Протестують екс-працівники нафтопереробного заводу «Галичина»

Pravo

Сьогодні, 20 вересня, екс-працівники ВАТ НПК «Галичина» (м.Дрогобич) пікетували Львівський апеляційний суд. Люди вимагають, щоби їм виплатили незаконно відібрані премії. Сума заборгованих грошей різна – від 10 до 30 тис. грн одній людині.

Колишні працівники запевняють, що дії керівництва підприємства ніщо інше як дискримінація людей пенсійного віку.

Як розповів колишній інженер управління капітального будівництва ВАТ НПК «Галичина» Михайло Галянка, керівництво видало наказ, яким позбавило щомісячної премії (13% – 40% від окладу) тих осіб, що досягнули пенсійного віку. Водночас тим, хто переходив на контрактну форму, премію видавали. «В такий спосіб працівників переманювали на контракт, бо він був короткотерміновий, а це дає можливість керівництву в будь-який момент людину звільнити»,– пояснює він.

За його словами, отак просто звільнити пенсіонера – незаконно. Тому, за його словами, керівництвом було прийнято таке дискримінаційне рішення позбавити премії тих, що не на контракті.

Як розповіли звільнені робітники, незважаючи на те, що їх позбавили премії, працювали вони в звичайному режимі – повний робочий тиждень, виконували ті ж обов’язки, що й працівники, які грошову винагороду мали. «Виконували цю ж роботу, а мали на третину менше», – бідкались люди. Михайло Галянка розповів, що йому особисто заборгували 10 тис. грн. «Так, сума невиплачених грошей коливається від 10 до 30 тис. грн»,– розповів він.
Михайло Галянка повідомив, це не вберегло людей від звільнення, багато працівників попали під скорочення. «Виробництво стоїть»,– пояснює він.

Так, вже в березні – квітні звільнені працівники вирішили повернути собі відібрані підприємством премії через суд. Відтак, близько 50 осіб звернулися з позовними заявами до Дрогобицького міжрайонного суду. Однак вимоги позивачів залишились не задоволеними. Тому колишні працівники ВАТ НПК «Галичина» вирішили оскаржити таке рішення суду. Відтак, сьогодні в Львівському апеляційному суді мали розглядати дві справи.

Екс-працівники розповіли, що намагалися залагодити конфлікт мирним шляхом без втручання суду. «Пропонували укласти мирову угоду керівництву й виплатити нам гроші без судових рішень. Однак вони відмовились», – розповіли екс-працівники.

Джерело: Галінфо

Leave a Reply