Свято на підтримку української мови відбулося у Дрогобичі

Foto1

Справжнім святом стало у Дрогобичі підведення підсумків пісенно-поетичного конкурсу «Ні, не зникнеш ти безслідно в німім безславії своїм”. Впродовж двох місяців десятки талановитих школярів та студентів з усього Дрогобицького району надсилали свої творчі доробки на розгляд впливового журі.

20 жовтня в актовій залі Дрогобицького педуніверситету вісімнадцять найталановитіших авторів презентували свої поетичні твори численним глядачам.

Ініціатором конкурсу та головою оргкомітету став узгоджений кандидат у народні депутати від Об’єднаної опозиції, партії “Свобода” та «Удар» у 121 виборчому окрузі Роман Ілик.

“Мені приємно, що таке чудове свято української мови відбулося тут, на Батьківщині Івана Франка, – зазначив голова оргкомітету Роман Ілик. – Саме зараз такі конкурси стають все більш актуальними, адже наші діти демонструють усьому суспільству: українська мова потрібна кожному, хто хоче досягнути успіху. Для когось ця проба пера стала першим цінним досвідом, який я впевнений переросте у нові досягнення. Наші діти змусили усіх нас ще раз замислитися над тими проблемами, які відбуваються в державі, адже в кожному їхньому віршованому рядку було справжнє, щире співпереживання за долю України, за майбутнє рідної мови».

Статусності конкурсу додало впливове журі, у яке увійшли такі знані на Дрогобиччині науковці, як професор, завідувач кафедри германських мов і перекладознавства, академік АН Вищої школи України, член Національної спілки письменників України Микола Зимомря; Михайло Шалата – професор Дрогобицького державного педагогічного університету, член НСПУ; Омелян Вишневський – професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету та інші.

Із трьох вікових категорій – молодшої, середньої, старшої – поважні члени оргкомітету відібрали по шість кращих віршів, які зачитували самі автори.

Цікавим та демократичним був формат визначення переможців: 50% балів надавали учасникам члени журі, ще 50% – самі ж глядачі. За оцінками глядачів та журі у наймолодшій віковій групі (учні 3 – 6 класів) перемогла Марія Костецька. У середній групі (учні 7- 9 класів) перше місце завоювала Марія Криванчик, а в старшій категорії (учні старших класів, технікумів, коледжів та студенти) – десятикласник Святослав Федитник із села Модричі.

 

Щиро, безпосередньо і дуже патріотично у своїх віршах молоді поети говорили про рідну мову, про силу слова, про Кобзаря, про краще майбутнє для свого народу. З болем та розумінням школярі та студенти висловлювалися про свідоме нищення української культури нинішньою владою. Кожне слово йшло з глибини душі і достукувалося до сердець глядачів.

“Я дізнався про конкурс від вчителя української мови, вона настановлювала мене, – розповів Святослав. – Це не перша моя поезія, я часто пишу вірші. На цей конкурс я писав від щирої душі про нинішній стан української мови, про те, наскільки вона зараз в небезпеці, і що її потрібно рятувати і підтримувати, у тому числі і віршами”.

 

Треба зазначити, що всі поетичні твори, надіслані учасниками, були опубліковані в спеціально виданій книжечці. Переможці ж та призери конкурсу отримали цінні призи.

  1. БатькоБатько10-24-2012

    Заради таких талановитих діточок і маємо збороти цю бандитську владу

Leave a Reply