Микола Одрехівський і Микола Гук: за і проти

Odrehivskyj I Huk

Микола Одрехівський і Микола Гук були в центрі уваги учасників чергового, п’ятнадцятого, засідання Дискусійного клубу, яке відбулося минулого четверга, 13 вересня.

Кандидати в народні депутати по Дрогобицькому виборчому окрузі N121 відповідали на три блоки питань. Найперше вони пояснювали, чому йдуть до Верховної Ради України і що там хочуть зробити. Потім брали один із пунктів своєї передвиборчої програми, який вони вважають найважливішим, і розповідали про механізм втілення його в життя. Насамкінець мова йшла про так званий “вільний мікрофон”, коли кожний міг задати претендентам будь-яке питання.

Микола Одрехівський показав себе науковцем, який намагається довести, що його теоретичні розробки втілюються в життя. Натомість Микола Гук осідлав свого звичного коника полу-м’яного трибуна, який хоче захистити українців від нечисті.

Проте постійні учасники Дискусійного клубу занадто досвідчені, аби повірити претендентам на мандат на слово. Так, Миколі Одрехівському закидали, що насправді його науковими розробками скористались олігархи, які фактично розікрали Трускавець. А патріотичні й націоналістичні гасла Миколи Гука, якими він розкидається повсякчас, цитуючи Тараса Шевченка, Ліну Костенко чи Василя Стуса, насправді є пустопорожніми, бо навряд чи самого колишнього міського голову Дрогобича можна вважати справжнім націоналістом. Втім, він зауважив, що йому байдуже, що про нього думають, він просто робить свою справу.

Мабуть, учасники Дискусійного клубу все ж були несправедливими до кандидатів у народні депутати, бо акцент робили на минулому, а не на тому, на чому наголошували Микола Одрехівський і Микола Гук і що пов’язане з їхньою імовірною депутатською роботою в Києві. Останньому згадували той час, коли він був міським головою Дрогобича і, на думку багатьох, нічого не зробив для економічно-соціального зростання міста, фактично привівши до влади Олексія Радзієвського, який нині перетворює Дрогобич на руїну. Натомість над Миколою Одрехівським тяжіла професорська мантія. Мабуть, він говорив правильні речі, але більшість присутніх їх не розуміла.

Зрештою, всі зійшлися на думці, що цим кандидатам у депутати нічого не світить. Але якщо Микола Одрехівський заявив, що готовий знятися на користь найбільш рейтингового претендента, то Микола Гук сказав, що йтиме до кінця.

Вкотре доводилося нагадувати всім учасникам, що ми започаткували, власне, Дискусійний клуб, а не політичне ток-шоу. Треба вміти не лише висловити свою думку, а й почути іншого. На жаль, емоції часто брали гору, а тому не йшлося про елементарне розуміння того, що хотів висловити той чи інший кандидат у народні депутати.

Оливи у вогонь підлив Любомир Сікора, голова Товариства “Бойківщина”, звинувативши Миколу Гука в усіх мислимих і немислимих гріхах. Обидва кидались у бій один на одного, аргументів, як це буває зазвичай, бракувало, тому все звелося до взаємних образ.

Микола Гук так і не зумів щиро пояснити, звідки в нього гроші на ведення дорогої виборчої кампанії. Маємо і 50-тисячний наклад газети, й іменні палатки, які функціонують на Дрогобиччині. Та й людям треба щось платити, адже не за голу ідею вони працюють. Ось і виходило, що 1700 гривень, які Микола Гук отримує як військовий пенсіонер, явно замало для цього. Щоправда, він сказав, що свого часу редагував газету “Нація й держава” й отримував за це від псевдонаціоналіста, тодішнього голови Конгресу укра-їнських націоналістів Олексія Івченка тисячу доларів щомісяця. Але коли це було, ті кошти, мабуть. давно використані, адже Микола Гук, крім усього іншого, придбав ще й квартиру в Дрогобичі. А коли люди не вірять, що претендент веде передвиборчу кампанію за власні кошти, то, виходить, він засланий козачок, гроші треба відробляти – й заодно відтягувати голоси від єдиного кандидата від опозиції. До речі, Микола Гук так і не відповів на моє запитання, чи не вважає він, що таким чином може посприяти кандидатові від влади, який стане народним депутатом України.

Повний текст виступів учасників цього засідання Дискусійного клубу читайте на сайті tustan.io.ua

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

 1. ВасильВасиль09-18-2012

  а найголовніше, що тому ж Гуку, мабуть наплювати на думку дрогобичан. Головне ж для нього-гроші, а не ідея націоналізму.

 2. СтьопаСтьопа09-20-2012

  Як той гад міг зомбувати моїх батьків а вни йому повірили А він обманщик і пройдисвіт

 3. Петро ВасильовичПетро Васильович09-20-2012

  Одрехівський є розумний чоловік і його навіть не можна рівняти до Гука. Голосуйте за Одрехівського!!!!!!!

 4. SergiySergiy09-21-2012

  Вчора по Алсету була зустріч із Одрехівським. Розумний чоловік. Але -мрійник. Я би порадив йому зняти свою кандидатуру на користь сильнішого кандидата. Це б було чесно.

Leave a Reply