На Львівщині дорогою ціною вдалося зберегти всіх лікарів, – голова профспілки працівників охорони здоров`я

Hamanets

Поточний 2012 рік для галузі медицини розпочався з дефіциту фінансування, тому, аби зберегти усі робочі місця, довелося вдатися до крайніх заходів. Про це сьогодні, 5 грудня, під час спільного засідання президій членських організацій Об’єднання профспілок Львівщини повідомив голова Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров`я Юрій Білий.
«Ми мали визначатися, чи йдемо шляхом скорочень, чи шляхом жорсткої економії, аби зберегти кожного лікаря. І варто сказати, що за цей час у нас не було жодних скорочень. Були відпустки без збереження зарплати, неповний робочий день, але ми все пояснювали, і люди ставились до цього з розумінням. На кінець року нам вдалося зберегти весь потенціал медиків. Станом на грудень ми заборгованості не маємо», – зазначив він.

Юрій Білий також додав, що є на Львівщині депресивні райони, до яких відносяться Дрогобич та Стебник, де вже 2 роки людям не виплачують грошей за відрядження.

«Однак, наприкінці грудня ми закриємо фінансовий рік по зарплаті. Але гроші, які отримують лікарі, не повинні бути тільки на виплату комунальних послуг чи їжу. Лікар – це професія, яка потребує самовдосконалення. Для того, аби себе розвивати лікарю потрібно їздити на семінари та курси, читати фахову літературу, а ті кошти, які отримують лікарі, вистачає тільки для існування. Ми чомусь другосортні у нашій державі», – наголосив Іван Білий.

Додамо, що на засіданні обговорювали критичну ситуацію у бюджетній сфері, що виникла через недостатнє фінансування, порушення строків виплати заробітної плати, переведення працівників на неповний робочий день.

Джерело: Галінфо

Leave a Reply