Скажи “ні закону про наклеп”

Zahysty Svoje Pravo Znaty

18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини, зокрема за наклеп. Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в’язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії.

Українські журналісти впевнені, що цей закон буде використовуватися вибірково проти тих, хто публікує критичні матеріали на адресу влади. Таке положення знищить свободу слова в Україні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитися від будь-якої критики влади, яка може бути згодом названа наклепом.

Цей закон стосується не тільки журналістів, але й усіх громадян. Оскільки до наклепів можуть зарахувати будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що це може завдати шкоди честі та гідності людини. Враховуючи стан судової системи України, цей закон є великою загрозою для всього громадянського суспільства. Скажи ні закону про наклеп!

www.facebook.com/groups/naklep/

  1. ЯнаЯна09-28-2012

    Хотіла би знати, як В. Ключак ставиться, як журналіст, до свободи слова. Знаю його статті, вважаю його талановитим, але не можна свою совість продавати за гроші. Бо завтра буде день і видно буде дуже чітко хто є хто.Покаятися ніколи не пізно.

Leave a Reply