Політичний ажіотаж

Radzijevskyj2

Наближення парламентських виборів відчувається все сильніше. Свідчення цьому – зірване пленарне засідання ХХІV сесії Дрогобицької міської ради 28 вересня ц.р. Та про все за порядком.

Того дня перед входом до ратуші відбувався мітинг прихильників «Партії регіонів», організований за ініціативою депутата міськради і керівника міської організації цієї партії Сергія Гориславського. Судячи з плакатів, які чомусь були написані одним почерком, мітингувальники вимагали відставки міськвиконкому, виплати оздоровчих освітянам, звіту влади щодо реконструкції стадіону, скасування нових тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій (квартплати). Усе, що відбувалося, фіксувала на фото і відео група львівських журналістів, яких, очевидно, спеціально запросили на сесію. Неважко було спрогнозувати, що того дня на засіданні буде гаряче.

Тим часом у залі депутати формували порядок денний. Дещо незвично було спостерігати, як спільно діяли політичні опоненти – вічно опозиційний депутат Михайло Ваврин («Батьківщина») та Сергій Гориславський («Партія регіонів»). Обоє вперто наполягали на внесенні до порядку денного питання щодо підвищення тарифів на утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, а також про виплату заборгованої зарплати працівникам КП «Берізка», «Хвиля» та інших комунальних підприємств. Після обговорення ці питання таки внесли до порядку денного і навіть вирішили їх розглянути насамперед.

Згодом півгодини народні обранці виголошували запити і звернення. Проблемами виборців переймалися Б.Звір (проблеми мікрорайону вул.Самбірської), Б.Пристай (ремонт вул. І.Франка, перегляд тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій, відзначення 70-річчя УПА і 80-річчя Голодомору), С.Гориславський (про тарифи на квартплату, заборгованість із зарплати комунальних підприємств та виплату допомоги на оздоровлення освітянам), Б.Іванців (цікавився законністю мітингу «Партії регонів», реконструкцією стадіону, вимагав звіту архітектора щодо забудови центру), М.Ваврин (розміщення атракціонів біля пам’ятника Т.Шевченку, зниження вартості оренди комунальній аптеці обласної ради у лікарняному містечку), І.Розлуцький (тріщина у стіні будинку на вул.Трускавецькій,60), Л.Панькевич (необхідність відновити зебри на переходах).

Лариса Панькевич також висловила здивування щодо вимоги мітингувальників і Сергія Гориславського виплатити допомогу на оздоровлення вчителям, адже всі педагоги її отримали. А техперсоналу шкіл допомога на оздоровлення наразі не виплачується згідно з Бюджетним кодексом.

З першого питання порядку денного доповідав директор КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання», депутат Богдан Недбальський. Він повідомив, що, згідно з постановою Кабміну, підприємство повинно було привести діючі тарифи до економічно-обґрунтованих (таких, що відповідають реальним затратам). Адже востаннє тарифи з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій розробляли ще для трьох будинкових управ у 2009 році. Від того часу мінімальна заробітна плата зросла від 605 до 1118 грн., значно подорожчала електроенергія для підприємств, паливо-мастильні та будівельні матеріали. Старі тарифи не відшкодовують витрат КП «ЖЕО», і підприємство зазнає збитків.

Для цього з дотриманням усіх необхідних процедур і формальностей були розроблені нові тарифи. Але мешканці кожного житлового будинку (їх на балансі підприємства 961) платитимуть по-різному, залежно від того, які послуги надаватиме КП «ЖЕО». Під час обговорення проекту до «ЖЕО» надійшло 168 заяв від дрогобичан щодо змін у запропонованих для будинків тарифах. У результаті вийшло так, що мешканці деяких будинків, які вибрали із запропонованого переліку лише найнеобхідніші послуги, тепер платитимуть навіть менше, ніж раніше. Тому, на думку Богдана Петровича, недоречно говорити про суттєве зростання тарифів.

Богдан Недбальський наголосив, що нові тарифи, затверджені виконкомом, ще не вступили в дію. Мешканці почнуть сплачувати по-новому лише після того, як із кожним власником квартири КП «ЖЕО» укладе договір про надання послуг. На його підставі люди зможуть звертатися до суду, якщо не будуть задоволені якістю послуг, за які оплачують.

На цьому наголосив і міський голова Олексій Радзієвський, зауваживши, що пан Гориславський не розібрався у суті питання і поспішив з організацією мітингу, «здійнявши бурю у склянці води».

У відповідь депутат С.Гориславський наголосив, що і Президент, і Прем’єр-міністр України заявляли, що не допустять зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Тож виконком не повинен був затверджувати нові розміри плати за утримання будинків і прибудинкових територій, їх слід скасувати.

На скасуванні нових тарифів наполягав і депутат Михайло Ваврин, який озвучив відповідний проект рішення. Варто додати, що все це відбувалося під шум і вигуки учасників мітингу, які, попри міліцейський пост, у перерві таки зуміли пройти у сесійну залу ратуші.

Натомість депутати Ігор Хом’як, Іван Лепкий підтримали виступ Богдана Недбальського. Пан Лепкий наголосив, що виконком фактично затвердив не тарифи, а перелік платних послуг, які надає «ЖЕО». З них і обиратимуть мешканці.

 

Голова депутатської комісії з питань ЖКГ Галина Дівчур зазначила, що коли зростають складові тарифу, зростатиме й тариф. Це як хліб, котрий поступово дорожчає через подорожчання борошна, газу, пального тощо. Хоч квартири приватизовані, але місця загального користування та саму будівлю треба утримувати. А якщо мешканці не хочуть мати справу з КП «ЖЕО», можуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і самі визначати розмір плати. Г.Дівчур є головою ОСББ, тож може поділитися відповідним досвідом.

Згодом Галина Дівчур озвучила інший проект рішення (від комісії), яким було запропоновано доручити КП «ЖЕО» провести відповідну роз’яснювальну роботу з населенням через ЗМІ та розробити графік зустрічей працівників «ЖЕО» з мешканцями мікрорайонів.

Згідно з регламентом, міський голова спершу поставив на голосування проект рішення, розроблений профільною комісією. «За» проголосували 26 депутатів. «Рішення прийнято», – оголосив Олексій Радзієвський. Проте Михайло Ваврин та Сергій Гориславський заявили, що була помилка під час підрахунку голосів – мовляв, руки підняли лише 25 народних обранців. Вони закликали мітингувальників до протесту. Під шум і крик присутніх міський голова запропонував провести повторне голосування, щоби зняти усі протиріччя. Але його пропозиція потонула у вигуках людей. О.Радзієвський, через погане самопочуття, вийшов із залу, доручивши вести засідання секретарю ради Тарасу Метику. А той через кілька хвилин оголосив перерву на невизначений час, оскільки робота сесії в таких умовах була неможливою.

Чимало депутатів, залишаючи зал, ще довго дискутували з пікетувальниками, доводячи їм, що політичні сили й окремі політики використовують їх для підвищення свого рейтингу та здобуття іміджу захисника народу.

***

Сесія продовжила роботу 2 вересня з тими ж декораціями лише без львівських ЗМІ. Цього разу група пікетувальників стояла на сходах перед входом до ратуші, який охороняв наряд міліції. Депутатів і журналістів пускали всередину лише після пред’явлення посвідчення. Зате у сесійній залі цього разу було спокійніше.

Міський голова Олексій Радзієвський одразу ж наголосив, що людей, які стоять під ратушею, політики ввели в оману, здійснивши підміну понять. Зараз діють попередні тарифи, а нові вступлять у силу лише після укладання угод між мешканцями і КП «ЖЕО». Тож люди протестують проти того, чого фактично ще немає, і таким чином підвищують рейтинг окремих політичних сил і діячів.

У відповідь Сергій Гориславський заявив, що люди до нього звернулися після вивішених на під’їздах будинків оголошень із розміром тарифів і повідомленням, що їх вводитимуть у дію з 5 вересня. Він вкотре запропонував скасувати рішення виконкому, а потім заявив, що після попереднього засідання сесії йому телефонували і погрожували невідомі особи. Відповідну заяву до СБУ та міліції він уже скерував.

Богдан Іванців зазначив, що, оскільки тарифи не змінювалися від 2009 року, а мінімальна зарплата зросла майже вдвічі, то керівника «ЖЕО» можуть притягнути до кримінальної відповідальності, якщо він не виплачуватиме працівникам хоч би мінімальної платні. А ще подорожчало пальне, електроенергія, будматеріали, тож підвищення вартості послуг не уникнути.

Роман Курчик зауважив, що якщо мешканці укладатимуть угоду на обслуговування будинків із приватними фірмами, то платитимуть ще більше. Щоб не допустити занепаду КП «ЖЕО», тарифи необхідно змінювати, але всі люди мають бути поінформовані про право вибору послуг.

Петро Сушко повернувся до теми виплат допомоги на оздоровлення у школах. Він наголосив, що педагоги цю матеріальну допомогу отримали, а техпрацівники – ні, оскільки Бюджетний кодекс забороняє виплачувати їм допомогу на оздоровлення, якщо не вистачає коштів на забезпечення виплати заробітної платні на весь рік. А на виплату допомоги на оздоровлення техпрацівникам треба 1 млн. 056 тис. грн. Якщо би уряд виділив більше коштів на галузь освіти, проблеми би не було.

Богдан Недбальський ще раз наголосив, що підвищення тарифів – вимушений захід, оскільки подорожчали його складові. Якщо «ЖЕО» не сплатить за освітлення місць загального користування будинків, електроенергію там відключать. За невиплату працівникам заробленого спитають правоохоронці, за неліквідовану аварійну ситуацію – мешканці і міська влада. «Як працювати, коли рулон руберойду за три роки подорожчав від 120 до 340 грн.?» – запитав Б.Недбальський. Він додав, що зараз для узгодження тарифів у мікрорайонах працюють 5 робочих груп. Після того, як понад 50% мешканців кожного будинку визначаться із тарифом, будуть укладені угоди з кожним власником квартири. А вже тоді виконком затвердить нові тарифи.

Врешті-решт 28-ма голосами «за» сесія прийняла рішення про посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи з мешканцями щодо введення нових тарифів, які вступлять у дію після підписання угод більшістю мешканців будинку.

Друге питання порядку денного стосувалося виплати заборгованої зарплати працівникам КП «Берізка». За словами першого заступника міського голови Олександра Коростельова, приміщення ресторану двічі виставляли на продаж шляхом конкурсу з початковою вартістю 3,2 млн. грн. Покупець мав також погасити заборгованість із зарплати та податків на 848 тис. грн. Двічі конкурс не відбувся. Тому конкурс оголосять втретє, але вже без додаткових умов щодо погашення боргів. Після продажу об’єкта буде внесено зміни до бюджету і частину виручених грошей перекажутьу статутний фонд КП «Берізка» для ліквідації заборгованості.

Після довгих дебатів на цю тему сесія прийняла рішення, запропоноване О.Коростельовим, але з додатковим пунктом, яким зобов’язали виконком погасити зарплатні борги у місячний термін. Звідки взяти гроші, сесія не уточнила, але, за словами начальника управління комунальних ресурсів Ростислава Росохи, упродовж місяця провести доволі тривалу процедуру нового конкурсу нереально.

Згодом депутати розглянули блоки бюджетних, земельних та приватизаційних питань. Серед останніх варто виокремити рішення про ліквідацію збиткового і недіючого КП ОК «Хвиля», передання його приміщення на баланс КП «ЖЕО» та підготовку до приватизації.

Окрім того, сесія погодилася надати дозвіл постійним орендарям частини приміщень КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» (колишній готель «Тустань») на викуп цих приміщень. Решту 62 кабінети і номери діятимуть як готель комунальної власності.

Завітали до сесійної зали і гості зі Словаччини. Перший секретар Генерального консульства Словацької Республіки і представник фірми-інвестора коротко розповіли про впровадження у Дрогобичі проекту спорудження сміттєсортувального комплексу. Це буде спільне підприємство з КП «Комбінат міського господарства», який увійде у проект частиною майна (сміттєвози, контейнерні майданчики та ін.).

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

Джерело: Галицька Зоря

  1. КіндратКіндрат10-09-2012

    все ті ж самі обличчя в сесійній залі,із року в рік,ну скільки можна. неприємно бачити ці депутатські морди,що всілися і купують наші душі своєю безчесністю і брехнею. Це ж не маскалі і не жиди. Це українці, які так “люблять” свій нарід.

  2. тук-туктук-тук10-09-2012

    А Лужецький що там сидить чи мало йому то ще треба шоб щось перепало від Радзієвського.

  3. СторкаСторка10-10-2012

    Як не ідіоти з однаковими плакатами проти Ющенка, то фанати регіоналів. Дрогобич у всій красі

Leave a Reply