«Наша Україна» – самоліквідація політичного проекту

Nasha Ukrajina

За партію Віктора Ющенка «Наша Україна» на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року проголосувало трохи більше 35 тисяч виборців Львівської області. Таким чином вона не подолала навіть трьохвідсоткового бар’єру, набравши усього 2,70% голосів виборців. Натомість за Партію регіонів проголосувало 62 тисячі мешканців Львівщини.

Подібного результату навіть найбільшому політичному ворогові не хотілось би побажати. «Маленькі» українці, яких більше бджіл любив екс-президент В.Ющенко, вкотре продемонстрували своє відношення до зрадника помаранчевих ідеалів.

В цілому по державі за «Нашу Україну» проголосувало десь біля 223 тисяч виборців. Це – 1,1% від тих 20 мільйонів українців, що прийшли на виборчі дільниці. Дивно, але факт: потішна партія епатажного та радикального Ляшка набрала усього на 6 тисяч голосів менше, а ніж колишній партійний монстр екс-президента.

Більше того, навіть рідна Сумщина дала колишньому своєму кумирові лише 1,5% підтримки. Рідний брат президента Петро Ющенко з тріском програв вибори на своїй малій батьківщині у 161 виборчому окрузі. Із результатом у 9 тисяч голосів він посів лише третє місце, отримавши 10,3% голосів виборців. Із 229 дільниць округу П.Ющенко переміг лише на шести дільницях, дві найбільші з яких були у рідній Хоружівці.

Не зміг переконати Ющенко і львів’ян. Хоча з десятків біг-бордів він красиво переконував, що є єдиним непідконтрольним Кремлю кандидатом. Звичайно, що він не підконтрольний Кремлю – білокам’яна до такого б не опустилась. Вона контролює самого Президента Януковича, ну а вже той контролює Ющенка.

Лише у місті Львові «Нашій Україні» вдалось набрати в середньому 3,5% голосів. У т.зв. сільських округах області цей показник становив ще менше – десь 2,5%. Але справжня катастрофа відбулась у Сокальському в.о. № 124 – базовому для «Нашої України» на Львівщині. Тут, у шахтарському краї, звідки родом був легендарний нашоукраїнець Петро Олійник та народний депутат, діючий голова обласної партійної організації нашоукраїнців Володимир В’язівський, за «Нашу Україну» проголосувало 1663 виборці. Це – 1,67%!

Отож, вибори 28 жовтня стали кінцевим терміном закінчення колись грандіозного проекту «Наша Україна». Політична Візантія нашоукраїнців, яка мала в країні усю повноту влади, йде у безславне небуття. З партії практично пішли усі знакові постаті. На цьогорічних виборах у 12 мажоритарних округах Львівщини нашоукраїнці спромоглись виставити лише чотирьох кандидатів, за яких в сумі проголосувало якихось 5 тисяч з лишком виборців. У Стрийському № 126 та Франківському № 117 округах кандидатів від «Нашої України» випередили навіть представники КПУ!

Хоча в багатьох місцевих радах ще залишаються фракції «Нашої України» їх майбутнє навряд чи має перспективу. В окремих з них, в тому числі й у Львівській обласній раді, багато хто з депутатів, ще до виборів, вийшов з партії. Таким чином продемонструвавши політичне чуття та далекоглядність, але не принциповість та відданість ідеалам партії, завдяки якій було отримано мандат. Сьогодні «Наша Україна» на чолі з Ющенком наглядно продемонструвала свою підконтрольність правлячій нині більшості. Але завдання з обливання брудом опозиційних сил виконано – проект можна закривати. Як наслідок – у багатьох радах можливе переформатування існуючої більшості та керівного складу. Нові союзники «Свободи» та «Батьківщини» також прагнуть сатисфакції та подяки за підтримку на виборах.

Джерело: Вголос

  1. спогад про революціюспогад про революцію11-05-2012

    чомусь від тої новини стало так ностальгійно сумно….

Leave a Reply