Із сесії Бориславської міської ради: без протистояння не обійшлося

Znak Boryslava

У п’ятницю, 23 листопада, відбулася 43 сесія Бориславської міської ради VI демократичного скликання. Порядок денний – «Різне», «Фінансові питання» та інші господарські питання», «Питання регулювання земельних відносин».
Депутат Орест Краснопольський озвучив звернення виборців. Йшлося у ньому про те, що один із мешканців вулиці Т. Шевченка, неподалік пам’ятника Степану Бандері, зробив собі заїзд на обійстя через спортивний майданчик, хоча має заїзд з іншого боку. Думки розділилися: має право чи не має права, був там заїзд раніше чи не було. Вивчала цю ситуацію і депутатська комісія з питань охорони навколишнього середовища та регулювання земельних відносин. Врешті, вирішили, що представники цієї комісії, ще раз на місці вивчать ситуацію і подадуть свої пропозиції вирішення конфлікту.

Далі – інші депутатські звернення. Великі зауваження щодо водопостачання. Це на Бані, вулиці І. Мазепи, М. Гоголя, С. Наливайка. Всі ці проблеми ще від минулої зими. Але навіть після того, як труби розморозилися весною, проблеми залишилися. Люди готові вже й самі зібрати кошти на придбання якихось матеріалів, але ж наразі справа не рухається. А попереду – зима. Труби знову може прихопити мороз.

Зверталися люди до свого депутата з вул. Тустановицької, щоб полагодити пішохідний місток. Мешканці ледь не ста будинків не можуть перейти річку, щоб дібратися до зупинки «маршрутки».

І досі не вирішено питання щодо розцінок на послуги радіотаксі, заїзду «маршруток» до поліклініки на вул. Куліша, хоч про це вже говорилося не на одній сесії. А навіть у суботу там працюють лікарі і працює поліклініка (депутат Михайло Лазар).

Знову ж треба щось робити і зі смітниками, що розташовані біля недобудованої лікарні. Туди викидають все і мешканці ближніх будинків. А сміття те вивозять нерегулярно і розтягують його собаки та коти. Тож – антисанітарія. Сміттєзбиральні машини, коли заїжджають, спорожнюють тільки металеві ємності, а те, що довкола, там і залишається.

Депутат Віталій Головчак доповнив, що є законодавчі норми, за якими «сміттєвики» не можуть бути розташовані на території медичних закладів, тому має бути переглянуто розміщення сміттєвих майданчиків по Бориславу – це хірургічний корпус, поліклініка, неврологічне відділення і харчоблок, це – пологовий будинок. І знову ж потрібно вирішити проблему із водопостачанням у поліклініці на вул.. Куліша. Водоканал собі раду дати не може, бо проблеми з каналізацією. А отже потрібно запросити фахівців не нашого рівня, які вирішать цю проблему.

Були зауваження і такого плану: деякі питання, якщо не проголосовані на одній сесії, подають на наступну. Хоча, роз’яснив депутат Ігор Яворський, якщо з якогось питання рішення не прийнято, воно і має розглядатися ще раз, доки не буде прийнято конкретне рішення. Це згідно законодавчих норм.

Немає норми закону, згідно якої заявнику може бути відмовлено у винесенні питання на розгляд сесії, аж доки сесія не прийняла остаточного рішення. Проблему мешканців вул. Модрицької озвучив депутат Юрій Химин. Проживають вони на околиці Борислава, а маршрутка «1-А» заїжджає туди лише один раз – о 8.00. Мешканці б хотіли, щоб маршрутка заїжджала туди бодай тричі на день – о 8.00, 15.00 та 19.00. Адже діти змушені іти зі школи додому кілька кілометрів.

Та, як виявилося під час доволі гострої дискусії: ця земля уже поза межами Борислава, це вже Дрогобицький район, а отже, як роз’яснили юристи, ми не можемо змусити міських перевізників продовжувати маршрут поза межі міста. Адже 25 метрів від дороги на Трускавець у бік Дрогобича – це вже не бориславська земля. Як так сталося, це потрібно запитати у депутатів попередніх скликань. Модрицька сільська рада створена дванадцять років тому і визначені її землі, площею сто квадратних кілометрів. Про що у той час міркувала наша міська влада – важко сказати. Як наголосив міський голова Володимир Фірман, підсумовуючи цю дискусію: «Тепер підходили і до нас, приносили документи на погодження такого розмежування. Я не погодив і ніколи не погоджу. А як погодилися віддати бориславські землі попередники – це вже питання не до нас. І змусити перевізника, щоб їздив по «чужій» землі ми також не зможемо. Як вирішити це питання, маємо думати спільно…».

Багато зауважень було щодо прибирання міських вулиць. Гаряче обговорювали питання закупівлі бодай однієї сміттєзбиральної машини, що, направду, може виправити ситуацію із чистотою у місті, вона здатна замінити зо два десятки прибиральників. Адже наразі знаємо, що міська влада не в стані утримувати і оплачувати таку кількість комунальних працівників.

Далі все. продовжувалося, як і належить. Опозиція звинувачувала міську владу у всіх негараздах. Міська влада роз’яснювала, що ситуація у місті дуже складна, що спільно потрібно її виправляти, аби місто вижило у цих складних умовах, адже і кожен з депутатів має докласти до цього зусилля. Хоча зауваження депутата Василя Піха щодо полагодження стежки від центру міста до лікарні на вул. Потік через отой місток над річкою, про що він говорить справді уже на багатьох сесіях, мало би бути вирішене. І, переконаний, буде. Дав він багато зауважень і щодо роботи водоканалу та КП «Еко-місто», зокрема, щодо вулиці Потік. А от щодо запрошення у місто спеціалістів з фірми, що вирішила найбільш проблемні ділянки нашої водо каналізаційної системи, з якими водоканал не міг дати собі раду, мабуть, не мав рації. Адже фірма виконала значні обсяги робіт (на вул. Коваліва, на Потоці, на Куліша), а при тому згодилася на те, щоб оплата за ці послуги була здійснена в межах півроку. Тобто, напередодні зими ми встигли розчистити найбільш проблемні ділянки водоканалізаційної системи. Добре це? Мабуть, таки добре. Міська влада робить багато, щоб цю зиму ми пережили нормально. Опозиція все ж повинна не тільки вказувати на недоробки влади, але й підтримувати добрі починання.

Після цього на деякі закиди опозиційних депутатів відповів перший заступник міського голови Роман Дурбак. А потім обговорювали фінансово-господарську діяльність КП «ЕКО-місто» та готовність підприємства до роботи в зимовий період. Минулої сесії прийнято рішення про створення комісії на чолі з першим заступником міського голови для вивчення стану справ у КП «ЕКО-місто» і результати мали повідомити цієї сесії. На жаль, заступник міського голови Андрій Паскевич перебуває на лікарняному і не зміг взяти участь в роботі сесії. Коротко про господарську діяльність доповів директор КП «ЕКО-місто» Григорій Гелій. Правда, пан Григорій керує підприємством ще дуже короткий час, і його виступ не зовсім задовольнив депутатів (Володимир Хауляк, Богдан Городиський, Михайло Лазар). Вирішено це питання заслухати ще раз, але вже з повною інформацією про фінансово-господарський стан цього підприємства. А водночас і керівника КП «Вододар».

Заслухано інформацію про роботу 2012-го року заступника міського голови з гуманітарних питань Сергія Оленича. Він окреслив стан справ у освіті, медицині, культурі розповів про святкування 625-річчя міста та проблеми, що маємо зараз у медичній сфері та освіті.

Після годинної перерви сесія продовжила свою роботу. Правда, зі складнощами. Депутати від опозиції відмовилися працювати, аргументуючи тим, що десь на минулих сесіях міський голова, погарячкувавши, образив депутатський загал. Хоча на ранішньому засіданні міський голова вже вибачився за це.

Після своєрідних переговорів опозиційні депутати схилилися до компромісу (адже без їхньої участі не було б кворуму і неможливо було б прийняти ряд дуже важливих питань, що стосувалися змін до бюджету). Тож сесія продовжила роботу і всі наступні питання, за невеликим винятком, проголосовано.

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply