У Дрогобичі та Стебнику розпочалися Уроки пам’яті жертв Голодомору

Holodomor

Сьогодні, 15 листопада, у навчальних закладах Дрогобича та Стебника розпочинаються Уроки пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій, під час яких говоритимуть про причин та наслідків геноциду українського народу 80-річної давності. Ці заходи триватимуть протягом тижня. Окрім того, в усіх загальноосвітніх навчальних закладах пройде акція «Незабудки пам’яті», під час якої кожен учень прикріпить символічні квітки-незабудки до чорного панно, яке своїми контурами нагадує територію України, в пам’ять про жертви Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Впродовж тижня у навчальних закладах міста також пройде краєзнавча акція учнівської молоді «Колосок пам’яті», відбудуться театралізовані інсценізації, читацькі конференції за книгою Василя Барки «Жовтий Князь», вечори–реквієми «Голодомор 1932 – 1933 років. Україна пам’ятає», перегляд документальних фільмів, присвячених Голодомору 1932-1933 років та інші заходи.

У четверту суботу листопада з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій у церквах Дрогобича пролунають поминальні дзвони. Відтак розпочнеться скорботна хода від Кафедрального собору Пресвятої Трійці до Меморіалу «Тюрма на Стрийській», де відбудеться панахида та віче-реквієм «Великі твої жертви, Україно» за участю священнослужителів усіх конфесій, влади та громади міста. У цей же день відбудеться запалення свічок на могилах жертв політичних репресій.

У центральній бібліотеці імені В.Чорновола відкриється виставка-діалог «Національна Книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Львівська область». Упродовж дня відвідувачі читального залу отримуватимуть експрес-інформацію за книгою «Великий голод в Україні 1932-33 років: свідчення очевидців».

У відділі історії музею «Дрогобиччина» працюватиме постійно діюча виставка «Голодомор 32-33 рр.. – геноцид українського народу». Протягом тижня ця виставка буде експонована у Кафедральному соборі Пресвятої Трійці.

У цей же день з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій відбудеться загальноукраїнська акція «Запали свічку пам’яті», під час якої дрогобичани зможуть долучитися до мільйонів українців та запалити свічки на вікнах своїх домівок.

Студентська молодь вшанує пам’ять жертв Голодоморів 26 листопада. У Центрі Душпастирства молоді відбудеться вечір-реквієм до 80-ї річниці Голодомору, відтак – скорботна хода з лампадками вулицями Дрогобича.

Свою громадянську позицію щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору зможуть засвідчити користувачі Iнтернету, виставивши на свої інтернет-сторінки листівки із зображенням свічки, що горить.

«Голодомор та політичні репресії — явища, які навіки викарбувані в Книзі буття українців, – каже секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик. – Ці трагічні сторінки нашої історії — національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних, а, значить, – не підлягає забуттю».

Джерело: Дрогобицьке Земляцтво

Leave a Reply