Історик Володимир Сергійчук відвідав Дрогобич

Serhijchuk

Нещодавно в бібліотеці Дрогобицького педагогічного ліцею була проведена авторська презентація двотомного видання «Патріарх Йосип Сліпий у документах радянських органів державної безпеки. 1939-1987 рр.». Організована вона була науково-ідеологічним центром імені Дмитра Донцова. Автор і упорядник книг — Володимир Сергійчук, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, академік Академії наук вищої школи України. На зустрічі були присутні студенти, громадські діячі, викладачі педуніверситету, духовенство.
Сам науковець родом з Київщини, православний, тому про долю Української Греко-Католицької Церкви раніше знав мало. З 1991 року зайнявся вивченням документів. І тоді збагнув, що це той пласт інформації, який треба поширювати в українському суспільстві, оскільки саме так можна об’єднати країну, змінити ставлення східних українців до галичан, яких більшовицька влада завше таврувала злочинцями.
Найбільше вразив історика протокол судового засідання над Патріархом і текст вироку, в якому зафіксовані слова Йосипа Сліпого, його прагнення попри все залишитися вірним Богові, Україні й Церкві.


 

Джерело: Сергій Матійко

Leave a Reply