Cписують і не червоніють

Znak Pytannya

Газета ZIK виявила несумлінних кандидатів у депутати, котрі списали свої передвиборні програми з чужих.

Вони не знають української мови, займаються плагіатом і звертаються до нас із заїждженими до болю гаслами – такими є значна частина передвиборних програм кандидатів у депутати в мажоритарних округах Львівщини.

«В останні кілька років поняття передвиборної програми перетворилося на формальність. Більшість до неї ставиться несерйозно, в результаті цього вона залишається лише на папері. Про її існування згадують лише за кілька місяців до дня чергових виборів», – сумно констатує у своїй же програмі один із кандидатів Петро Федашко (всі програми кандидатів цитуємо дослівно. – ZIK).

Проаналізувавши десятки передвиборних програм, ми теж у цьому переконалися. Більшість кандидатів думають, що їх програми ніхто й ніколи не читатиме. Так само мало хто з них обізнаний із проблемами свого округу.

Кандидати, висунуті партіями, у програмах виглядають безликими та позбавленими індивідуальності. Ніби ми маємо голосувати за партію, а не за конкретну особу. Регіонали дружно клонували програми – змінили хіба що назви населених пунктів, доріг, історичних постатей та додали по кілька речень. Окрім того, що вони обіцяють подальше «покращення», їхні чергові ініціативи про створення першого робочого місця, забезпечення доступної медицини чи то будівництво дитячих садочків видаються щонайменше дивними – з огляду на те, що нині при владі є представники Партії регіонів, котрі вже мали нагоду показати українцям «покращення» життя у всій своїй красі.

Як під копірку написані передвиборні програми мажоритарників від «УДАРу», «Батьківщини», «Нашої України», «Народної партії», Української Національної Консервативної партії, «Свободи». Представники ж дрібніших партій та самовисуванці часто списували одне в одного або у своїх сильніших конкурентів. Причому не завжди вдало. Деякі програми дублювали щонайменше п’ять разів кандидати з різними політичними вподобаннями.

Навіть ті, хто проявив креативність, ліпше б цього не робили. «За шість середньомісячних заробітних плат кожен громадянин зможе купити новий автомобіль», – написав Михайло Шульба (округ №119), однак, на жаль, не уточнив, який саме. І продовжив: «Основа кожної родини – є  родина…»

Газета ZIK, у силу своїх можливостей, проаналізувала програми всіх мажоритарників і пропонує ознайомитись із цим дослідженням. (В цій публікації ми надаємо  частину статті, що стосується нашого виборчого округу, – Дрогобицький портал)

Виборчі округи №121 і №125

міста Борислав, Дрогобич, Трускавець, Дрогобицький район та  м. Самбір, Сколівський, Старосамбірський і Турківський райони, частина Самбірського району

Кандидати в цих округах встановили рекорд зі списування. Так, програми самовисуванців Тараса Курчика (округ №121) та Андрія Андрущенка (№119) цілком однакові. Різні хіба що прізвища у заголовку.

– Я працював над програмою зі своєї командою. Це програма, яку було прийнято спільно з фахівцями у деяких галузях. Щоби вона була досконалою, над нею працювала не одна особа, – заявив ZIKу Тарас Курчик. – Чому наші програми схожі? На це питання мені важко відповісти. Річ у тому, що проблеми, які є в округах, в Україні, дуже схожі. Усі проблеми однакові, їх є багато і вони, можливо, просто сказані різними словами».

– Але ж програми не просто схожі, вони однакові – слово у слово…

– Я не читав програму Андрія, тому нічого сказати не можу, – відповів кандидат у нардепи.

– То ви в нього не списували? – запитав ZIK насамкінець.

– Ні, програми не списують – над програмами працюють, – запевнив чесний Тарас Курчик.

Але факти свідчать про інше. У «властивостях файла» тексту передвиборної програми Курчика, який ми скачали зі сайту Центральної виборчої комісії, у розділі «Заголовок» написано: «Передвиборна програма кандидата в народні депутати України по одномандатному виборчому окрузі №119 Андрущенка Андрія Олександровича».

А далі нас чекало ще більше відкриття. Однакові шматки тексту ми знайшли у п’ятьох програмах: Тараса Курчика (самовисуванець, округ №121), Андрія Анд­рущенка (самовисуванець, №119), Тараса Гентоша (КУН, №121), Степана Семковича (самовисуванець, №125) та Володимира Босака («Зелена планета», №125). Один із прикладів – фраза «втілити на селі реформи, котрі сприятимуть землевласнику стати повноправним господарем на своїй землі», яка є в тексті програми кожного з них.

«Я не писав програму самостійно. Це затверджена програма КУНу. У ЦВК є чіткі вимоги щодо кількості сторінок, тому для мене її скоротили. Я не читав програму Босака. Може, то він списав програму Конгресу?» – аргументував Тарас Гентош.

Газета ZIK ознайомилась із програмою КУНу, однак не знайшла дослівних повторів. Відтак або Тарасові Гентошу грамотно переписали положення програми КУНу, або таки звідкілясь списали.

Володимир Босак твердить: писав програму самостійно. «То це вони вкрали у вас?» – запитав ZIK. «У них слід і запитати». «Але ми спитали – і вони кажуть, що то їх програма. Хтось бреше…» «Думаю, що так. Тут я з вами погоджуюсь на 100%», – відповів Володимир Зіновійович. «Ви будете позиватися до цих кандидатів?» «Знаєте, я про це якось не думав. Цікава ідея, подумаю», – резюмував кандидат.

Однак з’ясувати, хто в кого насправді вкрав, навряд чи хтось зуміє. Подібні програми ZIK знайшов і в інших округах. Ареал їх розповсюдження навіть не Львівщина, а вся Україна. Наприклад, програма кандидата від партії Наталії Королевської «Україна – вперед!» в окрузі №37 (Кривий Ріг) Сергія Волкова наполовину дублює програми вищезгаданих львівських кандидатів.

Самовисуванець Іван Задорожній (округ №121) написав програму, яка виглядає як укорочена версія роботи кандидата з 119-го округу Наталії Тлємішок. Обидві закінчуються таким самим релігійно забарвленим реченням: «Головним вважаю впровадження 10 заповідей Божих в усіх сферах та галузях діяльності економіки, соціального життя, політики та діяльності влади». Та хтось із цих кандидатів однозначно порушив заповідь «Не кради!»

Іван Задорожній каже, що не списував. Програми пані Тлємішок навіть в очі не бачив: «Я писав свою програму самостійно». «Зрештою, там нічого нового вигадати неможливо», – додав насамкінець. Натомість Наталія Тлємішок кілька разів просила ZIK подзвонити пізніше, а потім просто не брала слухавки…

Округ №121 відзначився й тим, що тут кандидат написав одну з найкоротших передвиборних програм. Обіцянки безпартійного Віктора Конца вмістилися на половині аркуша формату А4. Загалом 593 знаки без пробілів.

Джерело: ЗІК

 1. МобілкаМобілка09-30-2012

  У “Зіка” до дня виборів виявиться, що одні капітельмани і “Удар” не списували хахахаха. Друзі покращувачів. Глас димінських при спонсорстві пінчуків і коломойських!

 2. виборецьвиборець10-01-2012

  Така ситуація із програмами відбулася тому, що ми, виборці, вже привчили майбутніх нардепів до безконтрольності у всьому -і не тільки в програмах, які ніхто ніколи достеменно не аналізував. Ми їх самих після приходу до влади вже ніколи не чіпали, мов священних корів.
  Але часи змінилися. Пора братися і за цих корів!!!!

 3. ТораТора10-01-2012

  Перша корова – Ілик!

 4. виборецьвиборець10-01-2012

  Я перепрошую, але нікого не хотів ображати. КОНТРОЛЮВАТИ-не значить поливати брудом. Я-за обєднану опозицію і не тому, що вона така хороша і біла, а тому що -ОБ’ЄДНАНА.

 5. РусланРуслан10-01-2012

  Шановний Тора! Ви – несправедливі. Зік не зачепив тих, хто не списував погами. І, як бачите, крім Ілика, це ще 16 кандидатів 121 округу. То вони всі “корови” чи як?

Leave a Reply