Українське перетворення

Haz

Виступ Миколи Азарова на зустрічі з представниками Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування – по суті, передвиборне визнання провалу політики президента Віктора Януковича і очолюваного самим Азаровим кабінету на російському напрямі.

Азаров у Дніпропетровській області вибухнув монологом до російської влади

Виступ Миколи Азарова на зустрічі з представниками Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування – по суті, передвиборне визнання провалу політики президента Віктора Януковича і очолюваного самим Азаровим кабінету на російському напрямі. Варто згадати, що два роки тому Янукович приходив до влади з обіцянками значно покращити відносини з Москвою і добитися знижки на газ. За кілька тижнів перед парламентськими виборами глава українського уряду стверджує: нічого не вийшло. Але зате почало виходити те, чого Янукович і Азаров відчайдушно не хотіли – і досі не хочуть. Але, судячи за словами українського прем’єра, змушені робити.

“Ми у своїх переговорах з російськими партнерами говоримо їм прямо: подумайте, ви зараз отримуєте тимчасову вигоду від того зрадницького угоди, яка була підписана. Але це тимчасова вигода, тому що ви втрачаєте найбільшого покупця вашого газу”, – говорить Азаров.

Вже в самій цій фразі – демонстрація помилковості лінії, обраної українськими учасниками переговорів. По-перше, вони апріорі оголошують “зрадницьким” угоду, узгоджене, між іншим, нинішнім президентом Росії Володимиром Путіним та тодішнім прем’єром України Юлією Тимошенко. Запевняючи російських переговірників, що угода, яку Путін назвав взаємовигідним, насправді є “зрадницьким” – тобто Путін підсунув Україні свідомо невигідний, що знищує її економіку документ – вони наштовхуються на неприкриту ненависть. Далі слід теза можливу втрату найбільшого покупця газу. Але Москву цим не налякати хоча б вже тому, що російські керівники, як і їх українські колеги, живуть сьогоднішнім днем. Росія втратить найбільшого покупця газу – якщо втратить – не при Міллер і не при Путіні. А гроші від України вони отримають уже сьогодні.

Азаров продовжує свій заочний діалог з російськими партнерами. “Для чого ви ставите нас в таке скрутне становище і отримуєте ці тимчасові вигоди? Змушуєте нас нести колосальні витрати на розвідку та видобуток власних родовищ газу та нафти, на перехід на енергозберігаючі технології?”.

Прем’єр поскаржився на величезні витрати при розвідці власних родовищ

Дійсно, для чого? Я завжди вважав, що розвідка і видобуток власних ресурсів – це природна задача будь-якої влади. Як, втім, і перехід на енергозберігаючі технології. Що користуватися власною нафтою і власним газом – вигідніше, ніж купувати чужий, навіть якщо це вимагає капіталовкладень. Тому що це не тільки питання економічної стабільності, але ще й питання безпеки. А для Азарова це – подумати тільки – трагедія! І він не розуміє, чому ж це російські друзі – замість того, щоб годувати його та Януковича з ложечки, як Лукашенко – змушують їх виконувати свої прямі службові обов’язки – керувати країною! Ну чому, чому?

Можу пояснити. Тому що в певний момент – і в цьому безперечна заслуга Юлії Тимошенко перед Україною – в “Газпромі” зрозуміли, що отримувати від України реальні гроші в обмін на сировину набагато вигідніше, ніж створювати сумнівні схеми.

Не так давно суть цієї схеми часів Кучми і Єльцина пояснив багаторічний глава “Газпрому” Рем Вяхірєв, який сказав в інтерв’ю “Форбсу”, що глава “Ітери”, попередник “РосУкрЕнерго”, “просто взяв частину турботи моєї на себе: за рахунок туркменського газу закрив Кавказ і частково Україну. Я як розмірковував – раз українці все одно не платять і крадуть, так вже нехай чужий газ, а не мій “. Це, звичайно, частина правди. Українські енергетики не тільки крали, але й ділилися награбованим з російськими партнерами. Так от після початку покупок газу напряму така можливість зникла. Україна просто чесно платить за газ Росії – чого вона не робила ніколи до 2009 року. І це, звичайно ж, зрада по відношенню до Азарова, Януковича, Ющенка, Фірташа і не тільки до них – це ще і зрада по відношенню до тих наших співгромадян, хто впевнений, що дешевий газ, що став справжньою пасткою для економіки країни – це благо . І зовсім неважливо, що ціна забезпечується корупційною схемою – лише б нічого не міняти.

А по відношенню до самої країні – це успіх. Успіх, за який ми можемо бути вдячні і Юлії Тимошенко, і, як це не парадоксально, Володимиру Путіну, який у своїй антипатії до Дмитра Фірташа та Віктора Ющенка розірвав порочне коло сумнівних угод. Якщо ми справді почнемо займатися розвідкою власних родовищ, енергозбереженням, диверсифікацією поставок – то перетворимося на нормальну країну, яка живе на свої кошти. Ми – народ, а не бидло і не повинні жити за рахунок сусідів. Нам тільки потрібна влада, яка буде сприймати таке перетворення не як трагедію і зрада, а як благо і розвиток. І суспільство, готове таку владу підтримати.

Віталій Портников
головний редактор і телеведучий каналу TBi

Джерело: LB

 1. Геть пропагандуГеть пропаганду10-14-2012

  Українські новини: сіоніст Портніков лагідно критикує єврея Азарова, продовжуючи пропаганду “хорошої” Капітельманші.

 2. місцевиймісцевий10-14-2012

  До геть пропаганду.
  Якщо, маєш аргументи,- то надай. Це позиція слабака- шукати винних у інородцях,погоді і тд. Знайди причину у собі. Сильні люди не скиглять. Так поводять себе люди дворушні, які живуть гаслами у публічному житті і порушують закон і норми моралі коли думають,що їх не бачать. Чи не такі, як ти, які всюди кричать про жидів, перші ж їм продаються коли ті витягнуть з кишені пару сотень долярів? То може проблема не тих, хто купуює, а в тих хто продається? .

 3. АдмінАдмін10-14-2012

  Хто тебе примушує купувати пропаганду капітельманів і втілювати в життя ідеї політичних імпотентів? Хто примушує іликів і баганів продаватися їм? Хто підтримує таких? Куди поділися сильні люди, в яких є хоч натяк на клепку? Чому вони йдуть на повідку? Чому місцеві повинні жити під диктатом капітельманів?
  Ось правильні запитання!

Leave a Reply