Сергій Соболєв: “Роман Ілик – людина нашої команди. Він нас не зрадить”

Kruhlyj Stil1

Восьмого вересня у приміщенні редакції газети “Галицька зоря” відбувся круглий стіл, на якому розглядалося питання стратегії опозиції в розрізі регіонального розвитку Дрогобиччини.

Модераторами зустрічі виступили голова Товариства “Юрій Дрогобич” Володимир Кондзьолка і керівник Науково-ідеологічного Центру імені Дмитра Донцова, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Олег Баган. Але, безумовно, увага всіх присутніх (журналістів, викладачів університету і приватних підприємців, а також двох депутатів Львівської обласної ради – Петра Іванишина і Олега Голуботовського) була прикута до київського гостя – народного депутата України, голови опозиційного Кабінету Міністрів України Сергія Соболєва.

На думку Володимира Кондзьолки, нам необхідна стратегія розвитку Дрогобича і Дрогобиччини. Нині, під час передвиборчої кампанії, відбувається банальний підкуп голосів виборців. Страшно те, що спрацьовує філософія обивателя, який визнає, що “гречкосії” є злодіями, проте діляться награбованим. Володимир Кондзьолка вважає, що чим бідніше населення, тим легше маніпулювати людьми.

Олег Баган стверджує, що маємо повну втрату авторитетів. Натомість бачимо агресивність до інтелігентної людини. Аналіз сприймають за критику, а гору бере міщансько-політикантське мислення. На його думку, Дрогобич має відстоювати своє регіональне звучання. “Потрібне публіцистичне осмислення інтелектуальних проблем”, – наголосив він. Олег Баган вважає, що суспільство дезорієнтоване, коли на порожньому місці прихильність виборців здобувають “УДАР” і партія Наталії Королевської. Духовна аура є слабенькою, а комплекс провінційності аж зашкалює.

Сергій Соболєв показав, що він не просто приїхав у гості до дрогобичан, а й володіє ситуацією, що склалася на наших теренах. Він сипав конкретними цифрами по Дрогобиччині, що стали відкриттям для багатьох присутніх.

На його думку, нині можна говорити про три ключові блоки проблем, які існують в Україні. Це – проблема тотального безробіття (на селі без роботи сидить понад 60 відсотків населення), проблема корупції та проблеми комунального сектору. Тому насамперед постає питання влади, яка неспроможна розв’язати ці проблеми. І дійсно, сидять у парламенті 50 чоловік і ухвалюють усі рішення.

Об’єднана опозиція, коли здобуде більшість у парламенті (а Сергій Соболєв у цьому переконаний), має намір насамперед здійснити процедуру імпічменту президента (“Три чверті часу він відпочиває!” – вигукнув народний депутат України). Важливим також є закон про відкликання народних депутатів. На думку Сергія Соболєва, насамперед він торкатиметься тих, хто йде по партійних списках. Далі опозиція має намір залишити лише 7 податків (нині снує 136 податків і зборів).

В майбутній Верховній Раді, ухвалюючи те чи інше рішення, робитимуть ставку насамперед на представників малого і середнього бізнесу. За два роки режиму Януковича було ліквідовано 450 тисяч малих підприємств, бо такі умови створили завдяки новому Податковому кодексу. Хоча було зареєстровано за цей час 80 тисяч нових малих підприємств, проте втраченого вже не повернути. Об’єднана опозиція має намір проголосувати за новий Податковий кодекс.

На думку Сергія Соболєва, слід подолати тотальну корупцію. І тут кодексами справа не обійдеться. Насамперед слід навести порядок у прокуратурі і судах. Нині прокуратура продовжує здійснювати загальний нагляд – як у совдепії. Такого нема в жодній країні країні світу. Суди поглинуло тотальне хабарництво. Ми стали суцільною країною дозволів і ліцензій. Щоб зареєструвати підприємство, потрібно 17 довідок. Не встиг відкритися, як існує загроза, що тебе перевірятимуть 32 інстанції. А закрити підприємство ще важче, ніж його відкрити. Слід здійснити процес дерегуляції, щоби подолати корупцію.

Не менш важливим завданням є наведення тотального порядку в комунальній сфері. Насамперед це стосується енергетики. Приватні власники енергетичних структур платять смішні ціни до держбюджету, натомість постачають до інших країн електроенергію на 30 відсотків дешевшу, ніж українському споживачеві.

Нині мова йде про тотальне розкрадання держбюджету режимом Януковича. Якщо державний бюджет України складає 400 мільярдів гривень, то лише на Євро-2012 з футболу пішла десята його частина, причому більшість грошей банально вкрадено. Ті інфраструктури, які збудували за гроші платників податків до цього дійства, нині простоюють. Мова йде, наприклад, про порожні термінали аеропортів. “Хто відповість за цю безгосподарність?” – задав риторичне запитання Сергій Соболєв. Натомість заборгованість по зарплаті на державних підприємствах зросла за цей час вдвічі.

Доктор філологічних наук Петро Іванишин зауважив, що доброю є та влада, яка перебуває під контролем громади. Сергій Соболєв підтримав цю думку і сказав, що це рішення треба ухвалити насамперед щодо себе.

Він також торкнувся проблеми вільної преси. Вона в принципі повинна бути опозиційною до влади. На його думку, ТВі є не опозиційним каналом, а таким, що професійно виконує свою роботу.

Відповідаючи на моє запитання щодо сумніву в перемозі опозиції, бо в такому випадку все, сказане Сергієм Соболєвим, втрачає будь-який сенс, він погодився, що існує велика загроза. Проте по деяких округах ми побачимо чимало сюрпризів, коли про-владні кандидати програють. Влада й зараз змушена маневрувати, коли ті, на яких вона робить ставку, йдуть як само-висуванці, а не представники Партії регіонів. Об’єднана опозиція пішла на компроміси зі “Свободою”, віддала їй частину мажоритарних округів, бо вважає її своїм союзником у майбутньому парламенті, а тому робитиме все, щоби представники цієї політичної сили теж стали народними депутатами. Але з владою співпрацюють і місцеві “хруні”. Скажімо, івано-франківських хлопців з “Тризубу”, яких звинуватили у знищенні погруддя Сталіну в Запоріжжі, судили в Івано-Франківську. “Що було би з такою суддею ще двадцять років тому?” – запитав Сергій Соболєв. Ми звикли вітатися з тими, хто підтримує режим Януковича, толерантно ставимося до них. З іншого боку, багато значитиме захист результатів виборів. Нині в окружних комісіях бачимо засилля неукраїнських і антиукраїнських, проросійських і путінських партій. Але якщо там буде бодай один представник об’єднаної опозиції, допустити фальсифікацію стане неможливо. Сергій Соболєв у цьому впевнений. Крім того, бюлетені захищені, на відміну від тих, які були на місцевих виборах. На його думку, об’єднана опозиція набере на десять відсотків голосів більше, ніж нині має “Батьківщина”, плюс голоси “Свободи”. Загалом у майбутньому парламенті нинішні опозиціонери матимуть більше 226 депутатських мандатів.

Відповів Сергій Соболєв і на запитання, чому він підтримує єдиного кандидата від об’єднаної опозиції по Дрогобицькому виборчому округу № 121 Романа Ілика. Народний депутат України зазначив, що всі його висуванці в парламенті не стали “тушками”. “Роман Ілик – людина нашої команди. Він нас не зрадить”, – підкреслив Сергій Соболєв.

Повний текст виступу Сергія Соболєва на цьому круглому столі, а також його відповіді на запитання присутніх читайте на сайті tustan.io.ua

Анатолій ВЛАСЮК

 1. РомаРома09-10-2012

  Все стало на свої місця:Баган,великий націоналіст представляє кандидата капітельманів.Ні додати,ні відняти.

 2. Просто роздумиПросто роздуми09-10-2012

  Я вірю Ілику, бо знаю його віддавна. Звичайний дрогобичанин, який має совість. Думаю, що саме ця природня якість не дасть йому нас обдурити. Якби я йому не повірила, то не вірила би вже нікому. Дуже стара приказка говорить-Іди своєю дорогою, а люди нехай говорять, що хочуть. Ми повинні нарешті вже пробудити себе до сприйняття правди!

 3. до Романадо Романа09-10-2012

  П. Романе. ваші дописи-одноманітні на кількох сайтах. Відпрацьовуйте гроші сумлінніше, а інакше..

 4. Все і так зрозумілоВсе і так зрозуміло09-10-2012

  No comment

 5. ВірнаВірна10-04-2012

  Я була сьомою коханкою Ілика тому я йому вірю

Leave a Reply