Народний контроль

Na Kontrol

Я голосував за “Свободу” і за кандидата від об’єднаної опозиції Романа Ілика.

Таких на нашому окрузі виявилась більшість. Але це відносна більшість, тому що більшість справжня або не прийшла на вибори, або голосувала за інші політичні сили й інших кандидатів.

Крім того, за “Свободу” і за Романа Ілика голосували люди, з якими я би не пішов у розвідку, а тут наші інтереси дивним чином співпали.

І ось тепер наша більшість, яка насправді є меншістю, повинна бути зацікавлена в тому, щоби захистити свій вибір, щоби потім не було соромно за тих, кому віддав свій голос, щоби потім ті, хто проголосував інакше, не насміхалися з тебе, що ти зробив неправильний вибір.

За великим рахунком, і “Свобода”, і Роман Ілик послухали нас лише 28 жовтня, в день виборів. Пізніше наша думка їх мало цікавитиме, бо вони робитимуть те, що вважатимуть за потрібне, тим більше, що ми делегували їм ці функції. І якщо не трапиться форс-мажорних обставин, робитимуть це найближчі п’ять років.

Я не зможу сказати “Свободі”, що вона робить не так, як я думав, що вона мала би це робити чи не робити. Цього ж я не зможу сказати Романові Ілику. Якщо я буду один. Якщо ж ми усі відчуємо, що “Свобода” чи Роман Ілик роблять щось не так, як би мало бути, на нашу думку, то всі разом ми можемо їм це сказати. Інша справа, чи вони нас почують, але це вже дійсно інша справа.

У радянські часи запроваджували так званий народний контроль. Він був дієвим. Принаймні дрібних злодюжок ловили, а крупних жоден народний контроль не міг поставити на місце.

В український час незалежності народний контроль справді може бути дієвим, якщо люди виступатимуть єдиною громадою, відчуватимуть, що вони несуть відповідальність за ті політичні сили і за тих політиків, за яких проголосували.

У Біблії сказано: не сотвори собі кумира. Лише наше намагання завдяки народному контролю не дозволять “Свободі” та Романові Ілику зробити щось таке, за що нам буде соромно. І вони не мають права нас підвести, бо тоді справді керуватимуть регіонали і комуністи…

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

Leave a Reply