Микола Тустановський – людина з досвідом

Tustanovskyj1

Під час XIV засідання Дискусійного клубу в Дрогобичі колишній мер Борислава, заступник начальника управління НГВУ «Бориславнафтогаз» та кандидат у народні депутати Микола Тустановський презентував свою передвиборчу програму та відповів на запитання учасників зустрічі. Особливу увагу кандидат зосередив на тому, що в нього є великий досвід роботи, який він зможе використати на благо громад регіону. Саме це спонукає його у разі проходження в парламент ввійти саме до бюджетного комітету. Адже саме туди доводилося йому не раз і не два їздити, щоб домагатися чи просити коштів для вирішення нагальних проблем Борислава.

Ведучий Дискусійного клубу Анатолій Власюк назвав Миколу Тустановського кращим мером Борислава, додавши, що все пізнається в порівнянні і що тепер бориславці згадують часи мерства пана Тустановського тільки хорошими словами. Йому заперечив депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин, цілком справедливо зауваживши, що якби це було дійсно так, то люди б знову обрали Миколу Тустановського на посаду міського голови, а вони ж обрали іншого. Та причина цьому – партійні ігри, в які Микола Тустановський вплутався і через які не зміг належним чином організувати свою передвиборчу кампанію. Про них розповів сам кандидат. Будучи членом партії «Батьківщина», фактично тим, хто формував цю партію у Бориславі і для кого Юлія Тимошенко була ідеалом, він зазнав гіркого розчарування, коли проблеми міста, де пан Микола був єдиним мером на Україні від «Батьківщини», партія не допомагала вирішувати жодним чином і навіть на свої звернення мер-батьківщинівець не отримував жодних відповідей. Виступаючи проти Івана Деньковича, який тоді був головою львівської «Батьківщини», Микола Тустановський не знайшов підтримки та розуміння на рівні Києва, а був виключений з партії. Його застереження так і залишилися поза увагою, його факти не бралися до уваги, бо так тоді комусь було вигідно. Словом, голос волаючого в пустелі. З пізнішої історії знаємо, що Іван Денькович сам став жертвою політичних інтриг, в результаті яких львівську партійну організацію очолив теперішній кандидат від об’єднаної опозиції Роман Ілик. Але ці події вже не стосувалися Миколи Тустановського, бо для захисту від нападок БЮТу та «Нашої України» він змушений був шукати підтримки в соціалістів, а тепер балотується від Української платформи «Собор». До речі, довіреною особою кандидата Тустановського є керівник «Собору» в Трускавці, знаний у місті та регіоні адвокат Богдан Волощук.

Учасники Дискусійного клубу Олександр Магльона (керівник асоціації «Нові Горизонти» та головний редактор однойменної газети), Михайло Кравець (екс-глава Дрогобицької РДА), Олег Косик (Центр громадських ініціатив), Ростислав Афанасьєв, Михайло Кривий, Василь Лялюк зробили ряд зауважень кандидату щодо розмитості його передвиборчої програми та невмінні доносити свої ідеї. Так, О. Магльона порівняв виступ пана Тустановського із презентацією в барі, а не представленням програми солідного кандидата. Проте згодом присутні все ж визнали, що перше враження було помилковим: якщо на початку дискусії Микола Тустановський виглядав досить блідо, то потім «освоївся» і відповідав чітко, без зайвої демагогії. Професор педуніверситету Леонід Тимошенко навіть порадив йому використовувати «розумну долю популізму», адже інакше вибори буде виграти важко, а навіть і неможливо. Як не прикро це говорити, але наші люди люблять, щоб їх обманювали і приклад з обранням у Трускавці мером Руслана Козира – кричуще підтвердження цьому. Але Микола Тустановський вирішив не уточнювати, використовуватиме він популізм чи ні.

Як справедливо зауважив присутній на зустрічі трускавчанин В’ячеслав Умнов, на цих виборах шанс є у всіх, бо різниця між переможцем і тим, хто займе друге місце, може сягати лише кількох сотень голосів. І це у 178-тисячному регіоні. Тому якщо Миколу Тустановського підтримає велика кількість бориславців, йому не надто і потрібні будуть голоси Стебника чи району. Втім, тут подамо нашу думку, що саме на Борислав серйозно надіються такі кандидати як Павло Барнацький, Віктор Конц, Роман Ілик, а є ж у місті нафтовиків і значна кількість прихильників Партії регіонів, та й не слід забувати, що своє тут візьмуть панове Курус та Задорожний. Тому важливо заручитися підтримкою і інших міст, а не тільки там, де ти був мером.

В загальному ж кандидат Микола Тустановський справляв досить добре враження. Він фактично не нервував, хіба коли вже дуже йому дорікали, що працює у приватній компанії, а ставитиме вимогу реприватизації чи націоналізації енергетичних підприємств, стратегічних для держави. Він досить позитивно висловився про екс-губернатора Львівщини Михайла Янківа, котрий захищав інтереси національного виробника і зауважив, що потрібно подумати про ті підприємства, які хтось свідомо «пустив під ніж». Кандидат не розкидався обіцянками і не здійснював нападок на інших кандидатів, що свідчить принаймні про його вихованість на відміну від декого. Тож якщо Миколі Тустановському вдасться за ці півтора місяця, що залишилося до виборів, переконати мешканців краю проголосувати саме за нього, то він опиниться в фракції демократичного блоку ВРУ. Бо до Партії регіонів не приєднається жодним чином, запевнив кандидат.

Володимир Ключак
Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply