Депутати запропонували заборонити колишнім агентам КДБ обіймати керівні посади

Kgb

У Верховній Раді зробили ще одну спробу провести в Україні люстрацію — виявити серед чиновників колишніх агентів КДБ і заборонити їм на п’ять років обіймати керівні посади.
Опозиційні депутати Іван Заєць, Ярослав Джоджик і Андрій Давиденко зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про люстрацію».

Проектом закону пропонується обмежити на термін п’ять років заняття «керівних посад в органах законодавчої, виконавчої та судової влади, правоохоронних органах в Україні посадових осіб, які співпрацювали з оперативними працівниками колишнього КДБ СРСР до 1991 року як агент, резидент чи інший негласний нештатний співробітник».

Законопроектом пропонується провести обов’язкове опитування працівників органів законодавчої, виконавчої, судової влади, а також працівників правоохоронних органів на предмет співпраці з спецслужбами СРСР і спецслужбами інших держав.

Якщо керівні працівники свідомо приховають факт співпраці «зі спецслужбами, каральними органами СРСР» законопроектом дається право поставити питання про їхнє звільнення.

Джерело: Дзеркало тижня

  1. КарпатиКарпати10-07-2012

    Опозиція не може погодитися з таким, бо турчинови і пашинські – гебісти. Що там казати про томенків. А про комсомолку Тимошенко взагалі помовчимо.

  2. СпівчуваюСпівчуваю10-09-2012

    Ой багато голівок заболіло. Бо у Верховній-кожен другий-мічений. А серед претендентів-один Гук чого вартий. Про його співпрацю з КГБ пишуть кругом. А він мовчить, як на допиті. Боїться,щоб не вилізло. Але все приховане рано чи пізно стає явним-такий є закон.

Leave a Reply