У Дрогобицькому районі відбувся Перший крайовий хоровий фестиваль ім. професора Романа Сов’яка

У с.Лішня Дрогобицького району пройшов Перший крайовий хоровий фестиваль ім. професора Романа Сов’яка.
Урочисте відкриття фестивалю відбулося у місцевому храмі Архистратига Михаїла. Відтак в шкільній актовій залі розпочалися виступи хорових колективів.

У фестивалі взяв участь прославлена хорова капела «Бескид» ім. С.Стельмащука Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, якою впродовж багатьох років керував Роман Сов’як. У виконанні колективу прозвучали пісні і обробки композитора Романа Сов’яка. Прекрасним виконанням музичних творів Р.Сов’яка порадували Львівський чоловічий хор «Гомін» (керівник – заслужений діяч мистецтв України Олег Цигелик), народний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький» (керівник – заслужений працівник культури України Петро Гушоватий), інші творчі колективи, які чисельно зібралися у родинному селі Романа Сов’яка.

Довідка: Роман Сов’яка народився у с.Лішня Дрогобицького району. Музичну освіту здобув у Дрогобичі. Працював музичним керівником та диригентом місцевого театру. Тоді ж зробив перші спроби у композиції. З’явилися обробки пісень до драматичних творів, музика до п’єс “Лимерівна” Панаса Мирного, “Степовий гість” Богдана Грінченка та інші.

Від 1968 року й до останніх днів життя Р.Сов’як працював у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім.І.Франка. Пройшов усі “сходинки” професійного росту – від викладача, до доцента, професора кафедри. На музично-педагогічному факультеті університету викладав диригування, суміжні дисципліни, керував курсовими хорами. Майже за 40 років педагогічної діяльності Роман Сов’як виховав чимало музикантів-педагогів.

Вагоме місце у його композиторській творчості займала патріотична пісня. Обробки козацьких, стрілецьких, повстанських пісень завоювали популярність не лише в Україні, але й далеко за її межами – там, де проживають вихідці з нашого краю. “Вставайте, побратими!”, “Ода Україні”, “Встань, друже”, “З Бандерою у вічність”, “Пісня про генерала Чупринку” – лише деякі з відомих пісень Романа Сов’яка.

Джерело: Дрогобич сьогодні

Leave a Reply