Львівська філія видавництва “Знання” презентувала “нестандартну” історію України

Nestandartna Istoriya

Львівська філія видавництва “Знання” презентувала “нестандартну” історію України

Чи знаєте ви, що українець Михайло Вишневецький був королем Польщі, галичанин Юрій Дрогобич – вчителем і натхненником славетного польського астронома Коперніка, а відомий японський поет Айрошянке – ніхто інший, як самобутній літератор із Слобожанщини Василь Єрошенко. Про ці й безліч інших фактів з призабутого або й взагалі невідомого минулого України йдеться на сторінках книги політолога Костя Бондаренка “Історія в профіль”, що побачила світ у львівській філії видавництва “Знання”.

Про це повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, який взяв у її презентацї на ХІХ Міжнародному книжковому форумі видавців.

“На сторінках видання, яке побачило світ за сприяння фонду “Українська політика”, автор намагається по-новому, долаючи стандартні точки зору, осмислити життя й діяльність людей, що принесли славу і велич Україні, вплинули на історію народів. Ось чому на читача чекають часом несподівані, а то і дивовижні “профілі” відомих постатей, побачені прискіпливим поглядом Кості Бондаренка”, – розповіла редактор книги Діана Карпин.

За її словами, самобутній поет Олег Ольжич предстає як “ніжний романтик революції”, його собрат по перу Володимир Сосюра – “українським Казановою”, а одна з найтаємничіших письменниць Наталена Королева – “правнучкою українського Дракули”.

Чимало уваги відведено й іноземцям, котрі залишили слід в українській історії. Виявляється, давньоруський князь Ярослав, можливо, й не отримав би прізвище “Мудрий”, якщо б не старання його дружини – шведської княжни Інгігерди. “Перечитуючи славетний роман О.Дюма “Королева Марго”, ми навіть не уявляли, що наші предки на території України колись присягали на вірність братові головної героїні твору – принцу Генріху Ш”, – сказала Д.Карпин.

А ще читач дізнається про те, що Григорій Сковорода чимало почерпнув з творінь єврейських цадиків, Тарас Шевченко вважав своїм вчителем поляка Михайла Чайковського, а натхненником Івана Котляревського був Давід Гурамішвілі.

Ошатно оформлений том зацікавить діячів політики і культури, істориків і філософів й взагалі усіх тих, хто хоче знати справжню історію рідного краю, причини й наслідки наших перемог і поразок.

Ігор Бачун

Джерело: Укрінформ

  1. мудрагельмудрагель10-03-2012

    Написане вище ще раз підтверджує істину-ми всі діти Божі незалежно від національності і маємо жити в мирі і порозумінні.А хто порушує цей закон -той дасть відповідь там, нагорі.

  2. до мудрагелядо мудрагеля10-03-2012

    То чому 21 божа дитина не домовляться і не погодяться на депутатство одної від округу???

Leave a Reply