В’ячеслав Кириленко: “Ми повинні не переконувати, а перемагати”

Kyrylenko Ilyk

26-27 вересня на Дрогобиччині перебував народний депутат України В’ячеслав Кириленко. Він зустрівся з мешканцями Дрогобича, Борислава, Східниці, Мединич, агітував за єдиного кандидата від об’єднаної опозиції по Дрогобицькому виборчому округу N 121 Романа Ілика.

У Дрогобицькому педагогічному ліцеї відбувся черговий, четвертий, круглий стіл, ініційований Науково-ідеологічним центром імені Дмитра Донцова та редакцією газети “Галицька зоря”. Цього разу темою стала гуманітарна складова в програмі об’єднаної опозиції. Експертами виступили доктор філологічних наук Петро Іванишин, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Олег Баган, голова Товариства “Юрій Дрогобич” Володимир Кондзьолка та автор цих рядків.

В’ячеслав Кириленко звернув увагу на те, що об’єднана опозиція запропонувала декілька програм для розвитку і збереження української ідентичності. Українці повинні усвідомити те, що вони українці. Українська мова знаходиться під загрозою. Нинішні опозиціонери налаштовані напрацювати законопроекти на захист українського національного продукту. Слід підтримати українське кіно та книговидання. Податкових преференцій нині явно замало. Наша книжка почувається колоніальним непотребом, а знакові українські фільми десятиліттями сховані від глядача на полицях.

На його думку, маємо нині уряд російських націоналістів. Проте Олег Баган кинув репліку, що радше мова йде про уряд російських шовіністів, і В’ячеслав Кириленко з цим погодився. Табачник ідеї Кремля впроваджує в освіті.

1997 року В’ячеслав Кириленко захистив дисертацію на ступінь кандидата філософських наук. Тема звучала так: “Українська філософія національного радикалізму ХХ століття: історичне становлення та змістовне формування”. Тому моє питання було пов’язане з тим, чи змінилося щось у ментальності українців з часів Донцова, чи здатні вони змести режим Януковича, якщо об’єднаній опозиції не вдасться здобути більшість у Верховній Раді Україні. На думку В’ячеслава Кириленка, одні вважають, що методи радикалізму вичерпані, інші – що настав саме їхній час. Люди налаштовані радикально, хоча не завжди національно. Треба захистити результати виборів, бо влада вже застосовує механізм фальсифікацій. Він переконаний, що нинішня об’єднана опозиція здобуде більшість у парламенті, а тому підлягатиме ревізії те, що зробив Янукович, у тім числі й у гуманітарній сфері.

Кандидат у народні депутати України Роман Ілик переконаний, що слід змести режим Януковича. “Ми вже боремося проти цього режиму, – зазначив він. – Хто переможе, стане ясно після 28 жовтня”. Режим Януковича нищить усе українське. “Війна на знищення українства припиниться, – підкреслив Роман Ілик, – ми виграємо цю боротьбу”. За його словами, це боротьба за власну національну державу, і ця держава матиме українське народовладдя. “Нам загрожує цілковите знищення української нації, з сумом констатував він, – уже шість мільйонів українців живе за кордоном”. Роман Ілик переконаний, що по духу й по суті має бути український парламент.

Олег Баган зазначив, що об’єднана опозиція не має інформаційної площини, де б могла висловлювати свої думки. Причому багато втрачено за часів керівництва державою помаранчевими, а тому й маємо сьогодні лише один канал ТВі та газету “День”.

В’ячеслав Кириленко погодився з цим і зазначив, що за помаранчевих більше не зроблено, ніж зроблено. На жаль, нема української буржуазії, яка би взяла на себе видатки. Отже, потрібен капітал плюс преференції для українського продукту. “Український погляд має бути в серці”, – підкреслив він.

З іншого боку, роки не було даремно втрачено. Так, 75 відсотків киян вважають рідною мовою українську. За відчуттями В’ячеслава Кириленка, Київ – приховано націоналістичне місто, яке стає таким відкрито. Проте ще не унеможливлені загрози українству.

Володимира Кондзьолку цікавило питання єдиної помісної церкви. В’ячеслав Кириленко перед приїздом на Дрогобиччину побував на Тернопіллі, де на цю тему говорив патріарх Філарет. Нема різкого перекосу в налаштуванні людей проти московської церкви. Українська Церква менша, але людей в ній більше. Ідея “русского міра” фінансується Кремлем, але не знаходить підтримки. Ідея впровадження “русского міра” через московську церкву зазнає краху – насамперед в адміністративно-політичній площині. Українські православні церкви слід об’єднувати й одночасно вести переговори з московською церквою.

Петра Іванишина цікавила роль “Нашої України” та партії Королевської в нинішньому передвиборчому процесі. В’ячеслав Кириленко був категоричним: це робиться задля того, аби відібрати голоси в об’єднаної опозиції. Щодо “Удару” народний депутат України такої категоричності не виявив.

Відповідаючи на моє запитання щодо того, що він є членом команди, а тому підкорився рішенню припинити голодування з мовного питання біля Українського дому, В’ячеслав Кириленко зазначив, що у нього не виникає труднощів, особливо з ідеологічних питань, при спілкуванні з іншими членами команди, яких не можна віднести до стовідсотково національно свідомих. “Мені вдається їх переконати”, сказав він.

Насамкінець В’ячеслав Кириленко зазначив, що єдиною узгодженою кандидатурою від об’єднаної опозиції “Батьківщини” та “Свободи” по Дрогобицькому виборчому округу N121 є Роман Ілик. Треба боротися за кожен голос у парламенті. “Ми повинні не переконувати, а перемагати!”, – сказав він.

На сайті tustan.io.ua читайте повний текст виступу В’ячеслава Кириленка, інших учасників круглого столу, запитання та відповіді на них.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

 1. СтьопаСтьопа10-01-2012

  тому і догналів нам заслали бо ідея руського міра не проходить.Що-що а в релігії ми міцні

 2. БоженаБожена10-02-2012

  Капітельмани з їхніми зрадниками кириленками отримують відчутну підтримку в навчальних пенатах, що ще раз підтверджує непорушну єдність регіоналів-радзієвських та їхніх прогнозованих наступників іликів.

 3. ОксанаОксана10-02-2012

  Мені весь час хочеться знати, що рухає такими людьми як Божена і їм подібними. Ну ніби, ми всі українці, всі з Дрогобича , всі відносно живемо одинаково погано /корупція, дороги, освіта, житло, харчування, безгрішшя і т. д./ Ну чому ми б не мали всі разом хотіти кращого життя як для себе так і для своїх дітей? Ви при цій владі бачите якесь покращення? Бо, надіюсь Ви розумна людина, і не вірите в телебрехню?
  То чому тоді не хотіти ЗМІНИТИ цю владу. Вам залежить на грошах, які Ви заробляєте цією бридкою писаниною ?. Гроші можна заробляти і чеснішим шляхом, і не тоді, коли Україна в реальній небезпеці. Повірте мені, я Вам не ворог.

 4. БоженаБожена10-02-2012

  Заміною регіоналів не капітельманів ви не тільки не зміните владу, а погіршите наше становище. Тому усіх таких агітаторів треба вимітати мітлою з навколо- і політичного життя. Під вами повинна горіти українська земля, яка волає, щоб на виборах обиралися українські патріоти і народники, що мають програмне бачення.

 5. ОксанаОксана10-03-2012

  Нарешті я зрозуміла хто ви – полумяний патріот-кгбіст, який тут оспівує Україну, а там продає її як кажуть незадорого. Що ж ви так неграмотно і непрофесійно як на професіонала дописуєте. Вам не пасує.

Leave a Reply