Чому Євро-2012 «пролетіло» повз стадіон «Галичина»?

Euro2012 1

Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу передбачалася реконструкція стадіону «Галичина» у м.Дрогобичі загальною вартістю, згідно з проектом, 26 млн. 581,7 тис. гривень.

Фінансування коштів державного бюджету проводилось через міський центр фізичного здоров’я населення (МЦФЗН) «Спорт для всіх», який був визнаний замовником робіт на проведення реконструкції стадіону «Галичина».
Працівники Дрогобицької об’єднаної держфінінспекції провели планову ревізію МЦФЗН «Спорт для всіх», якою встановлено ряд порушень чинного законодавства при використанні вказаних коштів.
Зокрема, під час ревізії виявилось, що міським центром здоров’я на підставі договору підряду перераховано головному підряднику ТзОВ «Трест Промтехмонтаж-2» (м.Київ) на проведення реконструкції стадіону кошти в загальній сумі 20360,0 тис. гривень. Слід зазначити, що генеральний підрядник з реконструкції стадіону «Галичина» був призначений рішенням комісії національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (з погодження застосування процедури закупівлі в одного учасника).
Під час ревізії встановлено документальне підтвердження виконання генеральним підрядником робіт лише на 7 млн. 121,3 тис. гривень. Про це складені відповідні акти, що становить 37,5% від загального обсягу робіт за договором.
Було перевірено відповідність кількості та вартості робіт, зазначених в актах, до фактично виконаних.
Виявлено, що генеральним підрядником завищено вартість виконаних робіт на 491,0 тис. гривень внаслідок завищення об’ємів робіт та вартості використаних матеріалів.
Згідно з договором підряду, решту коштів авансу в сумі 13238,7 тис.гривень генеральний підрядник мав використати, тобто виконати роботи, у шестимісячний термін з часу їхнього отримання, а саме ще у лютому поточного року. Однак роботи у вказаний термін виконані не були, а кошти не повернуті.
З метою повернення коштів невикористаного авансу МЦФЗН «Спорт для всіх» звернувся до Дрогобицької міжрайонної прокуратури, яка, зі свого боку, подала позов до Господарського суду м.Києва щодо стягнення з генерального підрядника вказаної суми.
Господарським судом Києва позов задоволений, однак генеральним підрядником кошти авансу не повернуті, а роботи і до сьогодні не виконані.
За фактом нанесених державі збитків при використанні коштів на проведення реконструкції стадіону «Галичина» правоохоронними органами порушено кримінальну справу, слідство за якою триває і має надати відповідь, хто винен у розтратах державних ресурсів.
Галина ВЕЛИЧКО,
начальник Дрогобицької об’єднаної державної фінансової інспекції
Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply