Влада хоче перетворити Трускавець в одну велику «спецдільницю»?

Holosuvannya1

Партія регіонів вимагає додатково створити близько 70 (!) тимчасових спеціальних виборчих дільниць у Трускавці – курортній оздоровниці України.

10 вересня Партія регіонів звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до виконкому Трускавецької міської ради з вимогою зобов’язати його ініціювати процес утворення тимчасових спеціальних виборчих дільниць у санаторно-відпочинкових закладах м.Трускавець.

Такі спецдільниці досі не створювались у цьому відомому українському курорті на жодних виборах. Законом, як відомо, чітко передбачено, що спецдільниці можуть діяти тільки у стаціонарних лікувальних закладах та місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування такими як СІЗО, тюрми, кораблі та полярні станції.

Підстави ж для утворення дільниць у санаторіях, готелях та пансіонатах відмовляються роз’яснювати навіть у ЦВК.
«Нема навіть сумніву у тому, що таке масове включення до списків виборців тисяч осіб створює гарні передумови для фальсифікацій. Більше того, виборці з далеких регіонів вибиратимуть мажоритарних кандидатів механічно. Їм насправді байдуже кого вони оберуть у Верховну Раду представляти інтереси трускавчан,» – переконаний лідер Львівської “Батьківщини”, єдиний кандидат від Об’єднаної опозиції та партії “Свобода” у цьому окрузі Роман Ілик.

За словами керівника юридичного відділу Львівського регіонального штабу ВО «Батьківщина» Юрія Михасяка, законом про вибори чітко встановлено, що виборець за його бажанням зможе проголосувати у будь-якому місці свого перебування у день виборів. Для цього йому достатньо звернутись до органів ведення реєстру виборців або виборчої комісії за місцем проживання чи перебування у день виборів.

Експерти переконані, що за рахунок створення таких спецдільниць регіональна влада планує вислужитися перед центром. Адже зрозуміло, що східний виборець голосуватиме за чинну владу більш лояльно, а тому район продемонструє «непогані» результати голосування на Львівщині.

Документально підтверджено, що ще у лютому керівники цілої низки санаторно-курортних закладів Трускавця аргументували непотрібність створення таких спецдільниць на території своїх закладів. Зокрема, в офіційних листах вказується на відсутність приміщень, які відповідають вимогам, встановленим ЦВК, а також звертається увага на те, що санаторії не є стаціонарними лікувальними закладами в розумінні ст. 21 закону України «Про вибори народних депутатів».

У вересні їхня позиція почала кардинально змінюватись і тепер ті ж керівники аргументують абсолютно протилежне. Логіка у цьому лише одна – у влади з’явився чіткий план фальсифікації волевиявлення трускавчан. Саме тому з цими керівниками проведена цілеспрямована, «роз’яснювальна» робота.

Як нам стало відомо, аналогічне рішення влада хоче провести і у м. Східниця.

Нагадаємо, місто-курорт Трускавець входить у 121 Дрогобицький виборчий округ, який деякі політоглядачі вже охрестили «округом смерті». Саме тут зареєстровано рекордну кількість мажоритарників-самовисуванців на Львівщині. Єдиним узгодженим кандидатом від Об’єднаної опозиції “Батьківщина” та партії “Свобода” на цьому окрузі є Роман Ілик.

Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”

  1. КоропКороп09-12-2012

    ми- в смертельній небезпеці,бо дуже мало серед нас тверезомислячих людей, та і взагалі мислячих-мало. Обєднатися нам, українцям-слабо!

Leave a Reply