Сесія Дрогобицької міської ради: депутатські запити

Sesiya1

У п’ятницю, 30 листопада, розпочалася чергова ХХVI сесія Дрогобицької міської ради. Вів її секретар ради Тарас Метик. Присутні спочатку проспівали гімн України, помолилися «Царю Небесний», «Отче наш» та «Богородице Діво» і вислухали коротку розповідь священика, який проводив молитву, про постать Олега Ольжича. Згодом були обрані робочі органи сесії, зокрема, в лічильну комісію ввійшли депутати Степан Федак та Юрій Яцків. Півгодини було виділено на депутатські запити.

Першим із запитом виступив депутат Михайло Лужецький, він же екс-мер Дрогобича, він же керівник Інституту розвитку міста. Пан Лужецький розповів про проект «Спортивно-оздоровчий двір», який реалізовується в Дрогобичі та повідомив, що підприємці, які працюють у «Володарі», зголосилися спорудити цілий спортивний комплекс власними силами. Депутат попросив секретаря ради дати доручення комбінату міського господарства зробити освітлення цього спорткомплексу. Друге питання, яке озвучив депутат Михайло Лужецький – потреба відремонтувати ділянку між вулицями Сахарова та Війтівська Гора. Туди їде транспорт на Трускавець, тож там варто нагально зробити хоча б ямковий ремонт. І останній із запитів Михайла Лужецького – відносно господарських приміщень на Бориславській, 1. Там є вільні площі, які депутат пропонує використати для створення каплички, а одну кімнату надати для потреб дільничних інспекторів.

Депутат Олег Хрущ озвучив злободенне питання впорядкування стоянок таксі. З цією ініціативою вийшла служба радіотаксі 1558, інші служби теж підтримують ідею впорядкування стоянок, щоб не було хаосу в центрі міста. Також депутат вимагав звіту головного архітектора міста і голови Дрогобицького міськвиконкому. Головна претензія до архітектора – «появилося багато «шпаківень» не тільки в центрі, але і загалом». Депутат висловив надію, що міський голова на наступній сесії вже буде «живий-здоровий» та особисто присутній на сесії. На це зауваження секретар ради Тарас Метик поінформував, що захворіла теща міського голови, тому Олексій Васильович в зв’язку з сімейними обставинами змушений був взяти відпустку та поїхати на Луганщину.

Депутат Богдан Пристай вкотре запропонував повісити над гербом України в сесійній залі розп’яття, або ікону. Це, на думку депутата, могла б бути ікона Богоматері, Ісуса Христа чи ікона «Ісусе, я уповаю на Тебе» авторства святої сестри Фаустини Ковальської. Також Богдан Пристай виступив з ідеєю перевірки якості ліків, які реалізуються в аптеках Дрогобича – нещодавна така перевірка у Львові виявила, що понад 2 тонни медичних препаратів були підроблені.

І депутат Богдан Пристай, і депутат Богдан Іванців підняли мовне питання, зокрема збільшення кількості іншомовних вивісок, зокрема і в центрі Дрогобича. Б. Пристай пропонував за таке штрафувати (щомісяця по 300 гривень за іншомовну вивіску без дубляжу, по 200 за іншомовну з дублюванням українською і по 100 за менші порушення. «Якщо вони так люблять «інасраноє», то хай платять», – зауважив Богдан Пристай. А депутат Іванців навів приклад, коли минулої неділі з онуком шести років пішов у цирк і там оголосили «Внимание, внимание, через несколько минут начинается представление», а дитина запитує: «Дідусю, а що вони казали?». Коли залом покотився легкий смішок, лідер дрогобицьких нашоукраїнців зауважив: «Це не сміятися треба, а плакати…». Також Богдан Іванців зауважив, що на вулиці Стрийській варто прослідкувати, щоб всюди було якісне освітлення, а не через два-три стовпи, а також нагадав про провалля в центрі міста і що була створена комісія, з якої його чомусь виключили. Тож депутат хотів би послухати звіт цієї комісії.

Депутат Михайло Ваврин наголосив на потребі введення в Дрогобичі електронної системи «Рада», що було б кроком вперед у демократизації міста, прозорості діяльності Дрогобицької міської ради як законодавчого органу. Нагадаємо, що цю тему нещодавно активно обговорювали на засіданні Дискусійного клубу, де частим гостем є Михайло Васильович. Також депутат-батьківщинівець роздав присутнім книгу професора Михайла Шалати «Не мовчімо» про те, як на урочистостях в Нагуєвичах не надавали слова українській еліті. Депутат теж висловив задоволення, що активність дрогобицької громади щодо недопущення незаконного підвищення тарифів дала свої результати і в новому проекті тариф подано нижчим, ніж планувалося на початках. Михайло Ваврин зауважив, що це питання моніторять такі громадські організації як «Дрогобицька громада» (очолює Богдан Юзефів) та «Спілка безпеки управління «Антикорупція» (очолює Олег Балог). Мовне питання теж було заторкнуто цим депутатом.

Про свавілля колишнього правоохоронця Шустова стосовно вдови, матері двох неповнолітніх дітей на Фабричній, 33 розповів депутат Ігор Бистрицький та попросив вжити необхідних засобів впливу. Інше питання, яке озвучив пан Ігор – розлом у будинку на Трускавецькій, 60.

Про публікацію в одній з газет, де пише, що «депутат Звір продався регіонам», говорив депутат ДМР Богдан Звір. Він зауважив, що журналістам треба вказувати поряд з прізвищем і ім’я депутата, або навіть ім’я і по-батькові, бо йому некомфортно бачити своє прізвище в такому ракурсі, хоча публікація стосувалася і іншої людини.

Начальник відділу у справах сім’ї, дітей та молоді Олександра Пашко зробила оголошення, що 15 грудня о 14.00 в Народному домі Дрогобича пройде свято «Красуня-манюня та юний лицар». Захід відбудеться в рамках відзначення Дня святого Миколая і триватиме біля двох годин.

Після цього депутати прийняли зміни та доповнення до порядку денного, активну участь в обговоренні взяли депутати Росоха, Хрущ, Розлуцький, Скірко та інші.

А першим питання було розглянуто надання звання «Почесний громадянин міста Дрогобича» Заслуженій майстрині народної творчості України, доцентові Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, дослідниці бойківської вишивки 79-річній Мирославі Кот. За це проголосували одноголосно всі присутні сорок депутатів. Сесія продовжила роботу в конструктивній обстановці.

Володимир Ключак
фото: Іван Тихий
Джерело: Трускавецький вісник

  1. sadsad12-04-2012

    дивлюсь на ці ситі зарозумілі обличчя і думаю-нащо вони нам?

Leave a Reply