ОБСЄ спостерігатиме за перебігом виборів на Дрогобиччині

Про системні порушення виборчого законодавства у 121 Дрогобицькому виборчому окрузі йшлося під час зустрічі узгодженого кандидата від “Батьківщини” та “Свободи” у Дрогобицькому виборчому окрузі Романа Ілика з представниками ОБСЄ Іваною Станоєв та Шимоном Харашім.

Опозиційний кандидат поінформував спостерігачів про те, що впродовж виборчої кампанії в окрузі було зафіксовано незаконне розповсюдження агітаційних матеріалів, фальшивих газет, листівок, використання нечесних інформаційних технологій, покликаних маніпулювати громадською думкою та вводити в оману виборців.

Зокрема, з 14 жовтня 2012 року, у Дрогобицькому виборчому окрузі №121 розповсюджується фальшива газета ВО “Батьківщина” з наклепницькими статтями. А один із самовисуванців через окремі районні ЗМІ цілеспрямовано поширює абсурдну інформацію проти лідера Львівської “Батьківщини”. 

Спостерігачів від ОБСЄ поінформували також про намагання влади створити численні  спецдільниці на Дрогобиччині, які вдалось зупинити завдяки оперативному реагуванню у судах. За словами Романа Ілика,  Дрогобицька “Батьківщина” зупинила також можливі маніпуляції із жеребкуванням у 121 виборчому окрузі, яке планували провести за 15 хвилин до півночі без присутності уповноважених та довірених осіб, журналістів.

У 121 виборчому окрузі було зафіксовано також непрозоре формування окружної виборчої комісії. Зокрема з 18 членів ОВК – 15 представляють інтереси Партії регіонів. Технічний персонал, який обслуговує ОВК, теж представлений виключно людьми від партії влади.

«Влада намагається нейтралізувати узгодженого опозиційного кандидата трьома способами. Перший – це інформаційна війна, зброєю в якій стали дезінформація, джинса, перекручування фактів та відверта, абсрудна брехня. Але усі ці спроби зазнали краху, про що свідчать результат соціологічного дослідження авторитетної компанії “Рейтинг”. Другий спосіб більш радикальний – це зняття з виборчих перегонів. Підставою для цього може послужити порушення кримінальної справи за надуманими звинуваченнями. У нас є інформація, що передумови для цього зараз штучно створюються. З цього приводу розповсюджено офіційну заяву Львівського регіонального виборчого штабу ВО “Батьківщина”. Їх ніщо не зупинить перед тим, аби позбутися  опозиційного кандидата і в інший спосіб.  Після такої нечесної кампанії, ми можемо припустити будь-який хід подій», – сказав міжнародним спостерігачам Роман Ілик.

На думку лідера Львівської «Батьківщини», найважливіше сьогодні – це спільно відлагодити процес спостереження за підрахунком голосів 28 жовтня.

«Небезпечним фактом є те, що в ОВК лише обмежене коло людей мають доступ до передачі даних в ЦВК. Практично більшість працівників, в т.ч. системні оператори, є представниками Партії регіонів. Ми маємо дуже пильно відслідковувати цей процес, аби саме на цій ділянці не відбувались найбільші фальшування», – підкреслив Роман Ілик.

Представники ОБСЄ запевнили, що зважаючи на специфіку передвиборчої боротьби у Дрогобицькому окрузі, велика кількість їхніх представників слідкуватимуть за розвитком подій на Дрогобиччині і моніторитимуть перебіг народного волевиявлення 28 жовтня.

 Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”


 1. ТимкоТимко10-19-2012

  Гапазиція навіть в Галичині проср.ла комісії, а тепер шушукається з ОБСЄ

 2. до тимків, ххотунів і подібнимдо тимків, ххотунів і подібним10-22-2012

  Це означає, що нас будуть дуже серйозно моніторити під час виборів, тому деяким регіональним шавкам краще на махлювати. Наше місто мале і читаючи списки регіональних членів комісій-чомусь не знаходиш порядних людей- а самі пр-ки і їм подібні, ті-що задешево продаються. Їм самим,прожжонним, мабуть, до файки, але як буде їхнім діточкам жити у цьому ж місті…

 3. підтримуюпідтримую10-23-2012

  якшо такі люди в комісіях, то Ілик точно виграє

 4. НаталяНаталя10-23-2012

  У влади весь адмінресурс, а що може зараз опозиція? Так, більшість членів комісій – представники Регіонів. Що поробиш, у такій державі зараз живемо. Тільки ми можемо це змінити 28 жовтня. Ми можемо зберегти результат виборів, якщо не будемо байдужі. Насправді, ніхто нам не допоможе, якщо не ми самі. Найперше завдання мінімум – прийти на дільниці і віддати свій голос за опозиційні сили.

Leave a Reply