Дрогобицький слід іспанського скандалу з LNG- терміналом

Lng

Іспанська компанія Gas Natural Fenosa заявила, що не знає людину, яка від їхнього імені підписала угоду з Україною щодо управління консорціумом з будівництва LNG-терміналу на $1,1 млрд. Таку угоду офіційно в присутності прем’єра Миколи Азарова та міністра ПЕК Юрія Бойка 26 листопада підписав голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів”.
Газета Financial Times зазначає, що від імені Gas Natural Fenosa угоду підписав чоловік, який говорив іспанською.

“Каськів та його підлеглі ідентифікували його як Джорді Сарда Бонвеі”, – зазначає видання.
Газета намагались взяти коментар у Бонвеі під час підписання угоди, але він відмовився.
В Дрогобичі цей чоловік пропонував побудувати сміттєпереробний завод.

Газета Каменярі про це писала:”Іспанську фірму теж вибрали не просто так. Її знають не тільки в Європі, а й у Латинській та північній Америці й Африці. Завод останнього покоління з плазмовою технологією вона збудувала в Канаді. А сміттєпереробний завод, який здатний переробляти таку ж кількість твердих побутових відходів, як у нашому регіоні, вони спорудили в Барселоні. Заступник директора компанії «ЕРА-Україна» Навдід Шарма зняв коротенький відео-кліп з цього підприємства й продемонстрував присутнім. Щось подібне мало б постати й у нас. Але для початку потрібна земельна ділянка й проектно-кошторисна документація. Власне з документацією можуть виникнути проблеми. У Криму її не можуть зробити уже півтора року. Та якщо в нас усе піде нормально, то фірма спочатку проведе дегазацію існуючих сміттєзвалищ у Брониці, Самборі, Бориславі та Стрию, потім рекультивує їх і перетворить на паркову зону. А на реалізацію всього проекту мало б піти від сили півтора року. Для цієї мети ООН готова виділити 10 мільйонів євро. Про це заявив директор компанії «Ера-Україна» Джорді Сарда.

Дрогобицька влада охоче відгукнулась на ці пропозиції :

«В регіоні за добу виробляється біля 350 тонн відходів. У нас немає власних коштів на спорудження сміттєпереробного заводу,- зазначив О.Радзієвський, – тому ми звернулися до іспанської фірми, яка хоче збудувати такий завод за власні кошти». Де він буде, міський голова не сказав, але зауважив, що між Дрогобичем і Стебником. Вже є і необхідна для цього земельна ділянка в два гектари. Влада має справу не з посередниками, а з Державним комітетом екологічних інвестицій України та з іспанською державною інституцією, яка має досвід у здійсненні таких проектів. Єдина умова – іспанці хочуть, щоби дрогобичани віддали їм земельну ділянку на 25 років у концесію.

Як зазначив виданню ЗІК перший заступник міського голови Олександр Коростельов, процес динамічно розвивається. «У найближчий час вийдемо на проекти і на рішення, – говорить посадовець. – Іспанці кажуть: якщо не виникне ніяких проблем, то протягом двох років сміттєпереробний завод буде збудовано».

Один рік з названих двох вже пройшов. Жодного поступу у побудові сміттєпереробного заводу немає.
Як немає стадіону, доріг, освітлення.

Може влада не вміє вибирати виконавців та інвесторів? Чи, може ми не вміємо вибирати владу?

 

  1. янікянік11-30-2012

    чи може хтось комусь не заплатив віідкати?

  2. ГаннаГанна12-02-2012

    Скільки пам’ятаю, в Дрогобичі будують той сміттєпереробний завод і всі мери з колегами їздять то в Канаду, то в Америку, то ще кудись у пошуках інвесторів, а насправді все це така локшина нам на вуха.Вартувало б тим мерам повернути в міську казну розкрадені кошти на ті поїздки.

Leave a Reply