль, який коштує до сорока тисяч євро. З’ясувалося, що він їздить за довіреністю.

Чимало цікавих питань було задано Тарасові Гентошу і під час “солодкого столу”.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

  1. СтефкоСтефко08-29-2012

    Із якої берлоги вилізають ці “націоналісти” і хто освячує їх діяння на Львівщині?

Leave a Reply