Дрогобиччина проголосувала за “Свободу” та Романа Ілика

Plakat1

У понеділок, 29 жовтня, Роман Ілик провів прес-конференцію.

Він розповів про паралельний підрахунок голосів, який здійснювався представниками Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Протоколи з мокрими печатками з усіх дільниць Дрогобицького виборчого округу N121 знаходяться у штабі.

За цими даними, явка на вибори склала у Дрогобичі та Стебнику 63,4 відсотка від числа усіх зареєстрованих виборців, у Бориславі – 62,2 відсотка, у Трускавці – 64 відсотки, у Дрогобицькому районі – 69 відсотків.

Відтак Роман Ілик зачитав результати голосування за партійними списками.

По Дрогобичу і Стебнику за “Батьківщину” проголосувало 32,4 відсотка виборців, за “Свободу” – 42,8 відсотка, за “УДАР” – 11,7 відсотка, за Партію регіонів – 4,3 відсотка.

По Бориславу картина дещо інакша, але суттєво не відрізняється. За “Батьківщину” проголосувало 33,8 відсотка виборців, за “Свободу” – 45,8 відсотка, за “УДАР” – 9,5 відсотка, за Партію регіонів – 3,6 відсотка.

У Трускавці за “Батьківщину” проголосувало 29 відсотків виборців, за “Свободу” – 47 відсотків, за “УДАР” – 11 відсотків, за Партію регіонів – 5,1 відсотка.

У Дрогобицькому районі за “Батьківщину” проголосувало 41,7 відсотка виборців, за “Свободу” – 39 відсотків, за “УДАР” – 8,8 відсотка.

Роман Ілик привітав Всеукраїнське об’єднання “Свобода” з перемогою, зауваживши, що не було поборювань між партійними структурами, адже вони діяли об’єднано, працювали на спільний результат.

Далі Роман Ілик перейшов до оприлюднення цифр по голосуванню щодо кандидатів у народні депутати. Тут він виявився беззаперечним лідером. Бачимо великий відрив між ним і іншими претендентами. “Фактично змагання за друге місце не було”, – підкреслив він. Було змагання між замаскованими від влади кандидатами і тими, хто мав амбіції. Деякі кандидати зверталися до Романа Ілика з пропозиціями, що за певних умов вони би могли зняти свої кандидатури на його користь, але він на це не пішов. Інші претенденти не дотримали своїх обіцянок. Лише представник “УДАРу” Олександр Старовойт, як і було домовлено, зняв свою кандидатуру на користь Романа Ілика. “Все решта було популізмом”, – зазначив він.

Відтак Роман Ілик оприлюднив цифри. Так, у Дрогобичі та Стебнику Романові Ілику віддали свої голоси 47 відсотків виборців. Другим був Ігор Курус, за якого проголосувало 7,8 відсотка.

У Бориславі Роман Ілик здобув 45 відсотків голосів виборців. Другим у місті нафтовиків був Павло Барнацький, який здобув симпатії 23,6 відсотка голосів мешканців міста нафтовиків.

У Трускавці за Романа Ілика проголосувало 54 відсотки виборців, а другим був Ігор Курус з шістьма відсотками.

По Дрогобицькому району перевага знову за Романом Іликом, за якого проголосувало 47,7 відсотка виборців, а другим опинився Михайло Задорожний, який здобув прихильність 10,8 відсотків мешканців.

Всього, як зазначив Роман Ілик, у голосуванні по Дрогобицькому виборчому округу N121 взяло участь 113 тисяч 634 виборці. З них 53 тисяч 742 проголосували за нього, що складає 47,3 відсотка з числа тих, хто мав право голосу.

Роман Ілик ще раз наголосив, що можливі певні уточнення в протоколах, але всі дані взяті з документів, засвідчених мокрими печатками. Навіть якщо і будуть якісь зміни, вони не зможуть суттєво вплинути на загальний результат виборів.

Насамкінець Роман Ілик зазначив, що не агітував проти когось. Його агітація була за об’єднану опозицію. При цьому Роман Ілик не реагував на абсурдні звинувачення, які лунали з вуст окремих кандидатів у депутати. Після виборів декому доведеться відповісти за свої слова у судах, але все відбуватиметься виключно у правовому полі.

На думку Романа Ілика, його політичні опоненти просто не були готові до виборчих перегонів. Він також назвав деякі порушення, які були зафіксовані спостерігачами від “Батьківщини”. Так, у школі N14 міста Дрогобича виявили ручки, після користування якими зникали надписи у бюлетенях, а по вулицях Самбірській і Пилипа Орлика невідомі розклеїли звернення, в яких закликали людей залишатися вдома буцімто для повірки газових лічильників. У селах роздавали по триста гривень, аби люди не йшли голосувати.

Подякувавши українцям і краянам за довіру, Роман Ілик відповів на запитання журналістів. Він сказав, що жоден із опонентів його ще не привітав з перемогою, а прес-конференції він проводитиме, як тільки з’явиться інформаційний привід для цього.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

Leave a Reply