Відкритий лист до Координаційної ради блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини

Huk Hrupa

Голові Координаційної ради блоку
національно-демократичних сил Дрогобиччини
п. Михайлу Ваврину

Шановний Михайле Васильовичу!

20 липня 2012 року інтернет- видання Дрогобицький портал товариства “Юрій Дрогобич” опублікувало статтю Михайла Бучка “Хто Ви, пане Гук? ” в двох частинах (частина перша) та (частина друга).
В цій статті висловлюється аргументоване припущення щодо співпраці Миколи Гука з КГБ та СБУ. Від редакції Миколі Гуку запропоновано спростувати чи підтвердити цю інформацію.
3 жовтня 2012 року те ж видання публікує звернення до Миколи Гука: “Так все ж таки, хто Ви, пане Гук ?” в якому сказано:”Сьогодні Микола Гук є кандидатом у народні депутати України. Вважаємо недопустимим прихід до влади осіб, щодо яких є підозра у співпраці з КДБ та СБУ, тому звертаємось до Миколи Петровича Гука надати аргументоване спростування припущенням, висловленим у статті. Ваше мовчання буде визнане, як підтвердження цих припущень.”

Третього серпня Рух “Чесно” проводив заслуховування кандидата в народні депутати Миколи Гука, на якому він визнав, що знайомий зі змістом публікації. Відеозапис цієї розмови є на сторінці редактора Дрогобицького інтернет-телебачення (ДРІТ) Сергія Матійка у Фейсбуці. 29 серпня 2012 року на інтернет сторінці “ГУК! Громадянська Українська Коаліція” в статті “Про корито, тушок та агентів КГБ на запитання журналіста: “Ваші опоненти розповсюджують інформацію, що ви агент КГБ. Як ви на це реагуєте?” Відповідь була така: “Кажу, що засланий марсіянами і працюю на їхню контррозвідку”.
– А коли серйозно?
– Чи пам’ятаєте вислів Гебельса: «Чим неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять». І люди вірять в цю ахінею, переповідають на вухо одне одному… Направду мені жаль цих людей. Розповсюджують ці чутки, на моє переконання, самі ж агенти спецслужб. Бережіться їх, а не мене.” Кінець цитати.
Таке ставлення до публічної інформації напередодні виборів кандидатом в найвищий орган нашої держави є недопустимим. Ще більш недопустимим є обрання колишніх агентів КГБ на державні посади народного депутата чи міського голови. Такі люди є маніпульовані спецслужбами і будуть служити не народу України, а тим, хто їх завербував.
В 2006 році Координаційна Рада, приймаючи рішення про підтримку кандидатури на посаду міського голови Дрогобича і аналізуючи кандидатів, значною більшістю голосів віддала перевагу Миколі Гуку над іншими і підтримала його висування цю посаду. Нефаховість, конфліктність цієї особи стали причиною безладу у дрогобицькій владі, що відчули на собі прості дрогобичани.
На виборах 2010 року низький рівень керівництва містом Миколою Гуком став вагомою причиною повернення до влади Олексія Радзієвського. Отже, Координаційна Рада своїм рішення про підтримку Гука у 2006 році опосередковано долучилась до перемоги Радзієвського у 2010.
Відсутність у 2006 році критичної оцінки програми самого кандидата Гука Координаційною Радою та критичної оцінки діяльності п. Миколи на посаді міського голови перед виборами 2010 року привели до того, що Микола Гук знову , бере участь у виборах на посаду міського голови у 2010 році, та провально їх програє, відтягуючи від опозиційного кандидата близько трьох тисяч голосів. Як наслідок, програють і ті мешканці міста, які хотіли оновлення влади, а не повернення попередників.
У 2012 році Микола Гук стає кандидатом до Верховної Ради України. Умови, які передували виборчій кампанії Гука є складними – програні вибори 2010 року і матеріальне становище, яке реально не дозволяє вести виборчу кампанію — річний дохід кандидата склав 19 871 грн, дохід сім’ї – 34940 грн. (Дані з декларації про доходи за 2011 рік Миколи Гука, поданої до ЦВК). Одна грошова застава, яку має внести кандидат на рахунок ЦВК і яка не повертається у разі програшу, складає більше тринадцять тисяч гривень. Але Микола Гук йде на вибори і проводить доволі дорогу кампанію з друком газет, білбордами, палатками, автопробігами, тощо.
За результатами підрахунку, Микола Гук набирає близько 5000 голосів виборців, що складає 4,5% від тих, хто проголосував на виборах. Ці голоси, забрані не у провладного кандидата, а у опозиційного. І таких кандидатів, що забирали голоси у опозиції, було багато.
Власне такою була тактика тих, хто хотів щоб на Дрогобиччині, переміг провладний кандидат.
Лише перемога Романа Ілика з великим відривом не дозволила владі шляхом розпорошення голосів та фальсифікації протоколів привести до Верховної Ради свого ставленика.
Громадсько-політичні сили Дрогобиччини мають дати принципову оцінку діям особи, яка може бути причетна до співпраці з секретними службами та, прикриваючись націоналістичними гаслами та риторикою, фактично працює на антиукраїнські сили.
Засудити такі дії — це означає притягнути подібних осіб до політичної відповідальності, припинити їх участь у політичному житті. Це має бути добрим уроком для тих, хто, нехтуючи думкою громади, бачить у тих чи інших виборах спосіб розкрутки особистої кар’єри чи зароблення на виборчих маневрах грошей. Адже за два роки перед нами – місцеві вибори.

27 листопада 2012 року

Володимир Кондзьолка

 1. правильноправильно11-28-2012

  Краще не чутки поширювати, а писати про зв’язки Ілика з КГБ-СБУ, яким він не тільки вставляв зуби – і факти є, і виборцям цікаво.

 2. до правильнодо правильно11-29-2012

  На мою думку тут конкретне звинувачення Гуку. А зв’язки Ілика то з бандитами, то з кагебістами це вже зі сфери чуток.

 3. ХтосьХтось11-29-2012

  Хтось написав біля щита з написом типу хочу вмерти за Україну,що я б на твоєму місці, гук, повісився. Ото має вже думку людей просебе., тай має з тим жити,хоч якшо дійсно кдб-іст,то йому трин трава.

 4. приміткапримітка11-29-2012

  Про таке не судити Кондзьолці, який зрадив принципам руху “Чесно”, перетворивши його в агітклуб “За Батьківщину” – нам нечесних і корумпованих у виясненні вигаданої справи Гук не потрібно, тим більше, що жодної конктетики у словах Кондзьолки не проглядається.

 5. місцямісця11-29-2012

  Противники Гука в агонії втрачають своє обличчя!

 6. ЖеняЖеня11-30-2012

  А шо в гука э хыба противники-всы його любят аж до

 7. ФедяФедя11-30-2012

  Решта любить радзіка

 8. ЕльзаЕльза12-01-2012

  Все правильно: бий свого, щоб чужі боялися. А Гуку навіть дихати не дамо, доведемо людину до самогубства. Хоча з КГБ співпрацював абсолютно інший кандидат і його довірена особа. Сором і ганьба.

 9. КондзьолкаКондзьолка12-01-2012

  Невже нам свій той, хто нас зливав кагебістам? Свій -це по духу, а не за походженням. Людина, яка в минулому мала таку співпрацю не може йти у владу, не має права керувати людьми, містом, державою. Вона може спокійно займатись бізнесом, журналістикою, просто жити на пенсії. Так зроблено у всіх європейських країнах. Але як тільки ти захочеш влади- тебе перевірять найретельнішим способом на предмет сексотства.

  Особа, яка йде у владу має розуміти:

  1. Що вона стає публічною особою, і кожен громадянин має право знати про життя достойника.

  2. Якщо вона не хоче, щоб хтось знав про її минулі справи, то нехай не претендує на державну посаду.

  3. Якщо така співпраця була, то про це треба було заявити публічно, так, як це зробив Цвєтков (Літописець Вячеслав), але чи люди пішли би за ним.

  Зрештою, в листі мова йде про припущення і про те, що тривалий час вони не спростовані. Це дає підстави говорити, що все так і було. Тому важко повірити у самостійність дій Миколи Гука, останні вибори яскрава цьому ілюстрація. Немає права Микола Гук бути у політиці.

 10. МарчикМарчик12-02-2012

  Томенко і Турчинов були співробітниками органів, і це не припущення та плітки, то чому про них мовчок? Що за вибіркове ставлення? Чому їх приймали у час виборчої кампанії як месій?

 11. оглядачоглядач12-03-2012

  Знаєте, шановні співрозмовники, я знаю, що всі оті плюгавенькі дописи робить Гук, стиль-його. тай нема йому що робити, хіба-дурниці писати.

 12. мешканка Дрогобичамешканка Дрогобича12-26-2012

  Якщо сказали А, то де Б? Сьогодні-26,12,12р. Де спростування від Гука, що він той або не той, або де розгляд і висновки координаційної ради на ту ж тему. Може, п. Ваврин чогось боїться? Хочу почитати всю правду.

Leave a Reply