Дрогобич має оновлений Генплан

Herb Drohobych

9 листопада відбулося засідання ХХV сесії Дрогобицької міської ради. Оскільки міський голова Олексій Радзієвський перебував на лікарняному, керував сесією секретар ради Тарас Метик.

Після благословення отця Ростислава та спільної молитви слово надали професору ДДПУ ім.І.Франка, Почесному громадянину Дрогобича Михайлові Шалаті. З нагоди Дня української писемності та мови він виголосив реферат про історію виникнення писемності та роль української мови у житті нашого народу та кожного українця зокрема, а також продемонстрував видання «Русалки Дністрової», яке нещодавно побачило світ у Дрогобичі. Усі депутати отримали буклети з віршами про українську мову.

Згодом народні обранці приступили до виголошення депутатських запитів і звернень. На трибуну виходили Богдан Пристай, Михайло Ваврин, Богдан Іванців, Роман Курчик, які порушили різноманітні проблеми – від необхідності прискорити ремонт дороги і тротуарів на вул. І.Франка і до підсумків парламентських виборів на Дрогобиччині.

Розгляд порядку денного розпочали блоком бюджетних питань. Сесія внесла деякі зміни до міського бюджету на 2012 рік, а також заслухала звіт про його виконання за 9 місяців поточного року. Начальнику фінансового управління Оксані Савран довелося відповісти на чимало запитань із залу, оскільки виконання плану надходжень до загального фонду бюджету становить менше ніж 70%.

Згодом місце на трибуні перейшло до головного архітектора Дрогобича Ігоря Петранича. Він представив на розгляд сесії відкоригований Генеральний план Дрогобича. Справа в тому, що востаннє зміни до Генплану міста вносили ще у 1997 році. Тож на замовлення міської ради Львівський інститут «Містопроект» привів документ у відповідність до теперішнього часу. Зрозуміло, у Генплані відбулися певні зміни. Вони торкнулися меж зі селом Лішня, зменшилися захисні зони промислових підприємств, змінилося цільове призначення території поблизу нового кладовища (з житлового на промислове) та колишньої харчосмакової фабрики (з промислового на адміністративні й торговельні споруди), уточнені межі парку новонароджених, деякі території відведені під індивідуальне житлове будівництво тощо.

За словами Ігоря Петранича, площа Дрогобича залишилася незмінною. Із неї 110 га відведено на будівництво багатоквартирних будинків (вже використано 15%) і 80 га – під індивідуальну житлову забудову (використано 30%). Нові зміни до Генерального плану можна вносити не раніше ніж через 5 років.

Після нетривалого обговорення депутати затвердили проектну документацію. Новий Генплан Дрогобича незабаром буде на офіційній інтернет-сторінці Дрогобицької міської ради.

Коли справа дійшла до питання розміщення малих архітектурних форм на майданчиках, закріплених за промисловим ринком на вул.П.Орлика, керівник фракції «Свобода» Олег Хрущ зажадав, щоб доповідачем був перший заступник міського голови Олександр Коростельов. Тарас Метик повідомив, що О.Коростельов вирушив у справах до Львова, тож доповідь продовжив І.Петранич. На знак незгоди п’ятеро депутатів із фракції ВО «Свобода» покинули сесійну залу.

Блок житлово-комунальних питань представив на розгляд сесії директор департаменту міського господарства, депутат Іван Лепкий. Народні обранці передали на баланс КП «Комбінат міського господарства» новозбудований фонтан на вул. Лесі Українки, припинили діяльність КП «Теплоремонт» шляхом приєднання до КП «ЖЕО», затвердили «Програму поводження з твердими побутовими відходами», дали дозвіл на прийняття на баланс КП «Дрогобичтеплоенерго» котельні колишнього гуртожитку АТ «НПК-Галичина». А ось із переданням гуртожитку ПАТ «ДЗАК» на вул.М.Грушевського у комунальну власність міста доведеться зачекати до вирішення проблеми розподілу електроенергії.

Приватизаційні питання доповідав начальник управління комунальних ресурсів, депутат Ростислав Росоха. Серед них варто виокремити винесення на продаж шляхом конкурсу приміщень КП ОК «Хвиля», а також скасування рішення сесії міськради від 2007 року про продаж на аукціоні (який так і не відбувся) приміщень колишнього «Кіновідеопрокату». Підприємці, які орендують цю будівлю, хочуть викупити її частинами.

Згодом депутати затвердили новий Статут ЗОШ №8 І-ІІ ступенів, який виніс на обговорення керівник відділу освіти, депутат Петро Сушко.

Розглянувши доволі великий за обсягом блок земельних питань, сесія обговорила проект рішення, внесений Богданом Іванцівим щодо покращення взаємодії влади з громадськими організаціями. У ньому йшлося про надання дозволу Координаційній раді Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини проводити свої засідання раз у місяць у кабінеті №49 ратуші, а також про зобов’язання посадовців міськради брати активну участь у засіданнях КРБНДСД згідно з планом її роботи. Ці пропозиції підтримали депутати Богдан Пристай та Михайло Ваврин (голова Координаційної ради), які наголошували, що донедавна Коордрада багато років збиралася на засідання в ратуші, а зараз влада їм відмовляє.

Секретар міськради Тарас Метик, який свого часу також долучився до створення Координаційної ради, зазначив, що питання надання приміщення для засідань можна вирішити в робочому порядку (без рішення сесії). А намагання зобов’язати посадових осіб приходити і звітувати на засіданнях Координаційної ради він назвав спробою перетворити КРБНДСД на Політбюро часів СРСР. Висловив він і низку зауважень щодо діяльності голови КР Михайла Ваврина і сьогоднішньої ваги цієї громадсько-політичної структури у суспільстві.

Всі крапки над «ї» розставило голосування: за проект рішення Б.Іванціва проголосували лише 15 депутатів.

Також сесія вислухала голову міськрайонного товариства «Просвіта» Миколу Садоху, який просив владу допомогти погасити заборгованість цієї організації за теплопостачання та орендну плату за приміщення. Директор Народного дому ім.І.Франка, де розташована «Просвіта», Петро Кос повідомив, що заборгованість перед бюджетом у 7372 грн. та за енергоносії у 19380 грн. виникла у товариства ще в 2006-2008 роках. Зараз КРУ вимагає звертатися в прокуратуру, щоб стягнути борг.

Тарас Метик зауважив, що, згідно з бюджетним кодексом, міськрада не має права погасити цю заборгованість з міського бюджету, тож доведеться спільно шукати інші шляхи вирішення проблеми.

Ярослав ГРИЦИК

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply