Відродження виборчого туризму розпочалося із мережі супермаркетів, – КВУ

Raby

Зміни, прийняті до Закону про державний реєстр, дозволяють змінювати тимчасово місце голосування. Фактично, це повернення до 2004 року, до практики відкріпних посвідчень. Про це сьогодні, 13 вересня, повідомила виконавчий директор ЛОГО КВУ Оксана Дащаківська.

За її словами, КВУ застерігало, що ця норма може відродити в Україні явище «політичного туризму» у виборчому процесі.

«На сьогодні ми вже маємо перші сигнали про таке явище на Львівщині. Працівники мережі супермаркетів «Фуршет» звертаються до органів ведення державного реєстру з тим, що на день виборів вони мають відрядження до Києва. Відповідно, вони змінюють тимчасову адресу для свого голосування на один з виборчих округів Києва, а саме № 212, де балотується директор мережі супермаркетів «Фуршет» Ігор Баленко», – заявила Оксана Дащаківська.

Вона також додала, що це не перше явище політичного туризму, яке зафіксоване експертами КВУ.

«Перше було зафіксоване на користь кандидата Мельника – ректора Податкової академії в Ірпіні. Тоді ЦВК звернулося в прокуратуру, щоб підтвердити ці факти. Проблема є в тому, що люди так не певні в своєму майбутньому працевлаштуванні, що говорити про це готові, але коли справа доходить до прокуратури підтверджувати свої слова та дії в суді не готовий, на жаль, ніхто», – зазначила вона.

За її словами, фактично, за підрахунком, виходячи з розвитку мережі супермаркетів «Фуршет», кандидат може отримати до 10 тис. голосів: «А це дуже багато для виборчої кампанії».

За даними КВУ, подібне може повторитися із мережею магазинів «Епіцентр», власниця якого теж балотується по одному із виборчих округів у місті Києві.

фото:kprforel.ru

Джерело: Галінфо

  1. виборецьвиборець09-14-2012

    це вже вам не якась каруселька-а злочинний конгломерат.

Leave a Reply