Рейдери не дрімають: Миргород, Моршин. Наступний – Трускавець?

Трускавецькі підприємства із виготовлення мінеральної та питної води марки «Трускавецька кришталева» та «Трускавецька Аква-Еко» можуть стати черговою жертвою рейдерської атаки, яка здійснюється останнім часом. Рейдери поставили перед собою чітку ціль – захопити за допомогою податкових та судових органів підприємства, котрі належать компанії «IDS Group Ukraine». Ця компанія є найбільшим в Україні продуцентом бутильованої води, власником таких знаменитих торгових брендів як «Миргородська», «Старий Миргород», «Моршинська», «Аляска» (м. Гола Пристань), «Трускавецька кришталева», «Трускавецька Аква-Еко» та інших. Окрім того «IDS Group Ukraine»є ексклюзивним імпортером грузинської мінеральної води «Боржомі» в Україні.

Компанія «IDS Group Ukraine» просить владу втрутитися у ситуацію. З цією метою керівник компанії, генеральний директор «IDS Group Ukraine» Марко Ткачук провів сьогодні, 12 листопада, прес-конференцію, на якій заявив буквально таке: «Сьогодні рейдерські атаки контролюючих структур спрямовані на Миргородський, Моршинський та Трускавецький заводи мінеральних вод. За надуманими рішеннями податкової міліції та районних судів Львівської та Полтавської областей щодо неповноти сплати податків арештовані активи та рахунки підприємств. Нині робота Миргородського заводу мінеральних вод уже зупинена. Щодня непрацюючий завод втрачає до 3 млн. грн. Тому компанія звернулася з відкритим листом до Президента України Вiктора Януковича, Прем’єр-мiнiстра Миколи Азарова та голови Державної податкової служби Олександра Клименка із закликом негайно зупинити свавілля контролюючих органів і повернути колективу підприємства право на працю, на гідну заробітну плату і можливість утримувати свої сім’ї».

За словами пана Ткачука, компанія сумлінно сплачує податки та обов’язкові платежі, і раніше жодних претензій з боку контролюючих органів не було. Торік «IDS Group Ukraine» сплатила до бюджету 211 млн. грн. податків і зборів, за 6 місяців 2012 року – 143 млн. грн.

Та не тільки керівники структури висловлюють свою стурбованість. На попереджувальний мітинг вийшли біля півтисячі працівників заводів мінводи Моршина та Трускавця. Попереджувальна акція протесту відбувалася 12 листопада з 10.00 до 11.00 під стінами Моршинської міської ради. Кореспондент «Трускавецького вісника» був безпосереднім учасником цих подій.

А розпочалося все біля адмінбудинку трускавецької «Аква-Еко», де коротко ситуацію роз’яснив генеральний директор «Аква-Еко» та «Акваріус»у Валерій Супруненко. Сьогодні, 12 листопада, трускавецький завод мінеральної води призупинив свою діяльність в знак солідарності з моршинськими та миргородськими колегами. Два великі автобуси та ряд автомобілів виїхало біля 9.15 в напрямку Моршина на акцію протесту.

Коли ми під’їхали до адміністративної будівлі Моршинської міської ради, мітинг вже розпочався. Фактично всі його учасники запевняли, що акція має попереджувальний характер, а всі пропозиції різних політичних сил компанія «IDS Group Ukraine» поки що відхиляє, адже не має наміру переводити суто господарське питання в політичну площину. Бо на цьому питанні багато б хто хотів просто спекулювати. Власники компанії «IDS Group Ukraine» мають натомість намір працювати, як працювали протягом всіх попередніх років – на благо України, забезпечуючи добробут своїх працівників, поставляючи на ринок якісний продукт.

«Дії податкової міліції Полтавської області в особі старшого слідчого Серякова, Київського районного суду м. Полтава в особі судді Кузіної, прокуратури Львівської області в особі прокурора Василенко та Сихівського районного суду в особі судді Борейко блокують діяльність підприємств, в результаті чого 700 сімей втратять засоби до існування, а держава – відрахування в національний та регіональний бюджети», – йдеться у прес-релізі компанії «IDS Group Ukraine». Тому прізвище судді Борейко – на одному із найбільш видних плакатів-лозунгів у Моршині. «Зупинимо рейдерів!», «Ганьба судді Борейко!», «1280 родин залишаться без доходу!», «Руки геть від заводу!», «150 млн. гривень податків!», «Ми тут живемо і працюємо» – ці та інші гасла на транспарантах роз’яснюють ситуацію. А перед людьми, працівниками заводів у Моршині та Трускавці, а також перед простими моршинцями, які прийшли підтримати місцевого виробника, виступають член Правління «IDS Group Ukraine» Всеволод Білас, директор з логістики Віктор Скочиляс, представник трудового колективу Ігор Мандрик та інші. Повністю поділяє позицію мітингувальників та підтримує їх і мер міста Моршина Руслан Ільницький. «Всі ми пам’ятаємо, як в нелегких умовах відбувалося становлення цього підприємства, котре забезпечує робочі місця і котре є найбільшим платником податків у наш бюджет», – говорить міський голова.

Робітники заводу кидають свої лозунги на асфальт та просто на них починають виливати воду з пляшок. Цим кожен з працівників заводу неначе запитує: «Потрібна чи ні мінеральна вода? Потрібно чи ні зберегти наші робочі місця? Коли вже буде здійснена справедлива судова реформа, коли суди не будуть інструментом маніпуляції у рейдерських схемах?». Все це супроводжують вигуки «Ганьба!», «Руки геть від заводу!» та інші.

«Використовуючи легенду про те, що українські підприємства нібито є частиною активів Бориса Березовського, податкова міліція за підтримки Київського районного суду Полтави і Сихівського районного суду Львова проводить ряд неправомірних дій, які в цивілізованому світі називаються рейдерським захопленням. Адже є рішення Високого суду Лондона про те, що Борис Березовський не має ніякого відношення до активів IDS Borjomi International. Варто окремо відзначити, що в серпні цього року наше підприємство в Миргороді, як одне з ключових для регіону, відвідав Прем`єр-міністр України М.Азаров. І вже в жовтні ми мали ряд неправомірних перевірок з боку Податкової адміністрації, а сьогодні робота трьох заводів фактично заблокована», – зазначив Микола Кміть, консультант IDS Group.

Валерій Жовнір, директор Моршинського заводу мінеральних вод, працює на підприємстві 10 років наголосив, що новина про спробу рейдерського захоплення заводу підняла весь регіон. «Співробітники нашого заводу годують свої сім`ї і весь район. Робочі місця – найважливіше для мешканців Львівської області. Робота є тільки на заводах та в санаторіях – у нас і так безробіття. А завод платить великі податки: тільки за 10 місяців цього року перерахували понад 84 млн. грн., які утримують весь регіон. Вимагаємо негайно закрити всі неправомірно порушені кримінальні справи проти наших заводів!», – зазначив В.Жовнір.

«У Трускавці ситуація ніби ще спокійна, – дає ексклюзивний коментар для «Трускавецького вісника» начальник відділу по роботі з персоналом трускавецького заводу мінеральних вод «Аква-Еко» Ірина Доросевич, – але де гарантія, що тут хтось не пробуватиме реалізовувати миргородський чи моршинський сценарій? В Миргороді завод вже стоїть, відбулося вилучення документації підприємства. Моршинський завод ще поки що працює, але не на повну потужність. Судове рішення спричинило блокування рахунків у Моршині. Ми ще працюємо, рахунки відкриті, але не знаємо, що нас чекає завтра. Цілком очевидно, що здійснюється цілеспрямована акція проти «IDS Group».

Отже, біля півтора сотні працівників у Трускавці не впевнені у завтрашньому дні. Нагадаємо, що компанія «Аква-Еко» була створена ще в далекому 1997, а у 2008 фірма ввійшла у склад корпорації «IDS Group». Приблизно в той же час «IDS Group» стала власником ще одного трускавецького підприємства «Акваріус», викупивши підприємство у попередніх власників – Олександра Чебаненка та Євгена Сухіни. І хоча частка трускавецьких мінеральних вод на українському ринку води є явно невелика (в порівнянні хоча б з цими ж «Моршинською» та «Миргородською»), але загроза очевидна – якщо рейдерам вдасться реалізувати їхні чорні плани, тоді краще не буде нікому – ні власникам, ні працівникам. В складі персоналу поряд із трускавчанами працюють стебничани, бориславці, мешканці сіл району. Кожен з них із тривогою вдивляється у завтрашній день – як то воно буде? Залишитися без роботи в цей непростий час – це було б справжнім лихом.

У власників свої думки. Не забулося, як більше десяти років тому у під’їзді будинку 2 на вулиці Василя Стуса у Трускавці невідомі жорстоко розстріляли керівника компанії «ТСБ» (інший завод трускавецьких мінеральних вод, на Помярках) Сергія Прокопчука. Винних не знайшли по сьогодні. Кілер, напевно, гуляє на волі, радіючи, що тепер можуть бути нові замовлення. Пригадуються і слова кандидата Миколи Лагодича, що 1990-ті роки можуть повернутися. Надіятися на сприяння новообраних депутатів Верховної Ради від Дрогобиччини та Стрийщини якось не випадає.

Сьогодні, 12 листопада, завод мінеральних вод у Трускавці не працює. Пусті лінії, порожні зали, натомість збуджені працівники обговорюють ситуацію на подвір’ї підприємства. Завтра у Трускавці все повернеться на свої місця, розпочнеться випуск продукції, машини з упаковками «Трускавецької Аква-Еко» та «Трускавецької кришталевої» пороз’їжджаються в різних напрямках, везучи в різні регіони України цю своєрідну промоцію нашого міста-курорту. Це буде завтра. А що буде післязавтра – ніхто не знає.

Рейдери реалізовують свої задуми, придивляючись, де стабільні прибутки, де потужні підприємства, рейдери шукають слабкого місця, щоб нанести удар. У цій ситуації влада не повинна стояти осторонь, а працівники судової системи та податкових органів, котрі сприяють рейдерським захопленням, повинні нести якнайсуворішу відповідальність. Ми інформуватимемо читачів «Трускавецького вісника» про те, як розгортатимуться надалі події навколо заводів мінеральних вод у Трускавці.

Володимир Ключак, Трускавець – Моршин
Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply