Жодних політичних досягнень чи системних наслідків ваші дії не мають і не матимуть. Заява «Альтеру» про вандалізм на фасаді приміщення

Teatr Alter

Студентський Театр „Альтер” створений у структурі Полоністичного Центру Дрогобицького Університету у 2003 році і упродовж свого існування в рамках здійснюваних театрально-мистецьких проектів займався і займається популяризацією Дрогобича і Дрогобиччини в Україні та за кордоном.68488_452510371471755_938873278_n

Громадська Організація «Творче Об’єднання „Альтер”» заснована на базі Студентського Театру 2008 року і за останні чотири роки реалізувала ряд культурних, соціолоґічних, дослідницьких, інформаційно-освітніх та доброчинних проектів для різностороннього розвитку інтелектуального життя міста. У 2011 році Альтер почав видавати перший у Дрогобичі культурно-інформаційний часопис „Альтернативи”. Того ж року ми провели перший доброчинний аукціон, кошти з якого були спрямовані на допомогу дитячому будинку для дітей-інвалідів у селі Букова. У 2012-му ми були співорґанізаторами „Великої Гаївки”, „ФранкоФесту”, а також травневого проекту „Півтора Міста”, реалізованого спільно з театром „Академія Руху”.

 

Від 2009 року „Альтер” базується в частині Гуртожитку №3 Дрогобицького Університету за адресою Йосипа Левицького, 2 — біля Малого Ринку. Самотужки відремонтоване, вдосконалене і споряджене приміщення запрошувало і запрошує відвідувачів на виставки, презентації, спектаклі та концерти. Вхід на всі наші події є вільним.

 

27 листопада 2012 року біля 20:00, невдовзі після завершення „Анґлійського клубу”, який проводиться у нас щовівторка, ми виявили, що фасад нашого приміщення звандалізований спрей-фарбовими знаками — зліва свастикою, справа символом „ідея нації. Символи були нанесені на художнє ґрафіті, створене минулого року для Альтеру митцями ґрафіті Сергієм та Віталієм Грехами.

Альтер не є ідеолоґічною орґанізацією і не є згромадженням національної чи реліґійної меншини. Ми не є суб’єктом жодних політичних процесів. Тому єдиним реалістичним поясненням є наявність у нашому репертуарі вистав за творами Бруно Шульца, галицького польськомовного письменника єврейського походження, який в освічених середовищах відомий своєю ґрафічною спадщиною, вишуканими літературними творами та філософськими ідеями, а в неосвічених — виключно своїм єврейським походженням. Лоґічно, що особи, які звандалізували наш фасад, вважають свій вчинок героїчним, відважним — типу як, наприклад, показати середній палець охоронцеві ізраїльського посольства, або відчути себе ‘воїном клавіатурних військ’, написавши декілька коментарів на інтернет-форумі.

 

Цим особам ми хочемо сказати наступне: жодних політичних досягнень чи системних наслідків ваші дії не мають і не матимуть. Ви не сказали нічого нового в політиці. Але ви добилися серйозного „покращення” естетики міського простору: ви знищили витвір мистецтва, який нікому нічого не завинив, але прикрашав загалом однотонне прибазарне середовище, біля якого ми розміщені.

Ваш рівень — це рівень п’яних СНГ-шних туристів у закордонній відпустці, які, коли бачать щось естетично гарне, мають тільки три варіанти дій і три бажання: вкрасти, обісцяти, або обписати типовими словами на три, чотири чи п’ять букв.

Це в основному все, що ми можемо і хочемо сказати на тему вчорашнього трафунку. Якось більш глибинно про ваш рівень культури дискутувати тут не будемо, бо нема про що.

Прес-служба „Альтеру”

Фото – МЦ “Альтер”

  1. шанувальникшанувальник11-29-2012

    Альтер, ми вас підтримуємо, приємно , що у нашому місті проживають такі креативні молоді люди!

  2. 111111111111-30-2012

    Свастика на жидівських дверях, ще такого не бачив . Люди, женіть жидів з Дрогобича,а то буде у нас як в Умані

  3. 2222222211-30-2012

    Капітельманів давно пора гнати, але “Альтер” до таких не належить

Leave a Reply